Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Young
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
SOUTH KITSAP
South Kitsap
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 6-0 3:50
M. Kreitzer
Richland
Mat Classic XXXIII
Round 4 Quarters
4A 220
02/18
L
Replay
DEC 5-0
E. Tauscher
Eastlake
Mat Classic XXXIII
Round 2
4A 220
02/12
L
MD 12-3
J. McHenry
---
WIAA 4A Region 3
3rd Place
220
02/12
W
F 3-0 2:45
F. Ferryman
Camas
WIAA 4A Region 3
2nd Wrestleback (8 Man)
220
02/12
L
DEC 6-4
M. Ager
Rogers (Puyallup)
WIAA 4A Region 3
Semis & 1st WB (8 Man)
220
02/12
W
F 5-5 3:34
N. Reynolds
Skyview
WIAA 4A Region 3
Quarterfinals (8 Man)
220
02/05
L
F 10-0 1:55
J. McHenry
---
SPSL 4A Boys Championships
Placement Matches (16 Man)
220
02/05
W
F 8-2 3:30
C. Jones
Emerald Ridge
SPSL 4A Boys Championships
4th Wrestleback (16 Man)
220
02/05
L
DEC 7-0
J. Gressett
Curtis
SPSL 4A Boys Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
02/05
W
F 4-5 2:45
L. Skinner
Olympia
SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
02/05
W
F 5-0 1:18
T. Ford
Puyallup
SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
220
01/28
W
F 0-0 3:02
J. Romero
---
Bethel @ South Kitsap
Round 1
285
01/28
L
DEC 7-2
J. Mains
Emerald Ridge
Emerald Ridge @ South Kitsap
Round 1
285
01/13
W
F 2-0 0:42
C. Thomas
---
South Kitsap Duals
Champ. Round 1
285
01/13
L
F 2-0 0:39
R. III
---
South Kitsap Duals
Champ. Round 1
285
12/18
L
DEC 10-8
A. Aguero
Tumwater
Pat Alexander Invitational
Medals
285
12/18
W
F 2-0 0:40
W. Stinkeoway
Centralia
Pat Alexander Invitational
Round 5
285
12/18
L
F 3-0 1:05
D. Matagi
W. F. West
Pat Alexander Invitational
Round 4
285
12/18
W
F 2-0 0:23
D. Martinez
---
Pat Alexander Invitational
Round 2
285
12/18
W
F 0-0
J. Hollingsworth
Rogers (Puyallup)
South Kitsap @ Rogers (Puyallup)
Round 1
285
12/09
W
F 0-0
M. Rae
Olympia
Olympia @ South Kitsap
Round 1
145
12/04
L
FOR 0-0
B. Duncan
SUMNER
Ed Arima - JV Tournament
Round 3 (4 Man)
222-232
12/04
W
F 2-0 1:07
D. Thomas
---
Ed Arima - JV Tournament
Round 2 (4 Man)
222-232
12/04
W
DEC 6-3
E. Gllareva
KENT MERIDIAN
Ed Arima - JV Tournament
Round 1 (4 Man)
222-232
12/04
L
F 9-1 2:55
D. Matagi
WF WEST
Ed Arima Duals
Round 1 (6 Team)
285
12/04
L
F 2-0 1:21
A. Mondt
TAHOMA
Ed Arima Duals
Round 3 (6 Team)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024