Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bobby Vossen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
ANTHONY WAYNE
Anthony Wayne
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
MD 12-2
J. Goldberg
St. Edward
2022 Division 1 Perrysburg District
2nd Wrestleback (16 Man)
132
03/05
W
DEC 8-1
J. Cancel
Lorain
2022 Division 1 Perrysburg District
1st WB
132
03/04
L
F 4-3 3:47
J. Collins
Berea-Midpark
2022 Division 1 Perrysburg District
Round 1 (16 Man)
132
02/26
W
DEC 5-1
B. Crape
Tol. St. Francis
2022 Division 1 Oregon Clay Sectional
3rd Place
132
02/26
W
DEC 5-1
T. Garcia
---
2022 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 5 Cons-Semis
132
02/26
W
F 2-0 1:21
M. Cole
---
2022 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 4 Cons. Quarters
132
02/26
W
MD 10-0
A. Ganues
Oregon Clay
2022 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 3
132
02/26
L
F 6-1 2:38
V. Ford
Syl. Northview
2022 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 1 (16 Man)
132
02/19
W
F 2-0 1:45
L. Kennedy
MAUMEE
NLL Championships
Champ. Round 1
132
01/22
L
F 2-0 0:36
A. Denkins
PERRYSBURG
Anthony Wayne Duals
Champ. Round 1
132
01/14
L
Replay
F 7-3 4:25
R. Wissmar
SPRINGBORO
2022 Maumee Bay Classic
Round 3
132
01/14
L
Replay
F 5-0 1:41
N. Gerome
SOLON
2022 Maumee Bay Classic
Round 2
132
01/14
L
F 2-6 3:02
N. You
---
PERRYSBURG @ ANTHONY WAYNE
Round 1
132
12/17
W
F 2-0 0:42
T. Rittenhouse
Defiance
2021 Fricker`s Duals
Finals (2 Team)
132
12/17
L
F 4-2 1:13
Z. Torres
Wauseon
2021 Fricker`s Duals
Round 3 (24 Team)
132
12/17
W
F 2-0 1:05
O. Rogers
River Valley (Caledonia)
2021 Fricker`s Duals
Round 1 (24 Team)
132
12/17
L
MD 14-6
R. Lebeau
---
2021 Fricker`s Duals
Round 1 (24 Team)
132
12/17
W
TF 15-0 4:11
B. III
---
2021 Fricker`s Duals
Round 3 (24 Team)
132
12/17
L
F 2-0 0:43
H. Kuhn
Crestview
2021 Fricker`s Duals
Round 4 (24 Team)
132
12/17
W
DEC 13-6
I. Overfield
Evergreen
2021 Fricker`s Duals
Round 5 (24 Team)
132
12/17
W
DEC 6-5
A. Khalaf
---
2021 Fricker`s Duals
Round 4 (24 Team)
132
12/17
L
F 2-4 1:10
B. Rhoades
Ashland
2021 Fricker`s Duals
Round 2 (24 Team)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 9-7
P. Boersma
No. Royalton
2021 Division 1 Perrysburg District
Quarters & 1st WB
132
03/05
L
F 5-0 1:45
C. Saxton
---
2021 Division 1 Perrysburg District
Round 1 (16 Man)
132
02/27
L
F 3-0 2:35
J. Phadphom
Findlay
2021 Division 1 Oregon Clay Sectional
Finals
132
02/27
W
MD 11-0
C. Kozak
Whitmer
2021 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 5 Cons-Semis
132
02/27
L
F 11-2 3:49
M. Daly
Oregon Clay
2021 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 4 Semis/Cons.
132
02/26
W
DEC 13-6
D. Hershey
Bowsher
2021 Division 1 Oregon Clay Sectional
Round 2
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 3-2 2:18
N. Hartzell
PERRYSBURG
PERRYSBURG @ ANTHONY WAYNE
Round 1
132
12/07
W
DEC 4-1
C. Baughman
Otsego
Jim Derr Northwood Invitational `19
Placement
132
12/07
W
F 2-0 0:34
C. Mangus
Woodmore
Jim Derr Northwood Invitational `19
Consi Semi
132
12/07
L
F 2-0 0:33
J. Roach
Riverdale
Jim Derr Northwood Invitational `19
Semi
132
12/07
W
F 2-0 1:02
C. Baughman
Otsego
Jim Derr Northwood Invitational `19
Round 3
132
12/07
L
TF 18-2 4:25
L. Wamer
Lake
Jim Derr Northwood Invitational `19
Round 2
132
12/06
L
MD 16-7
A. Parish
Perrysburg
Jim Derr Northwood Invitational `19
Round 1
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
F 8-11 4:31
C. Cintron
Waite
Spartan Classic
Con Semis
120
02/09
W
MD 22-11
M. Russell
Whitmer
Spartan Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/09
W
DEC 7-2
J. Spry
Anthony Wayne
Spartan Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/09
L
DEC 5-4
G. Roberts
Perrysburg
Spartan Classic
quarters
120
02/09
W
MD 12-2
A. Tebbe
Celina
Spartan Classic
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024