Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eli Bohlander
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Mobridge-Pollock
Mobridge-Pollock JV
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 6-0 1:39
D. Plaisted
Custer/Edgemont
SDHSAA Region 4B
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/17
L
F 2-2 0:18
L. Heninger
Stanley County
SDHSAA Region 4B
Quarters
126
02/03
L
MD 16-2
K. Pearmon
---
Big Dakota Conference
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/03
L
F 4-0 1:33
I. Paul
Sunshine Bible Academy
Big Dakota Conference
Round 1 (16 Man)
120
01/27
L
F 2-0 2:44
T. Hoffman
Miller/Highmore/Harrold
2018 Lee Wolf Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/27
L
F 14-0 2:29
E. Bowman
Jamestown
2018 Lee Wolf Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/13
L
F 2-0 0:59
C. Pederson
CEB/Dupree
Battler Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/13
L
F 9-2 1:54
C. Powell
Chamberlain
Battler Invitational
Round 1 (16 Man)
120
12/30
L
F 3-0 3:31
C. Spieker
Clark/Willow Lake
Webster Invitational Wrestling Tourney
Semis & 1st WB (8 Man)
120
12/30
L
F 4-0 2:50
M. Johnson
Lead-Deadwood
Webster Invitational Wrestling Tourney
Quarterfinals (8 Man)
120
12/02
L
F 8-0 2:01
M. Hood
Burke/Gregory
Stanley County Invitational
Placement Matches 5th-3rd-1st
120
12/02
L
F 2-0 0:44
C. Pederson
Cheyenne-Eagle Butte
Stanley County Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/02
L
F 2-0 1:41
K. Forbes
Potter County
Stanley County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024