Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jesse Conley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AK
Interior Grappling Academy
SWDP
Student Wrestler Development Program
Student Wrestling Development Program
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
Replay
TF 10-0 2:26
D. Anders
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
PLACEMENT
175
05/04
W
Replay
TF 11-0 1:49
W. Douglas
Delta Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 6
175
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:37
J. Reese
Mat-Su Matmen
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
175
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:37
H. Martin
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
175
05/03
W
Replay
TF 8-0 0:59
J. Reese
Mat-Su Matmen
2024 Alaska USAW State Greco Championships
PLACEMENT
175
05/03
W
Replay
F 6-2 1:41
E. Rimbert
Chugach Eagles Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 6
175
05/03
L
Replay
MD 12-3
R. Didrickson
Baranof Bruins Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
TRUE SECOND
175
05/03
L
Replay
DEC 9-3
T. Michael
Soldotna Whalers Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
PLACEMENT
175
05/02
W
Replay
F 3-2 1:50
G. Trent
Soldotna Whalers Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 6
175
05/02
W
Replay
F 11-3 3:45
G. Culbeck
Glacier Bear Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 4
175
05/02
W
Replay
MD 14-5
A. Tudela
Valdez Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 2
175
03/24
W
F 8-3 1:49
L. Larwin
OR
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 10 (Finals)
175
03/24
W
DEC 10-7
C. Brooks
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 8 (Semis)
175
03/24
W
Replay
TF 8-0 0:28
L. Lander
OR
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
ROund 4
175
11/23
W
F 8-3 1:14
C. Yang
Lathrop Wrestling
Student Wrestling Development Program @ Lathrop Wrestling
Round 1
171
11/15
W
F 4-2 3:57
M. David
Hutchison High School
Hutch Senior Night Quad-Meet
Round 1
171
11/03
W
F 2-0 2:53
W. Erickson
Colony High School
Student Wrestling Development Program @ Colony High School
Round 1
171
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
F 7-0 1:50
K. Lepule
Skyview Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (64 Man)
210
03/04
W
F 7-0 1:37
B. Ingram
Colony Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Semis & 7th WB (64 Man)
210
03/04
W
F 2-0 0:52
R. Echeverria
Chugach Eagles Wrestling
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Quarters & 5th WB (64 Man)
210
03/03
W
F 4-1 0:44
S. Fairchild
Juneau Youth Wrestling Club
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
210
01/21
W
F 14-5 1:46
C. Gray
Delta Junior High School
Tanana Tumult
Placement Matches (8 Man)
210
01/21
W
F 13-3 1:32
M. Sullivan
North Pole Middle
Tanana Tumult
Semis & 1st WB (8 Man)
210
01/14
W
F 10-0 1:48
J. Lopez
Randy Smith Middle School
Ryan Takedown Tournament
Round 7
210
01/14
W
F 10-0 1:14
K. Dinwoodie
Randy Smith Middle School
Ryan Takedown Tournament
Round 6
210
01/14
W
F 10-0 1:15
M. Sullivan
North Pole Middle
Ryan Takedown Tournament
Round 5
210
01/14
W
F 10-0 1:40
C. Gray
Delta Junior High School
Ryan Takedown Tournament
Round 4
210
01/14
W
F 4-0 1:00
T. Slater
Ryan Middle School
Ryan Takedown Tournament
Round 3
210
01/14
W
F 10-0 1:18
A. Beeman-Matheny
Tanana Middle School
Ryan Takedown Tournament
Round 2
210
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024