Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Seth Rhodes
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Florida
Wellington
Wellington (Blue)
Wellington Community
Wellington Community Hs
Wellington Communmity Hs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/22
L
Replay
VSU 11-0 1:22
J. Gonzalez
Texas
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 64 #2
152 lbs
07/22
L
Replay
VSU1 12-2 1:52
B. Shvartsman
Illinois
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 128
152 lbs
07/18
L
Replay
VSU 10-0 0:28
S. Fitts
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 64 #1
152 lbs
07/18
L
Replay
VFA 2:35 10-4
L. Branigan
Wyoming
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 128
152 lbs
05/22
L
Replay
F 2-0 0:59
J. Tully
Riptide Wrestling Club
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi of 8 #2
152 lbs
05/22
W
Replay
DEC 5-0
A. Janarthanan
Team Troy
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi of 8 #1
152 lbs
05/22
L
Replay
DEC 8-3
T. Geiser
Samurai Wrestling Club
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Round of 16
152 lbs
05/22
L
Replay
VSU 10-0 0:35
M. Porter
---
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi of 16 #2
152 lbs
05/22
L
VFA 1:11 6-0
S. MacIntosh
Riptide Wrestling Club
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Round of 32
152 lbs
12/17
W
F 0-0 1:50
Y. Espinosa
Suncoast
Wellington Quad II
Champ. Round 1
145
12/10
W
F 0-0 3:54
J. Bucilli
The Benjamin School
wellington
Champ. Round 1
145
09/26
L
DEC 2-0
J. Jensen
Cypress Bay High School Wrestl
Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
145
09/26
W
DEC 4-1
M. Lowry
Salisbury High School
Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
145
09/26
L
MD 11-3
J. Seymour
Project Grapple
Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 5-1
S. Mauermann
Wellington
PBCWHOF CHAMPIONSHIPS
Placement Matches (32 Man)
132
02/08
W
MD 9-0
B. Cherubin
Seminole Ridge
PBCWHOF CHAMPIONSHIPS
Semis & 5th WB (32 Man)
132
02/08
W
F 0-0
K. Papa
Boca Raton
PBCWHOF CHAMPIONSHIPS
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
02/07
W
F 0-0
I. Wolski
Jupiter
PBCWHOF CHAMPIONSHIPS
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/24
W
F 5-1 3:22
J. Fernandez
Osceola (Kissimmee)
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semifinals (8 Team)
138
01/11
L
F 2-0 0:35
Z. Cook
Heritage
Pirate Ships and Duels
Placement Matches (16 Man)
138
01/11
W
F 4-2 5:00
R. Lopez
Satellite
Pirate Ships and Duels
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/11
W
F 2-1 3:35
K. Wright
Bayside
Pirate Ships and Duels
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/11
L
DEC 3-2 TB1
B. Baxter
Palm Bay
Pirate Ships and Duels
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/11
W
F 6-2 1:11
G. Bennett
Cocoa Beach
Pirate Ships and Duels
Round 1 (16 Man)
138
01/04
L
F 7-3 2:20
J. Rocha
Braddock
Cradle Cancer
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/04
W
F 2-0 2:19
W. Diaz
Port St Lucie
Cradle Cancer
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/03
W
F 7-0 3:38
M. Bakkali
Osceola (Kissimmee)
Cradle Cancer
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/03
W
F 7-0 3:12
E. Wolski
Sebastian River
Cradle Cancer
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/03
L
DEC 8-1
N. Dovin
Merritt Island
Cradle Cancer
Round 1 (32 Man)
138
12/27
W
F 8-1 3:50
G. Perko
Coral Springs Charter School
South Beach HS Duals
Round 3 (6 Team)
145
12/27
L
F 0-0 1:13
J. Fernandez
Barron G Collier
South Beach HS Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/27
L
F 4-1 1:29
E. Rodriguez
---
South Beach HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
145
12/27
W
F 2-0 1:53
A. Threlkeld
St Thomas Aquinas
South Beach HS Duals
Round 4 (6 Team)
145
12/27
W
MD 12-3
D. Peralto
Cardinal Gibbons
South Beach HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
138
12/21
W
MD 9-1
J. Nobles
Riverdale
Wellington Duals
Finals (2 Team)
145
12/21
W
TF 15-0 4:12
c. richter
Atlantic
Wellington Duals
Round 1 (6 Team)
145
12/07
L
MD 17-8
E. Rodriguez
Cypress Bay
2019 H-Town Throwdown
2nd Wrestleback (32 Man)
145
12/07
W
F 0-0 3:41
M. Alemany
Ferguson
2019 H-Town Throwdown
1st Wrestleback (32 man)
145
12/06
L
DEC 3-1
G. Perez
Southwest Miami
2019 H-Town Throwdown
Round 1 (32 Man)
145
11/09
W
MD 11-0
B. Brown
---
Palm Bay Victory for Veterans
Round 6 (8 Man)
145
11/09
L
F 2-0 1:11
J. McAlpin
Palm Bay
Palm Bay Victory for Veterans
Round 5 (8 Man)
145
11/09
L
F 2-0 0:38
A. Holden
Palm Bay
Palm Bay Victory for Veterans
Round 4 (8 Man)
145
11/09
W
F 13-0 3:52
J. Portu
Wellington
Palm Bay Victory for Veterans
Round 3 (8 Man)
145
11/09
L
F 2-0 0:39
J. Weinberg
Wellington
Palm Bay Victory for Veterans
Round 2 (8 Man)
145
11/09
L
MD 17-7
K. Percy
---
Palm Bay Victory for Veterans
Round 1 (8 Man)
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 0-0
N. Gagnon
Vero Beach
FHSAA 3A R3
Round 4 (semis and WB)
138
03/02
W
DEC 6-2
D. Donahue
Monarch
FHSAA 3A R3
Round 3 (16 man)
138
03/01
L
F 0-0
V. Lemons
Deerfield Beach
FHSAA 3A R3
Round 2 (quarters and WB)
138
03/01
W
MD 14-2
N. Guevara-Matamoros
Treasure Coast
FHSAA 3A R3
Round 1 (16 Man)
138
02/20
W
DEC 6-0
G. Osting
Forest Hill Community
FHSAA 3A D10
Placement Matches
138
02/20
W
F 4-2 2:22
A. Birbrayer
Plam Beach Central
FHSAA 3A D10
Round 4 (semis and WB)
138
02/16
L
DEC 5-3 SV
J. Genn
Jensen Beach
2019 Florida JV State Tournament
4th Wrestleback and 5 WB (32 Man)
140
02/15
W
DEC 8-7
J. Perez
Hernando
2019 Florida JV State Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
140
02/15
W
MD 13-1
P. Chancey
Central (Brooksville)
2019 Florida JV State Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
140
02/15
L
TF 18-2 5:23
D. Rodriguez
Riverdale
2019 Florida JV State Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
140
02/15
W
TF 19-1 3:22
B. Peterson
Durant
2019 Florida JV State Tournament
Round 1 (32 Man)
140
02/02
W
DEC 7-3
K. Hall
Ft Pierce Central
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
1st & 3rd (16 Man)
138
02/02
W
F 0-0 1:46
B. Rose
Lincoln Park Academy
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/02
W
F 0-0 0:20
T. Gagnon
Vero Beach Senior
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/04
L
MD 14-4
N. Gagnon
Vero Beach Senior
Cradle Cancer Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/04
L
F 0-0 1:38
H. Henriquez
Palmetto Ridge H.S.
Cradle Cancer Invitational
Round 1 (32 Man)
138
12/28
L
F 2-1 1:17
E. Senior
Olympic Heights
South Beach HS Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/28
L
F 9-0 2:17
J. JOHNSON
Manatee
South Beach HS Duals
Finals (2 Team)
152
12/28
L
MD 12-1
C. Mallek
Springstead
South Beach HS Duals
Round 4 (8 Team)
145
12/28
L
F 2-0 0:57
E. Rodriguez
---
South Beach HS Duals
Round 2 (8 Team)
152
12/28
L
F 2-0 1:27
F. Shahar
American Heritage School (Delray Beach)
South Beach HS Duals
Round 5 (8 Team)
145
12/28
L
F 4-0 1:44
M. Coste
Jesuit
South Beach HS Duals
Round 1 (8 Team)
152
12/15
L
FOR 0-0
P. Porter
Martin County
Jensen Beach JV Tournament
Round 3 (3 Man)
145
12/15
L
FOR 0-0
T. Torsiello
Martin County
Jensen Beach JV Tournament
Round 2 (3 Man)
145
12/08
L
DEC 9-8
D. Roig
Barbara Goleman
2018 H-Town Throwdown
3rd Wrestleback
145
12/08
W
F 0-0 0:28
G. Martin
Belen Jesuit Preparatory School
2018 H-Town Throwdown
2nd Wrestleback (32 Man)
145
12/08
L
F 0-0 0:48
L. Fields
Miami Norland Senior
2018 H-Town Throwdown
Round 2 Champ
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024