Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colin Duckworth
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 10-8 SV
F. Rodgers
Steamboat Springs
CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
165-3A
02/16
L
Replay
F 5-0 3:14
M. Voloshin
Moffat County
CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
165-3A
02/11
L
F 0-0 2:23
J. Trygstad
---
CHSAA 3A Region 3
3rd and 5th Place Matches
165
02/11
W
F 14-3 4:05
A. Brandenburg
Holy Family
CHSAA 3A Region 3
Consi Semis
165
02/11
L
F 17-5 3:36
P. Daggett
University
CHSAA 3A Region 3
Semis and WB3
165
02/10
W
F 8-2 3:32
E. Loya
Mullen
CHSAA 3A Region 3
Quarterfinals and WB1
165
02/10
W
NC 0-0
E. Loya
Mullen
CHSAA 3A Region 3
4th Place Matches
165
02/04
W
F 2-0 1:02
W. Greene
Skyline
Skyline @ Fort Morgan
Round 1
165
02/03
W
F 2-4 3:48
L. Resch
Sterling
Sterling @ Fort Morgan
Round 1
165
02/02
L
F 2-0 1:01
H. Roof
Roosevelt
Roosevelt @ Fort Morgan
Round 1
165
01/21
L
MD 10-2
C. Galicia
Fort Lupton
2023 TOP OF THE ROCKIES
4th Wrestleback (32 Man)
165
01/21
L
F 11-6 4:46
D. Jones
Grand Junction
2023 TOP OF THE ROCKIES
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
01/20
W
F 7-4 5:16
J. Zahm
Cheyenne East
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
01/20
W
DEC 2-0
A. Lorimer
Rio Rancho
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
165
01/14
L
F 0-0 1:17
D. Ruiz
La Junta
Mel Smith Invitational
Round 8 Semis
175
01/14
W
F 2-0 1:19
C. Curtis
Brush
Mel Smith Invitational
Round 7
175
01/14
W
F 2-0 1:51
A. Osburn
Holy Family
Mel Smith Invitational
Round 6 Quarters
175
01/14
W
F 2-0 0:40
J. Deal
Woodland Park
Mel Smith Invitational
Round 5
175
01/13
L
DEC 6-2
H. Fulbright
Pagosa Springs
Mel Smith Invitational
Round 4
175
01/13
W
F 3-0 3:55
B. Reish
Canon City
Mel Smith Invitational
Round 2
175
01/13
W
F 2-0 0:58
S. Ramirez
Northridge
Northridge @ Fort Morgan
Round 1
175
01/07
W
F 2-0 0:43
G. Burrage
Niwot
2023 Gary Daum Classic
Placement Matches (16 Man)
175
01/07
W
F 4-7 3:40
M. Bierle
Monarch
2023 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/07
W
F 2-0 0:41
B. Hartson
Roosevelt
2023 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/17
L
Replay
DEC 8-2
I. Johnson
Resurrection Christian
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
175
12/16
W
Replay
F 2-0 0:52
E. Tenorio
Greeley Central
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
175
12/16
L
Replay
F 2-0 1:32
G. Clary
Eaton
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
175
12/16
W
Replay
F 8-0 4:48
J. Gonzalez
Arvada
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
175
12/03
W
F 7-1 3:46
A. Schubarth
---
Chuck Annand Invitational
1st & 3rd (16 Man)
175
12/03
W
F 5-1 4:55
Z. Rushman
---
Chuck Annand Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/03
W
F 2-0 0:39
A. Read
Eaton
Chuck Annand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/03
W
F 10-7 4:56
K. Powell
---
Chuck Annand Invitational
Round 1 (16 Man)
175
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 7-2 2:52
G. McDonald
Valor Christian
2022 Mile High Classic
Wrestlebacks
170
01/29
L
DEC 7-3
J. Barela
Thomas Jefferson
2022 Mile High Classic
Round 1
170
01/27
L
F 2-0 0:56
C. Galicia
---
Fort Lupton @ Fort Morgan
Round 1
170
01/15
L
DEC 9-6
L. Nielson
The Classical Academy
Mel Smith invitational
4th Wrestleback (32 Man)
170
01/15
W
F 10-9 4:17
D. Morehouse
Pagosa Springs
Mel Smith invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
01/14
W
F 2-0 0:48
J. Martinez
Rye
Mel Smith invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
170
01/14
L
F 7-6 5:51
B. White
Platte Valley
Mel Smith invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
01/08
L
DEC 8-3
J. Smack
Thompson Valley
2022 Gary Daum Classic
Placement Matches (16 Man)
170
01/08
W
MD 10-0
T. Schaben
Elizabeth
2022 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/08
W
F 2-1 2:29
S. Hagerdorn
Longmont
2022 Gary Daum Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/08
L
F 2-0 0:51
J. Quinlan
Loveland
2022 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/08
W
DEC 8-6
R. Guerrero
Fort Lupton
2022 Gary Daum Classic
Round 1 (16 Man)
170
01/07
W
F 8-2 3:58
C. Sandquist
---
Fort Morgan @ Severance High School
Round 1
170
12/18
L
Replay
F 2-0 2:24
J. Cuthbert
Rock Canyon
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 5 Quarter Finals & Consolation Round 4
182
12/17
W
Replay
F 10-1 4:46
T. Phanyoraj
Doherty
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
182
12/17
W
Replay
F 5-0 3:53
J. Roberts
Canon City
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
182
12/17
L
Replay
F 6-2 1:56
J. Knisley
Lewis - Palmer
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
182
12/17
L
F 8-2 5:24
C. Bauer
---
Wray @ Fort Morgan
Round 1
182
12/11
L
F 7-3 2:51
B. White
Platte Valley
2021 Roosevelt Invitational
Champ Semis & Consi Quarters
182
12/11
W
F 2-7 1:45
M. White
---
2021 Roosevelt Invitational
16-Man WB Round 2
182
12/11
W
F 10-2 3:58
V. Lopez
Holy Family
2021 Roosevelt Invitational
Quarters & 1st WB
182
12/11
L
F 5-0 2:55
C. Runner
---
2021 Roosevelt Invitational
16-Man Round 1
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
L
F 2-0 0:52
E. Ryszkowski
West Grand
Wiggins Invitational
Round 5
152
01/18
L
MD 11-3
C. Wood
West Grand
Wiggins Invitational
Round 4
152
01/18
W
F 2-0 0:59
J. Simington
Longmont
Wiggins Invitational
Round 2
152
01/17
L
F 2-0 0:41
C. Montoya
Rio Rancho
2020 TOP OF THE ROCKIES
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/17
L
MD 12-1
V. Beeson
Broomfield
2020 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
152
01/16
W
F 1-2 3:14
K. Johnson
Mead
Fort Morgan @ Mead
Round 1
152
01/11
W
F 4-2 1:47
F. Forfeit
---
Windsor @ Fort Morgan
Round 1
152
12/21
W
F 8-3 1:39
T. Whited
Sidney
Sidney @ Fort Morgan
Round 1
145
12/14
W
F 2-0 1:53
D. Robbins
Discovery Canyon
2019 Brush Pre-Holiday Girls/JV
round 6
145
12/14
W
F 2-0 1:19
A. Sisk
Brush
2019 Brush Pre-Holiday Girls/JV
semi round
145
12/14
W
F 6-0 2:39
A. West
Riverdale Ridge
2019 Brush Pre-Holiday Girls/JV
round 2
145
12/07
W
F 0-0 2:50
W. Witzel
---
Chuck Annand Invitational
1st & 3rd (16 Man)
152
12/07
W
F 0-0 1:00
T. Freauff
Wiggins
Chuck Annand Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
152
12/07
L
F 0-0 0:51
H. Flores
Highland
Chuck Annand Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/07
W
F 0-0 0:59
C. Lindsey
---
Chuck Annand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/07
W
DEC 5-3
B. Bagby
---
Chuck Annand Invitational
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024