Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samuel Brink
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Black Hills Wrestling Academy
RC Stevens
Rapid City High School Wrestli
Rapid City Southwest
Rapid City Stevens
Rapid City Stevens JV
Rapid City Stevens Raiders
Westside Raider Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
L
F 2-7 4:00
B. Arp
Black Hills Stampede
2024 Southern Hills Ironman - Folkstyle
Finals (2 Man)
160-173
05/05
L
F 3-3 1:48
V. Mogen-Frankfort
Southern Hills Wrestling Club
2024 Southern Hills Ironman - Folkstyle
Finals (2 Man)
173-178
05/05
L
DEC 7-4
V. Mogen-Frankfort
Southern Hills Wrestling Club
2024 Southern Hills Ironman - Freestyle
Finals (2 Man)
173-178
05/05
W
TF 10-0 5:41
B. Arp
Black Hills Stampede
2024 Southern Hills Ironman - Freestyle
Finals (2 Man)
160-173
05/05
L
F 2-6 1:40
J. Juenger
Black Hills Wrestling Academy
2024 Southern Hills Ironman - Greco
Finals (2 Man)
148-173
05/05
L
F 8-2 2:40
V. Mogen-Frankfort
Southern Hills Wrestling Club
2024 Southern Hills Ironman - Greco
Finals (2 Man)
173-178
02/19
W
DEC 5-2
J. Neff
Brookings
2024 SD Middle School State
6th Wrestleback (32 Man)
Boys 175
02/18
W
DEC 5-0
S. Cronin
Stanley County
2024 SD Middle School State
Round 4
Boys 175
02/18
W
F 2-0 0:11
L. Vlymen
Brookings
2024 SD Middle School State
Round 2
Boys 175
02/18
W
F 2-0 0:55
D. Fosness
Mitchell
2024 SD Middle School State
Round 1
Boys 175
02/03
L
F 10-2 2:55
K. Allen
Mitchell
2024 Yankton Boys Invitational
Quarters and 1st Round WB
165
02/03
L
DEC 5-0
P. Mausbach
O`Gorman
2024 Yankton Boys Invitational
Round 1
165
01/31
L
TF 18-2 2:55
Z. Soderlin
Rapid City Central
Rapid City Stevens @ Rapid City Central
Round 1
165
01/27
W
DEC 10-5
P. Jenks
Wright
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (16 Man)
165
01/27
L
F 2-0 0:37
G. Rohloff
Sturgis Brown JV
Belle Fourche Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
165
01/27
L
F 2-0 0:22
P. Ray
Sturgis Brown
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/26
W
F 4-3 4:00
E. Wilson
Spearfish
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/26
L
F 2-0 0:40
J. Ellingson
Spearfish
Spearfish @ Rapid City Stevens
Round 1
165
01/20
L
F 22-9 2:13
L. O`Connor
Harrisburg
East vs. West Duals 2024
Round 4 (8 Team)
165
01/20
L
F 2-0 0:18
L. Chamberlin
Pierre (TF Riggs)
East vs. West Duals 2024
Round 2 (8 Team)
165
01/20
W
F 2-0 1:41
C. Joseph
Brandon Valley
East vs. West Duals 2024
Round 1 (8 Team)
165
01/06
W
F 0-0 1:59
T. Chapman
Bismarck Century
2024 Bismarck Rotary - JV
Placement Matches (8 Man)
172B
01/06
W
F 2-0 0:44
K. Lafountain
Grand Forks Red River
2024 Bismarck Rotary - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
172B
01/06
W
F 5-0 1:11
C. Davis
Turtle Mountain
2024 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
172B
01/06
L
F 2-0 1:10
C. VanEps
Breckenridge/Wahpeton
2024 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
172B
12/28
L
F 2-0 1:22
B. Bouchie
Detroit Lakes
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
172
12/28
W
F 2-0 1:24
Y. Mohamed
West Fargo Sheyenne
2023 Rumble on the Red - JV
PRELIM-R2
172
12/28
L
F 8-2 2:52
B. Maxey
Mounds View
2023 Rumble on the Red - JV
R1
172
12/20
L
F 4-0 1:56
K. Shay
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Rapid City Stevens @ Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Round 1
175
12/15
L
F 2-0 1:14
K. Dirk
Sturgis Brown
Rapid City Stevens @ Sturgis Brown
Round 1
175
12/09
L
F 10-3 4:35
L. Hofer
Thunder Basin
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
JV 175
12/08
L
F 3-0 5:16
R. Petzold
Sheridan
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
JV 175
12/08
W
F 4-1 0:43
M. Lahoe
Rapid City Central
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
JV 175
12/08
W
F 2-1 2:56
P. Mausbach
O`Gorman
Stevens, Chamberlain, O`Gorman Triangular
Round 1
175
12/01
W
F 7-0 2:58
M. Mesteth
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
175
12/01
L
F 4-2 4:09
C. Weishaar
Sturgis Brown JV
Bill Young Invitational Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
175
12/01
W
F 2-0 1:31
B. Sharp
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/01
W
F 2-0 0:47
K. Clifford
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
175
12/01
W
F 2-0 0:11
A. Yankton
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/01
L
F 2-0 0:59
H. Kunz
Hot Springs
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
175
11/04
W
Replay
F 7-0 1:55
G. Pecchio
Sabercats
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 3
172 lbs
11/04
W
Replay
F 2-0 1:10
P. Andrade
North Montana
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 2
172 lbs
11/04
W
Replay
F 2-0 0:15
B. Modesto
Top Notch WC
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 1
172 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/23
W
F 2-0 0:46
B. Martin
Madison
Outlaw Square Shootout
Round 3 (4 Man)
176-189
07/23
W
F 2-0 0:36
R. Huth
Lead-Deadwood
Outlaw Square Shootout
Round 2 (4 Man)
176-189
07/23
W
F 10-0 2:49
G. Kolski
Lead-Deadwood
Outlaw Square Shootout
Round 1 (4 Man)
176-189
06/28
W
F 2-0 1:23
W. Garvick
Atwater- Cosmos-Grove City
Northern State Team Camp Indv.
Round 4
172-176
06/28
L
F 2-1 2:40
L. Benedict
Winner
Northern State Team Camp Indv.
Round 3
172-176
06/28
L
DEC 5-3
J. Miller
Thunder Basin
Northern State Team Camp Indv.
Round 2
172-176
05/06
L
FOR 0-0
G. Swenson
Canton
2023 SDUSAW Triple Crown - Freestyle
Finals (2 Man)
172-181
05/06
L
FOR 0-0
E. Schunke
Legends of Gold
2023 SDUSAW Triple Crown - Freestyle
Finals (2 Man)
167-172
05/06
L
TF 9-0 0:25
E. Schunke
Legends of Gold
2023 SDUSAW Triple Crown - Greco
Finals (2 Man)
167-172
05/06
L
F 6-0 2:15
G. Swenson
Canton
2023 SDUSAW Triple Crown - Greco
Finals (2 Man)
172-181A
05/06
L
TF 8-0 1:33
J. Wilgers
Tea Titans
2023 SDUSAW Triple Crown - Greco
Finals (2 Man)
172-181
02/12
L
F 2-1 2:06
J. Wilgers
Tea Area
2023 SD Middle School State
Round 5
Boys 170
02/11
L
MD 8-0
S. Larson
Pierre Governors
2023 SD Middle School State
Round 4
Boys 170
02/11
W
F 2-0 2:39
A. Adler
Bon Homme
2023 SD Middle School State
Round 2
Boys 170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
MD 11-1
V. Mogen-Frankfort
Hot Springs
Sturgis Middle School Tournament
Placement Matches (8 Man)
152-163
01/30
W
F 2-0 0:35
M. Nez
Rapid City South
Sturgis Middle School Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
152-163
01/30
L
F 2-0 1:34
G. Rohloff
Sturgis
Sturgis Middle School Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152-163
01/30
W
F 3-2 1:16
B. Cody
Sage Valley
Sturgis Middle School Tournament
Quarterfinals (8 Man)
152-163
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024