May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Butzon
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2017-2018
Team Name
Augustana
Augustana (SD)
Jackson County Central
Minnesota
Minnesota Red
Minnesota Silver
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 4-0
B. Thelen
Wisconsin-Parkside
Don Parker Open
Quarters & WB (32 Man)
157
02/03
L
DEC 7-5
J. Penchi
Wisconsin-La Crosse
Don Parker Open
Round 2 Champ (32 Man)
157
02/03
W
DEC 4-2
M. Hoopman
Wisconsin-Whitewater
Don Parker Open
Round 1 (32 Man)
157
01/06
L
DEC 6-3
L. Ewing
Mary
Hastings Open
Placement
157
01/06
W
NC 0-0
R. Bautista
Nebraska-Kearney
Hastings Open
consi semis
157
01/06
L
TF 20-4 4:28
E. Stiles
Nebraska
Hastings Open
Semis and WB
157
01/06
W
DEC 6-3 SV
L. Ewing
Mary
Hastings Open
Quarters and WB
157
01/06
W
TF 16-0 4:43
C. Carroll
Dickinson State (N.D.)
Hastings Open
Rd 1 - 16, Champ Rd 2 Cons Rd 1 - 32
157
12/03
L
DEC 2-0
R. Hrcka
Minot State (N.D.)
Dragon Open
Placing - ALL
157
12/03
W
DEC 4-1
C. Jones
Jamestown (N.D.)
Dragon Open
Round 4
157
12/03
W
MD 10-1
N. Ankeny
Concordia-Moorhead
Dragon Open
Round 2
157
12/03
W
DEC 4-2
T. Nichols
Ridgewater College
Dragon Open
Round 1 (16 man & RR) Round 2 & WB 1 (32 man)
157
11/19
L
Replay
MD 13-3
A. Matre
Adams State
Younes Hospitality Open
Semis & 7th WB (64 Man)
157
11/18
W
Replay
M FOR 0-0
C. Carey
Iowa Western Community College
Younes Hospitality Open
6th Wrestleback (64 Man)
157
11/18
L
Replay
F 6-1 4:23
J. Jeter
Unattached
Younes Hospitality Open
Quarters & 5th WB (64 Man)
157
11/18
W
Replay
DEC 7-3
W. McDermott
Western Wyoming College
Younes Hospitality Open
Round 4 Champ & WB (64 Man)
157
11/18
W
Replay
DEC 1-0
B. Paredes
Chadron State
Younes Hospitality Open
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
157
11/18
W
Replay
MD 13-3
M. Castro
Northwest Kansas Technical College
Younes Hospitality Open
Round 1 (64 Man)
157
11/11
L
DEC 8-5 SV
N. Styskal
Morningside (Iowa)
DWU Open
Round 7 WB
157
11/11
W
DEC 7-3
T. Johnson
Dakota Wesleyan (S.D.)
DWU Open
Round 6 Quarters and WB
157
11/11
W
DEC 9-7
C. Turnis
Morningside (Iowa)
DWU Open
Round 5 WB (64, 32)
157
11/11
L
DEC 5-1
S. Howk
Southwest Minnesota State
DWU Open
Round 4 Champ & WB
157
11/11
W
TF 18-3 5:11
A. Ohnoutka
Briar Cliff (Iowa)
DWU Open
Round 2 Champ & WB
157
11/04
W
NC 0-0
A. Welcome
Minnesota State
Yellowjacket Open
5th Place
157
11/04
W
Replay
DEC 10-8
L. Fink
Sioux Falls
Yellowjacket Open
Round 6 WB
157
11/04
W
Replay
DEC 11-9
C. White
Triton Community College
Yellowjacket Open
Round 5 WB
157
11/04
L
Replay
DEC 4-1 SV
D. Heard
Iowa Central Community College
Yellowjacket Open
Round 4 (32,16,8,4)
157
11/04
W
Replay
TF 19-4 7:00
E. Struck
UW-Eau Claire
Yellowjacket Open
Round 2 (16,32)
157
11/04
W
Replay
DEC 8-3
B. Butler
Harper CC
Yellowjacket Open
Round 1 (32 Man)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/18
L
Replay
VSU 10-0 4:24
E. Parco
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
152 lbs
07/18
W
Replay
VSU 10-0 4:58
J. Parent
Georgia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
152 lbs
07/18
W
Replay
VSU 10-0 0:52
J. Lafrenaye
Maine
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
152 lbs
07/17
W
Replay
VSU1 23-10 5:43
B. Durand
Hawaii
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #1
152 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 1:45
G. Cholakyan
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
152 lbs
06/13
L
TF 9-0 1:33
T. Greene
Ohio Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
4th Wrestleback (16 Team)
160
06/13
W
DEC 6-0
S. Duling
Kansas Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (8 Team)
160
06/13
W
TF 9-0 3:43
W. Bronson
Tennessee
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
160
06/13
W
TF 9-0 1:42
I. Gonzales
South Carolina
2023 Junior National Duals - Greco Roman
2nd Wrestleback (16 Team)
160
03/04
W
DEC 9-4
L. Fink
Canby
MSHSL State Championships
Placement (16 Man)
145A
03/04
W
DEC 6-5
E. Bowman
Crookston
MSHSL State Championships
Cons. Semis (16 Man)
145A
03/04
L
DEC 6-4
T. Ginther
Caledonia-Houston
MSHSL State Championships
Semis & WB (16 Man)
145A
03/04
W
MD 11-0
W. Pilarski
Holdingford
MSHSL State Championships
Quarters (16 Man)
145A
03/03
W
MD 15-7
J. Olson
Kerkhoven-Murdock-Sunburg
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
145A
03/02
W
DEC 2-1
T. Ginther
Caledonia-Houston
MSHSL Team State
1st Place
145
03/02
W
TF 19-4 3:29
S. Heber
Howard Lake-Waverly-Winsted
MSHSL Team State
Semis
145
02/04
L
DEC 6-1
T. Oehme
Brandon Valley
Jackson County Central vs. Brandon Valley
Round 1
145
01/24
W
DEC 3-2
W. Pilarski
Holdingford
ACGC tri
Round 1
152
01/24
W
TF 16-1
B. Straumann
Atwater-Cosmos-Grove City
ACGC tri
Round 1
145
01/21
W
DEC 8-2
D. Dohmen
Simley
Simley @ Jackson County Central
Round 1
145
01/20
W
DEC 9-6
J.
St. Michael-Albertville
Jackson County Central vs. St. Michael-Albertville
Round 1
145
01/14
W
DEC 7-1
W. Nienhaus
New Ulm Area
Big South Conference Tournament
1st Place
145
01/14
W
TF 23-8 5:45
E. Walter
St. Peter
Big South Conference Tournament
Round 3 (semi`s)
145
01/14
W
F 13-2 1:46
J. Root
Waseca
Big South Conference Tournament
Round 2
145
01/14
W
F 20-6 4:10
B. Farinella
Adrian Area
Adrian Area @ Jackson County Central
Round 1
145
12/06
W
DEF 19-6
Z. Guggisburg
Redwood Valley
Redwood Valley Triangular
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
Replay
TF 10-0 1:22
E. Hammons
North Dakota Red
2022 Junior National Duals - FS
Round 2 (8 Team)
152
06/17
L
Replay
TF 10-0 0:52
C. Brooks
Oklahoma Red
2022 Junior National Duals - FS
4th Wrestleback (16 Team)
145
06/17
W
Replay
TF 13-1 3:27
M. Apsel
Virginia
2022 Junior National Duals - FS
Round 1 (8 Team)
145
06/17
L
Replay
TF 10-0 2:00
B. Hoecke
Florida
2022 Junior National Duals - FS
Quarters & 1st WB (16 Team)
145
06/15
W
Replay
TF 8-0 0:43
D. Willis
Indiana
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
145
06/15
L
Replay
DEC 8-4
C. Kahle
Wisconsin
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Quarterfinals (8 Team)
145
06/15
L
Replay
TF 8-0 1:00
L. Araujo
North Dakota Blue
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
145
03/03
W
MD 19-9
W. Gorecki
Royalton-Upsala
MSHSL Team State
1st Place
132
03/03
W
DEC 3-2
B. Simon
Maple River/USC
MSHSL Team State
Quarterfinals (8 Team)
132
03/03
W
DEC 12-7
H. Gruchow
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
MSHSL Team State
Semis & 1st WB (8 Team)
132
01/15
L
DEC 1-0
D. Louwagie
Marshall
Big South Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
132
01/15
W
TF 23-5 5:24
W. Nienhaus
New Ulm Area
Big South Conference Tournament
Semi`s-Con.semi`s
132
01/15
W
F 8-3 0:48
V. Vanderkooi
Worthington
Big South Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/07
L
Replay
MD 11-3
C. Thoennes
Saint Michael Albertville
The CLASH XIX Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
132
01/07
W
Replay
DEC 7-3
Q. Marini
Vacaville
The CLASH XIX Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
132
01/07
W
Replay
DEC 3-1
D. Gleason
Staley
The CLASH XIX Wrestling Duals
Finals (8 Team)
132
01/07
L
Replay
DEC 7-5 TB1
C. Fecht
Waverly - Shell Rock
The CLASH XIX Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
132
01/07
L
Replay
DEC 5-1
M. Trujillo
---
The CLASH XIX Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
01/07
W
Replay
DEC 1-0
L. Rice
Bolivar
The CLASH XIX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
132
12/30
W
DEC 6-3
C. Schmitz
Kindred
2021 Rumble on the Red - Varsity
PLACINGS
132
12/30
W
DEC 9-2
H. Gruchow
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
2021 Rumble on the Red - Varsity
Consi Semis
132
12/30
L
DEC 6-5
N. Reiter
Big Lake
2021 Rumble on the Red - Varsity
SEMIS-WB4
132
12/29
W
DEC 8-5
C. Loween
Mounds View
2021 Rumble on the Red - Varsity
QTRS - WB3
132
12/29
W
F 17-5 5:47
C. Johnson
Tri-City United
2021 Rumble on the Red - Varsity
R2/WB1
132
12/29
W
TF 22-7 3:48
B. Ferderer
Bismarck Century
2021 Rumble on the Red - Varsity
R1
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/27
W
DEC 3-2 SV
B. Thom
LPGE-Browerville Wolves
MSHSL State Championships
3rd place
126A
03/27
L
DEC 4-3
W. Bents
Belgrade-Brooten-Elrosa
MSHSL State Championships
Semis
126A
03/27
W
MD 20-8
D. Lange
Holdingford
MSHSL State Championships
Quarterfinals (8 Man)
126A
03/17
W
DEC 7-3
N. Bobendrier
Pipestone Area
MSHSL Section 3A
Semis & 1st WB (8 Man)
126
03/16
W
TF 20-5 1:46
D. Ash
Fulda/Murray Cty Central
MSHSL Section 3A
Quarterfinals (8 Man)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
L
MD 12-3
C. Tanefeu
Bismarck
2019 Rumble on the Red - Varsity
PLACINGS
113
12/28
W
DEC 6-3
H. Frost
Farmington
2019 Rumble on the Red - Varsity
WB6
113
12/27
L
F 11-1 3:59
A. Braun
Jamestown
2019 Rumble on the Red - Varsity
SEMIS-WB4
113
12/27
W
DEC 7-6
C. Bornholdt
New Prague
2019 Rumble on the Red - Varsity
QTRS - WB3
113
12/27
W
DEC 17-12
N. Bohrer
Bismarck Century
2019 Rumble on the Red - Varsity
R2/WB1
113
12/27
W
FOR 0-0
L. Church
Scott West
2019 Rumble on the Red - Varsity
R1
113
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
W
DEC 13-11
J. Ersland
Bismarck Century
2017 Rumble on the Red - JV
FINALS
95
12/29
L
F 2-0 1:11
J. Schoenhard
Rapid City Stevens
2017 Rumble on the Red - JV
CONS SEMIS
95
12/29
W
DEC 7-6
G. Winter
Rocori
2017 Rumble on the Red - JV
WB7
95
12/29
W
DEC 4-1
T. Defoe
Hettinger/Scranton
2017 Rumble on the Red - JV
WB6
95
12/29
W
TF 21-6 4:27
S. Scherber
Buffalo
2017 Rumble on the Red - JV
WB5
95
12/29
W
MD 13-3
T. Koenig
Carrington
2017 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
95
12/28
W
MD 15-3
A. Danner
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
2017 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
95
12/28
W
DEC 14-7
C. Swoboda
Windom-Mountain Lake
2017 Rumble on the Red - JV
WB2
95
12/28
L
DEC 4-3
S. Johnson
Sartell-Saint Stephen
2017 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
95
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020