Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Coleby Doyle
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
L
F 4-1 0:56
G. Kalous
Fort Morgan
Windsor @ Fort Morgan
Round 1
106
12/21
W
F 2-0 1:07
D. Bravo
Fort Collins
VALOR JV Tournament
Round 5
101-106
12/21
L
F 7-11 4:51
C. Liniger
Roosevelt
VALOR JV Tournament
Round 4
101-106
12/21
W
F 2-0 1:58
C. McClintock
Castle View
VALOR JV Tournament
Round 3
101-106
12/21
W
TF 16-1 4:00
B. Busby
Poudre
VALOR JV Tournament
Round 2
101-106
12/21
L
F 2-0 1:20
D. Garcia
---
VALOR JV Tournament
Round 1
101-106
12/14
L
F 2-0 0:20
N. Soto
Thompson Valley
Charlie Lake - JV
Round 5
101-105
12/14
W
F 5-2 1:29
G. Gearhart
Erie
Charlie Lake - JV
Round 2&3
101-105
12/14
W
F 2-0 0:28
J. Stull
Poudre
Charlie Lake - JV
Round 2&3
101-105
12/14
W
F 2-0 0:35
D. Bravo
Fort Collins
Charlie Lake - JV
Round 1
101-105
12/12
W
F 2-2 3:12
J. Rohde
Mead
Mead @ Windsor
Round 1
113
12/07
W
F 4-0 0:30
D. Bravo
Fort Collins
Greeley West JV Tournament
Round 5
106A
12/07
W
F 2-0 1:38
K. Yates
Liberty
Greeley West JV Tournament
Round 4
106A
12/07
W
F 2-0 1:32
K. Mima
Liberty
Greeley West JV Tournament
Round 3
106A
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
MD 15-4
C. Wrona
Chaparral
2019 Colorado JV State Invitational
Rd 6 Cons.
96
02/09
L
F 4-1 1:09
G. Logan
Pomona
2019 Colorado JV State Invitational
Rd 5 - Quarterfinal/Cons.
96
02/08
W
DEC 11-6
T. Newlon
Erie
2019 Colorado JV State Invitational
Rd 3
96
02/08
W
F 8-0 3:22
P. King
Mead
2019 Colorado JV State Invitational
Rd 2
96
02/02
L
F 4-0 1:20
A. Marquez
Platte Valley
2019 Mead JV tournament
Boys Group5 (2-6 man)
Boys 98c
02/02
W
F 13-3 5:59
T. Chaffin
Delta
2019 Mead JV tournament
Boys Group4 (2-6 man)
Boys 98c
02/02
L
F 2-0 0:55
S. Nosler
Fort Collins
2019 Mead JV tournament
Boys Group2 (2-6 man)
Boys 98c
01/26
L
F 2-0 0:43
J. Dean
Frederick
2019 Poudre JV & Girls Tournament
Con Semis
98
01/26
W
F 7-0 1:44
W. Zebley
---
2019 Poudre JV & Girls Tournament
Semis
98
01/26
W
TF 17-2 5:00
B. Kiebler
Chatfield
2019 Poudre JV & Girls Tournament
Round 3 (5 Man)
98
01/26
L
F 2-0 0:42
J. Dean
Frederick
2019 Poudre JV & Girls Tournament
Round 2
98
01/26
W
F 2-0 1:31
B. Faulkner
Poudre
Poudre @ Windsor
Round 1
106
01/19
W
F 6-1 4:32
E. Serna
---
Take the Crown Open
3rd Place Matches
98
01/19
W
F 8-0 1:50
G. Mowery
Gunnison
Take the Crown Open
Semis & Cons. 1/4s
98
01/19
L
F 2-0 1:08
R. Stehle
Denver North
Take the Crown Open
Round 3
98
12/09
L
TF 15-0 1:55
A. Castaneda
Eaton
Charlie Lake - JV
Round 5
106-111 B
12/08
L
F 2-0 0:37
C. Burns
Laramie
Charlie Lake - JV
Round 3&4
106-111 B
12/08
L
F 2-0 0:35
K. Mihalek
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 2&3
106-111 B
12/08
L
F 5-0 2:02
A. Lindsay
Fort Collins
Charlie Lake - JV
Round 1
106-111 B
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
L
TF 15-0 2:06
O. Jackson
---
Nicholas Greenwood Memorial Tournament
round 5 (all brackets)
99-105
11/18
L
F 2-0 0:52
L. McCrimmon
---
Nicholas Greenwood Memorial Tournament
round 4 ( all brackets)
99-105
11/18
L
F 2-0 1:30
J. Woodbrey
Rough Rider
Nicholas Greenwood Memorial Tournament
round 3 (all brackets)
99-105
11/18
L
F 2-0 0:31
J. Ruiz
---
Nicholas Greenwood Memorial Tournament
round 2
99-105
11/18
L
TF 17-2 1:58
A. Castaneda
gladiators
Nicholas Greenwood Memorial Tournament
round 1 (all brackets)
99-105
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021