Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Mazer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
Replay
DEC 6-0
J. Clements
Marshfield
WIAA Team State
D1 - Quarter-Finals (Fri 5:30 p.m.)
220
02/25
L
Replay
DEC 9-3
G. Kawczynski
Port Washington
2023 WIAA Individual State
3rds
D1-220
02/25
W
Replay
DEC 3-1 SV
B. Spilde
Stoughton
2023 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D1-220
02/25
L
Replay
F 7-1 2:29
A. Sinclair
Milton
2023 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D1-220
02/24
W
Replay
DEC 7-4
M. Wells
Pulaski
2023 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
D1-220
02/23
W
Replay
DEC 6-3
T. Perra
New Berlin West/Eisen.
2023 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-220
01/27
W
F 2-0 0:50
C. Murrenus
Arrowhead
Arrowhead @ Mukwonago
Round 1
220
01/21
W
F 2-0 0:08
A. Pena
Appleton West
Zelinski Memorial Duals
Round 1 (16 Team)
220
01/21
W
F 9-0 4:16
P. Elgren
New Prague
Zelinski Memorial Duals
Round 3 (16 Team)
220
01/21
W
F 2-0 0:43
T. Endres
Waunakee
Zelinski Memorial Duals
Round 2 (16 Team)
220
01/21
W
F 2-0 1:13
J. Pekar
Franklin
Zelinski Memorial Duals
Round 4 (16 Team)
220
01/13
W
F 2-0 1:21
K. Rux
Waukesha West
Waukesha West Tri
Champ. Round 1
220
01/08
L
MD 13-3
G. Nelson
Simley
Cheesehead Invitational
Finals
220
01/07
W
DEC 5-2
B. Spilde
Stoughton
Cheesehead Invitational
Round 8.1 (Brackets of 8 Semis)
220
01/07
W
DEC 3-2
B. Alvarez
Yorkville
Cheesehead Invitational
Round 6 (Brackets of 8 Rd1)
220
01/07
W
F 2-2 2:54
J. Duitsman
Kasson-Mantorville
Cheesehead Invitational
Round 5 (4x4 Round 3)
220
01/07
L
F 5-0 4:26
G. Nelson
Simley
Cheesehead Invitational
Round 3 (4x4 Round 2)
220
01/07
W
F 10-0 4:44
M. Nurundinov
Neuqua Valley
Cheesehead Invitational
Round 2 (4x4 Round 1)
220
01/07
W
TF 15-0 5:15
T. Williams
Millard South
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
DEC 9-6
H. Rhodes
Hillsboro
Cheesehead Invitational
Round 12 (Placement Matches 7th-15th
220
01/08
W
DEC 4-2
A. Young
Casteel
Cheesehead Invitational
Round 8.2 (Brackets of 8 Rd2)
220
01/08
W
DEC 8-6 SV
W. Miles
Fennimore
Cheesehead Invitational
Round 6 (Brackets of 8 Rd1)
220
01/08
L
F 5-0 1:46
K. Hopke
Amery
Cheesehead Invitational
Round 5 (4x4 Round 3)
220
01/08
W
F 2-0 1:59
W. Hansen
Aquinas
Cheesehead Invitational
Round 3 (4x4 Round 2)
220
01/08
L
DEC 5-1
J. Mohr
Pewaukee
Cheesehead Invitational
Round 2 (4x4 Round 1)
220
12/04
W
DEC 9-2
M. Hultine
Delavan-Darien
Howard Manley Duals
Round 2 (4 Team)
220
12/04
W
F 2-0 1:20
J. Schiro
Union Grove
Howard Manley Duals
Round 3 (4 Team)
220
12/04
W
MD 8-0
N. Shaw
Waterford
Howard Manley Duals
Round 1 (3 Team)
220
12/04
W
TF 16-0 4:35
B. Lee
Milton
Howard Manley Duals
Round 3 (3 Team)
220
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 5-9 3:21
G. Schroeder
West Allis Nathan Hale
2020 Ken Popelka JV Super Conference
round 4
170
02/01
W
F 3-0 1:16
J. Joerres
South Milwaukee
2020 Ken Popelka JV Super Conference
round3
170
02/01
L
F 0-2 1:25
J. Dusser
New Berlin West/Eisenhower
2020 Ken Popelka JV Super Conference
round 2
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024