Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Arya Erickson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
Stanton
Stanton Girls
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 2-0
R. Hohn
Weeping Water Girls
NSAA Girls District 4
Saturday Consi Semis
100
02/04
L
DEC 8-4
L. Rougean
Johnson County Central Girls
NSAA Girls District 4
Friday Round 2
100
01/29
L
DEC 14-8
T. Brown
---
Cedar Bluffs Girls Invitational
Round 6
107
01/29
L
F 2-0 0:32
A. Pehrson
---
Cedar Bluffs Girls Invitational
Round 5
107
01/29
L
F 2-2 0:51
E. Hull
Scribner-Snyder Girls
Cedar Bluffs Girls Invitational
Round 3
107
01/29
L
F 15-4 2:14
H. Davis
Council Bluffs Abraham Lincoln
Cedar Bluffs Girls Invitational
Round 1
107
01/28
W
F 2-0 1:32
D. Paw
Madison Girls
Stanton Girls @ Madison Girls
Round 1
100
01/22
L
F 4-1 1:47
E. Hull
Scribner-Snyder
Weeping Water Girls Invite
Round 4
100
01/22
W
F 4-0 1:51
M. Sackville
Pierce
Weeping Water Girls Invite
Round 3
100
01/22
L
F 4-1 2:53
J. Prado
Johnson County Central
Weeping Water Girls Invite
Round 2
100
01/18
L
F 2-0 0:28
G. Flores
South Sioux City
Battle Creek Girls Invite
Round 3
100a
01/17
W
F 11-7 3:31
I. Sackville
Pierce Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 1
100a
01/15
W
F 2-0 0:59
B. Johnson
West Point-Beemer
Ord Girls Wrestling Invitational 2022
Round 6
100
01/15
L
F 5-0 1:58
A. Stutzman
South Loup
Ord Girls Wrestling Invitational 2022
Round 5
100
01/14
W
F 4-0 1:26
P. Witt
McCook
Ord Girls Wrestling Invitational 2022
Round 4
100
01/14
L
F 2-0 0:45
S. Gutierrez
Grand Island
Ord Girls Wrestling Invitational 2022
Round 1
100
01/06
W
F 10-2 4:45
L. Guerrero
---
Norm Manstedt Girls Invite 2022
Round 6
100
01/06
W
F 4-2 2:28
M. Sackville
---
Norm Manstedt Girls Invite 2022
Round 5
100
01/06
L
F 2-1 1:55
J. Ortega
Schuyler Girls
Norm Manstedt Girls Invite 2022
Round 4
100
01/06
L
F 2-0 1:12
N. Hull
Scribner-Snyder Girls
Norm Manstedt Girls Invite 2022
Round 3
100
01/06
W
F 8-0 3:16
Y. Garcia
Schuyler Girls
Norm Manstedt Girls Invite 2022
Round 1
100
12/28
L
F 4-2 4:24
K. Gonzalez
Fremont Girls
2021 Winnebago All Girls
Round 6
100
12/28
W
DEC 7-0
K. Simon
Omaha Bryan
2021 Winnebago All Girls
Round 4
100
12/28
L
F 2-0 0:43
S. Blanco
Fremont Girls
2021 Winnebago All Girls
Round 3
100
12/28
W
F 0-2 1:01
l. guerrero
Platteview Girls
2021 Winnebago All Girls
Round 2
100
12/28
W
F 5-0 3:14
Y. Garcia
Schuyler
2021 Winnebago All Girls
Round 1
100
12/18
L
F 1-4 2:56
J. Hernandez-DeLeon
Lexington Girls
Pierce Invite
Round 6
G100
12/18
W
F 2-0 0:38
R. Pearsall
Lexington Girls
Pierce Invite
Round 4
G100
12/18
W
F 2-0 1:57
M. Sackville
---
Pierce Invite
Round 1
G100
12/04
L
F 2-4 3:40
J. Hernandez-DeLeon
Lexington
Friday Night Fracas-Girls
Round 5
100
12/04
W
F 2-0 0:29
R. Pearsall
Lexington
Friday Night Fracas-Girls
Round 4
100
12/03
L
F 7-4 2:39
R. Hohn
Weeping Water
Friday Night Fracas-Girls
Round 2
100
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 7-0 1:33
B. Hammond
Southern Valley
NSAA Class D Sub-District 3A
Round 5 (Consi Semis)
106
02/05
L
F 2-0 0:19
D. Bearinger
---
NSAA Class D Sub-District 3A
Round 2 (Quarters and WB1)
106
01/30
L
F 2-0 0:50
J. Yarbrough
Valentine
NSWCA Girls High School State Tournament
Friday Round 4
103
01/29
L
F 7-1 1:23
M. Regler
---
NSWCA Girls High School State Tournament
Friday Round 2
103
01/22
L
F 6-0 2:12
L. Lutjelusche
Columbus Lakeview
Madison Invite 2021
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/22
L
F 5-0 1:24
R. Fisher
---
Madison Invite 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/19
L
F 2-1 2:24
J. Yarbrough
Valentine
Battle Creek Girls Invitational
Finals
103
01/18
L
F 2-0 0:38
J. Ortega
Schuyler
Battle Creek Girls Invitational
Round 5
103
01/18
L
F 6-1 1:04
A. Stusse
Battle Creek
Battle Creek Girls Invitational
Round 4
103
01/18
L
F 11-2 3:44
H. Salgado
Schuyler
Battle Creek Girls Invitational
Round 2
103
01/18
W
FOR 0-0
S. Salinas
Papillion-La Vista South
Battle Creek Girls Invitational
Round 1
103
01/16
L
F 2-0 0:56
G. Sprakel
Ponca
Battle Creek Invitational
Round 3
106
01/16
L
F 2-0 0:22
R. Fisher
---
Battle Creek Invitational
Round 1
106
01/09
L
F 2-0 0:50
T. Lampman
Wisner-Pilger
Wisner-Pilger Invitational
Semi-Finals; Round 4
106
01/09
L
F 2-0 0:42
R. Kocian
East Butler
Wisner-Pilger Invitational
Round 2
106
01/08
L
F 2-0 1:14
T. Hill
Arlington
Stanton @ Arlington
Round 1
106
01/02
W
F 4-2 2:32
B. Thoms
Lutheran High Northeast
SRC Invite
Placement
106
01/02
L
F 8-0 1:45
T. Lampman
Wisner-Pilger
SRC Invite
Round 4
106
01/02
L
F 2-0 0:24
L. Sturek
Pender
SRC Invite
Round 3
106
01/02
L
F 4-1 1:45
B. Jurgensen
Clarkson/Leigh
SRC Invite
Round 2
106
01/02
L
F 2-0 0:12
E. Lanham
---
SRC Invite
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024