Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Quayden Culbert
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
TF 20-5 4:43
R. Neugebauer
Parkston
Redfield Invite
Round 3
144
02/03
L
DEC 13-6
C. Hopkins
Andes Central-Dakota Christian
Redfield Invite
Round 2
144
02/03
W
F 11-2 4:28
M. Fiesterman
Winner
Redfield Invite
Round 1
144
01/27
L
MD 16-2
J. Bult
Bon Homme/Avon
Wagner Invite
Round 5 2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/27
L
DEC 4-0
B. Kotalik
Bon Homme/Avon
Wagner Invite
Round 4 quarters
144
01/27
W
F 0-10 4:41
L. Gabriel
Philip/Kadoka Area/Wall
Wagner Invite
Round 2 (16 Man)
144
01/26
L
F 2-0 0:29
A. Kuchta
Parker
Parker Quad
Round 1
126
01/20
L
MD 13-3
R. Hasche
Central Lyon/George-Little Rock
Parkston Little B
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/20
W
DEC 1-0
T. Surat
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/20
L
TF 17-1 4:18
G. Risse
Bennett County
Parkston Little B
Round 1 (16 Man)
138
01/06
L
DEC 4-3
R. Neugebauer
Parkston
Bob Lager Invitational
Round 5 2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/06
L
MD 16-5
P. Nedved
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica/Stickney
Bob Lager Invitational
Round 4 quarters
144
01/06
W
DEC 10-3
T. Merkel
Clark/Willow Lake
Bob Lager Invitational
Round 2 (16 Man)
144
12/30
L
F 5-3 3:55
C. Kettwig
Watertown
2023 Floyd Farrand Boys Invitational
Quarters and WB with Quarters
144
12/30
W
F 7-0 1:41
K. Voss
Beresford/Alcester-Hudson
2023 Floyd Farrand Boys Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
144
12/30
L
F 2-0 1:15
J. Mortrude
Dell Rapids
2023 Floyd Farrand Boys Invitational
Round 1 (32 Man)
144
12/15
W
F 3-2 1:38
A. Sengelmann
Burke/Gregory
B/G-KWLPG-Parkston Triangular
Round 1
150
12/15
W
F 2-2 1:48
C. Fees
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
B/G-KWLPG-Parkston Triangular
Round 1
138
12/14
L
F 5-0 0:49
I. Myers
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
B/G-KWLPG-Parkston Triangular
Round 1
150
12/02
L
DEC 5-0
L. Boyd
Mount Vernon/Plankinton/Corsica
KWLPG Invitational
Round 5 (Consolation Semis)
150
12/02
W
DEC 6-4
K. Kuiper
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
KWLPG Invitational
Round 4 (Semis and WB)
150
12/02
L
DEC 8-6
B. Bolander
Winner
KWLPG Invitational
Round 2 (Quarters & 1st WB)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 9-5
B. Shoemaker
Brandon Valley
2023 SD Middle School State
Placement Matches (32 Man)
Boys 120
02/11
W
DEC 6-2
J. Wilkens
Madison
2023 SD Middle School State
Round 6
Boys 120
02/11
W
DEC 6-2
B. Seeley
Beresford/Alcester-Hudson
2023 SD Middle School State
Round 4
Boys 120
02/11
W
F 4-0 2:36
K. Fergen
Lennox
2023 SD Middle School State
Round 2
Boys 120
02/11
W
F 2-0 2:31
C. Kampshoff
Hanson County
2023 SD Middle School State
Round 1
Boys 120
02/11
W
F 3-0 3:14
J. Hill
Wagner
2023 SD Middle School State
Prelim Rd 1 & Round Robin Rd 1
Boys 120
02/08
W
F 10-2 3:06
N. McBride
Wagner
Wagner Triangular
Round 1
126
02/08
L
F 6-2 1:37
T. Granum
Canton
Wagner Triangular
Round 1
126
01/21
L
F 11-0 3:44
R. Neugebauer
Parkston
Parkston Little B
Placement Matches (16 Man)
120
01/21
L
F 6-0 1:36
J. Schafer
Miller/Highmore-Harrold
Parkston Little B
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/21
W
DEC 9-3
T. Baker
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Parkston Little B
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/21
W
F 4-0 2:05
L. Foster
Clark/Willow Lake
Parkston Little B
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/21
L
F 9-1 2:50
L. Kramer
Central Lyon/George-Little Rock
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/21
W
F 6-2 2:51
J. Jr
Canistota
Parkston Little B
Round 1 (16 Man)
120
01/07
L
F 5-0 1:55
R. Neugebauer
Parkston
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 6 Placement matches
120
01/07
W
F 2-4 2:08
J. Schafer
Miller/Highmore/Harrold
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 5 Cons semis
120
01/07
W
F 0-0 0:28
D. Vermeulen
Sioux Valley
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 4 Semis
120
01/07
W
MD 13-0
P. Nedved
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica/Stickney
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 3 2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/07
L
F 7-0 2:46
B. Unser
Ipswich/Bowdle
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 2 quarters
120
01/07
W
F 3-2 2:43
A. Hill
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024