Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Davis Bramman
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Riverside
Riverside, Oakland
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
DEC 7-5
C. Slaybaugh
AC/GC
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Placement (12 Man)
113
02/10
W
TF 16-0 2:39
K. Hunt
Central Decatur
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Cons. Semis (12 Man)
113
02/10
L
DEC 4-2
B. Maeder
Southwest Valley
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Semis & WB (12 Man)
113
02/10
L
NC 0-0
B. Maeder
Southwest Valley
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
2nd Place Match (12 Man)
113
01/31
W
F 12-2 4:52
S. Krall
Wapsie Valley
1A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
113
01/28
W
MD 10-2
C. Slaybaugh
AC/GC
Charger Invitational 2024
Placement (32 Man)
113
01/27
W
TF 17-2 2:46
B. Jacobs
Greene County
Charger Invitational 2024
Cons. Semis (32 Man)
113
01/27
L
DEC 8-1
T. Booth
Pleasantville
Charger Invitational 2024
Semis & WB (32 Man)
113
01/27
W
TF 18-2 1:50
E. Kuhn
Southeast Valley, Gowrie
Charger Invitational 2024
Quarters & WB (32 Man)
113
01/20
L
F 2-0 1:23
D. Canoyer
Earlham
John J Harris Invitational
Placement (32 Man)
113
01/20
W
DEC 5-2
J. Gurwell
Winterset
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
113
01/20
W
DEC 2-1 TB1
M. Genobana
Centerville
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
113
01/19
W
F 12-1 1:41
T. Lasater
Missouri Valley
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
113
01/17
W
F 2-0 1:09
J. Fichter
Underwood
Underwood, Riverside, Missouri Valley
Round 1
113
01/16
W
F 16-3 2:47
T. Lasater
Missouri Valley
Underwood, Riverside, Missouri Valley
Round 1
113
01/11
W
F 1-0 4:12
C. Slaybaugh
AC/GC
TC/ACGC/Riverside/Woodbine
Round 1
113
01/06
L
FOR 0-0
D. Addleman
Summit Christian
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Placement
113
01/06
L
FOR 0-0
O. Waters
Blue Springs South
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Semis & WB
113
01/06
L
FOR 0-0
K. Redeker
Staley
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 5 (12 Man)
113
01/06
L
FOR 0-0
A. Martinez
Winnetonka
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 4 (12 Man)
113
01/06
W
TF 16-1 2:20
E. Perez
Northeast
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 2 (12 Man)
113
01/05
W
MD 14-1
N. Perez
Liberty North
Joe Crouthers NKC Boys Invite
Round 1 (12 Man)
113
12/13
W
TF 17-2 2:19
C. Gittins
Tri-Center, Neola
Riverside/Logan-Magnolia/Red-Oak/St. Albert/Tri Center
Round 1
113
12/13
W
TF 18-3 2:00
J. Ramos
Red Oak
Riverside/Logan-Magnolia/Red-Oak/St. Albert/Tri Center
Round 1
113
12/13
W
MD 8-0
K. Kuhl
Logan-Magnolia
Riverside/Logan-Magnolia/Red-Oak/St. Albert/Tri Center
Round 1
113
12/06
W
TF 15-0 3:23
L. Elmquist
Audubon
Treynor/SW Valley/Riverside/Audobon
Round 1
113
12/06
W
F 2-8 3:42
B. Maeder
Southwest Valley
Treynor/SW Valley/Riverside/Audobon
Round 1
120
12/02
W
DEC 3-0
J. Curry
Sergeant Bluff-Luton
Sergeant Bluff-Luton Invitational
Placement (16 Man)
113
12/02
W
F 2-0 1:45
T. Delozier
Millard South
Sergeant Bluff-Luton Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/02
W
F 3-0 3:25
E. Beehler
Spencer
Sergeant Bluff-Luton Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/01
W
TF 17-0 2:35
J. Fichter
Underwood
Underwood, Riverside, Glenwood
Round 1
113
11/30
W
F 8-0 2:27
E. West
Glenwood
Underwood, Riverside, Glenwood
Round 1
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
DEC 4-0
R. Utterback
Sigourney-Keota
IHSAA State Championships
Round 8: 3rd, 5th, 7th Place
1A-106
02/17
L
Replay
DEC 2-0 SV
B. Shaha
Mount Ayr
IHSAA State Championships
Round 6: 5th WB
1A-106
02/17
W
Replay
F 2-0 1:19
K. Kuhl
Logan-Magnolia
IHSAA State Championships
Round 5: Semis & 4th WB
1A-106
02/16
L
Replay
DEC 4-0
L. Oldenkamp
Lake Mills
IHSAA State Championships
Round 4: Quarters & 3rd WB
1A-106
02/15
W
Replay
MD 11-3
A. Dewitt
Alburnett
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
1A-106
02/04
L
F 4-3 2:27
J. Jens
Harlan Community
Riverside/Underwood/Harlan/Lewis Central
Round 1
106
02/04
W
F 2-0 0:53
J. Bailey
MVAOCOU
Riverside/Underwood/Harlan/Lewis Central
Round 1
113
01/25
W
F 9-1 2:21
J. Sornson
Treynor
Treynor/AHSTW/Missouri Valley/Riverside
Round 1
113
01/21
W
DEC 6-0
B. Shaha
Mt Ayr
John J Harris Invitational
Placement (32 Man)
106
01/21
W
FOR 0-0
J. Gurwell
Winterset
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
106
01/21
W
F 2-0 0:51
L. Christe
Panorama
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
106
01/20
W
F 2-0 1:21
J. Rafael-Aguilar
Denison
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
106
01/14
L
F 11-1 4:26
M. Schmauss
Crestwood, Cresco
Creston Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
01/14
W
DEC 3-2
D. Canoyer
Earlham
Creston Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
106
01/14
W
DEC 5-3
J. VanderVelde
Council Bluffs Abraham Lincoln
Creston Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/07
L
DEC 6-5
M. Brayfield
Park Hill
62nd Annual Joe Crouthers Invitational
Placement Matches (8 Man)
106
01/07
W
F 13-0 1:51
C. Holmes
North Kansas City
62nd Annual Joe Crouthers Invitational
Round 3 (8 Man)
106
01/06
W
F 2-0 1:34
C. Martin
Blue Springs South
62nd Annual Joe Crouthers Invitational
Round 1 (8 Man)
106
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 4-0 3:07
D. Ervin
Moravia
IHSAA State Championships
1st WB
1A-106
02/18
L
Replay
F 2-0 1:00
C. Morrow
Akron-Westfield
IHSAA State Championships
Round 1
1A-106
01/22
W
DEC 7-2
B. Shaha
Mt Ayr
John J Harris Invitational
Placement (32 Man)
106
01/22
L
F 2-0 1:00
J. Parsons
Creston- Orient Macksburg
John J Harris Invitational
Cons. Round 4
106
01/22
W
MD 10-2
B. Ortner
Missouri Valley
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
106
01/22
L
TF 15-0 3:02
A. Smith
Atlantic
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
106
12/11
L
F 4-4 1:56
K. Hohm
Aurora
Riverside Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/11
L
DEC 5-0
J. Parsons
Creston/O-M
Riverside Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024