Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elias Scholten
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
TF 17-1
K. Haugen
Santiam Christian
2020 Santiam Christian Screamin` Eagle
Placement (16 Man)
120
01/11
W
MD 12-0
C. Perez
Santiam Christian
2020 Santiam Christian Screamin` Eagle
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/11
W
F 0-0 2:57
S. Parker
---
2020 Santiam Christian Screamin` Eagle
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/31
W
F 0-0 5:44
T. Yanez
Siletz Valley
Hagerty 2019 Invitational
Semifinals
126
12/28
W
DEC 8-5
J. Flores
Taft
2019 Bob Bishop Invitational
Placement (16 Man)
120
12/28
W
F 8-1 1:31
C. Talmadge
Harrisburg
2019 Bob Bishop Invitational
Cons. Semis (16 Man)
120
12/28
L
F 3-2 1:04
B. Owens
Central Linn
2019 Bob Bishop Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/28
W
MD 9-1
A. Atwood
Warrenton
2019 Bob Bishop Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/28
W
F 10-3 4:45
J. Flores
Taft
2019 Bob Bishop Invitational
Round 1 (16 Man)
120
12/22
L
F 0-0 1:40
M. Mercier
---
Hagerty 2019 Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
12/21
W
F 0-0 5:44
T. Yanez
Siletz Valley
Hagerty 2019 Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/21
W
F 0-0 5:09
T. Conner
---
Hagerty 2019 Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/21
W
F 0-0 0:17
D. Gomez-Sanchez
Taft
Hagerty 2019 Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/14
L
F 5-4 4:22
B. McBride
---
Rose City Championship
Consolation Round 5 (3)
120
12/14
W
F 8-1 2:25
M. Mathison
Camas
Rose City Championship
Consolation Round 4 (9)
120
12/13
L
F 0-0 0:52
E. Fishler
Cleveland
Rose City Championship
Championship Round 3 (6)
120
12/13
W
F 10-4 5:37
J. Guttierez
Tualatin
Rose City Championship
Championship Round 2 (6 then 9)
120
12/13
W
F 4-0 1:48
D. Alvarez
Kentwood
Rose City Championship
Championship Round 1 (9/11)
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
MD 21-11
A. Rodriguez
Warrenton
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
3A-120
02/22
L
F 2-1 1:56
J. Jarvis
Yamhill-Carlton
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters 6A 5A 4A 3A
3A-120
02/22
W
DEF 12-4 2:28
A. Stantuff
South Umpqua
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
3A-120
02/16
L
F 5-2 2:39
T. Cisneros
Dayton
OSAA 3A Special District 1
Placement (16 Man)
120
02/16
W
DEC 12-6
A. Rodriguez
Warrenton
OSAA 3A Special District 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/15
W
F 2-0 0:25
K. James
Taft
OSAA 3A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/18
W
F 5-0 0:47
R. Martin
3a Scio
Oregon Classic HS 2019
Finals (8 Team)
113
01/18
W
DEC 9-7
R. Liesegang
3a Yamhill-Carlton/Gaston
Oregon Classic HS 2019
Round 3 (4 Team)
113
01/18
W
F 2-0 1:18
G. Vazquez
3a Creswell
Oregon Classic HS 2019
Round 2 (4 Team)
113
01/18
W
F 2-0 0:41
A. Hall
3a Irrigon
Oregon Classic HS 2019
Round 1 (4 Team)
113
01/18
W
DEC 12-5
C. Graham
3a Burns
Oregon Classic HS 2019
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
01/18
L
F 5-2 2:51
D. Mann
3a La Pine
Oregon Classic HS 2019
Quarterfinals (8 Team)
113
12/29
W
MD 15-6
C. Newman
Sheridan
Bob Bishop Invitational 2019
Placement (16 Man)
126
12/29
L
DEC 9-5
J. Jarvis
---
Bob Bishop Invitational 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/16
W
DEC 4-0
M. Garza
St. Helens
SCTC Stayton Duals
Champ. Round 1
120
12/16
W
MD 9-1
J. Withers
West Salem
SCTC Stayton Duals
Champ. Round 1
126
12/16
W
F 0-0
C. Hunking
Reynolds
SCTC Stayton Duals
Champ. Round 1
126
12/07
L
F 8-1 4:49
W. Kraght
---
Rose City Championship
Consolation Round 2 (9/11)
120
12/07
L
F 6-1 0:56
K. Kuenzi
Silverton
Rose City Championship
Championship Round 2 (9/11)
120
11/30
W
DEC 11-7
M. Garza
St. Helens
Tillamook Invite
Placement (4 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024