Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian Dominguez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Greeley West
Lakeland
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 7-0
D. Cunningham
Concord
IHSAA Regional @ Goshen
Quarters (8 Man)
132
01/27
L
DEC 5-0
A. Ahmed
East Noble
IHSAA West Noble Sectional
Placement Matches
132
01/27
W
DEC 5-3 TB1
J. Button
West Noble
IHSAA West Noble Sectional
Semis and WB
132
01/27
W
DEC 8-2
J. Kitchen
Central Noble
IHSAA West Noble Sectional
Quarters
132
01/20
L
F 11-2 3:16
C. Fielden
Garrett
NECC 2024 Championships
Placement Matches (16 Man)
132
01/20
W
DEC 5-4
B. BITTERLING
Eastside
NECC 2024 Championships
Semis (16 Man)
132
01/20
W
DEC 6-4
C. Krider
Churubusco
NECC 2024 Championships
Quarters (16 Man)
132
01/15
W
DEC 10-4
E. Weible
Angola
Angola @ Lakeland
Round 1
132
12/30
L
DEC 3-2
C. Sutton
Goshen
RedHawk Super Duals
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-0 2:19
N. Bekkedahl
Poudre
2023 TOP OF THE ROCKIES
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/21
W
MD 9-0
C. Price
Mountain Vista
2023 TOP OF THE ROCKIES
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/20
L
MD 11-2
M. Fasbender
Monarch
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
138
01/14
L
DEC 8-2
T. Frank
Merino
Wiggins Invitational
1st Place
138
01/14
W
F 6-4 3:58
C. Altschwager
Wellington
Wiggins Invitational
Round 4
138
01/14
W
MD 9-0
A. George
Soroco
Wiggins Invitational
Round 2
138
01/14
W
F 5-0 1:52
E. Choate
Simla
Wiggins Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/07
W
F 2-0 2:42
R. Ward
Cheyenne East
2023 Rocky Mountain JV Invite
Placement Matches (16 Man)
138B
01/07
L
DEC 3-1
J. Ramos
Brighton
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 4 (16 Man)
138B
01/07
W
F 2-0 0:10
M. Walcher
Cheyene Central
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 3 (16 Man)
138B
01/07
W
F 2-0 0:56
A. Mcclaren
Rocky Mountain
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 2 (16 Man)
138B
12/17
L
F 4-3 2:50
T. Lowry
Columbine
Lakewood H.S. JV Wrestling Invitational 2022
Placement (32 Man)
144
12/17
W
F 10-5 5:58
S. Miller
Arvada West
Lakewood H.S. JV Wrestling Invitational 2022
Semis & WB (32 Man)
144
12/17
W
F 2-0 1:43
T. Dantzler
Discovery Canyon
Lakewood H.S. JV Wrestling Invitational 2022
Quarters & WB (32 Man)
144
12/17
W
F 5-6 3:56
C. Coker
Smoky Hill
Lakewood H.S. JV Wrestling Invitational 2022
Round 1 (32 Man)
144
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
F 4-0 1:14
D. Kitzman
---
CHSAA 4A Region 3
Consi Semis
132
03/05
W
DEC 8-5
L. Essex
Mountain View
CHSAA 4A Region 3
Semis & 1st WB
132
03/05
L
F 4-0 0:34
J. Gardner
Frederick
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals
132
03/05
W
F 2-0 1:15
C. Gilley
Northridge
CHSAA 4A Region 3
Round 1 (16 Man)
132
02/12
L
DEC 9-3
D. Kiefer
---
Riverdale Ridge @ Greeley West
Round 1
132
01/29
L
MD 10-1
J. Gardner
---
Frederick @ Greeley West
Round 1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 8-6 SV
J. Reuter
Silver Creek
CHSAA 4A Region 3
Semis and WB3
126
02/14
W
DEC 10-7
S. Merrill
Wheat Ridge
CHSAA 4A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/14
L
F 2-0 1:05
J. Parker
Windsor
CHSAA 4A Region 3
Round 1
126
02/08
W
DEC 8-7
J. Horsley
Ralston Valley
Eaton Dual Tournament
Round 4 (10 Team)
126
02/08
L
F 5-5 3:13
C. Legarreta
Holyoke
Eaton Dual Tournament
Round 3 (10 Team)
126
02/08
L
F 11-2 5:40
S. Marick
Sterling
Eaton Dual Tournament
Round 7 (10 Team)
126
02/08
L
DEC 7-2
K. Sabatino
Eaton
Eaton Dual Tournament
Round 1 (10 Team)
126
02/01
W
MD 11-0
A. Sandoval
Severance
2020 Mead JV tournament
Group5 (2-6 man)
126a
02/01
L
F 2-0 0:39
T. Mascarenas
---
2020 Mead JV tournament
Group3 (5&6 man)
126a
02/01
W
F 10-3 5:35
C. Soto
---
2020 Mead JV tournament
Group2 (2-6 man)
126a
02/01
W
F 2-0 1:12
S. Conway
Centaurus
2020 Mead JV tournament
Group1 (5&6 man)
126a
01/24
L
F 2-0 1:40
C. Thompson
Loveland
Greeley West @ Loveland
Round 1
126
01/18
L
F 1-2 2:56
M. Cross
Golden
46th Annual Alameda Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/18
L
DEC 12-7
D. Vigil
Columbine
46th Annual Alameda Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/16
W
F 2-0 0:56
I. Esquibel
Greeley Central
Greeley West @ Greeley Central
Round 1
126
01/11
W
DEC 9-5
K. Sain
Thornton
Legend Mini Tournament
Placement (4 Man)
126
01/11
L
F 12-4 5:42
A. Albritton
Legend
Legend Mini Tournament
Semis (4 Man)
126
01/11
W
MD 13-0
K. Sain
Thornton
Legend Duals
Round 3 (4 Team)
126
01/11
L
F 4-0 1:07
C. Trujillo
Arapahoe
Legend Duals
Round 1 (4 Team)
126
01/10
L
F 10-0 2:35
S. Bowman
Rocky Mountain
Rocky Mountain @ Greeley West
Round 1
126
01/03
L
F 2-0 0:48
J. Gant
Hamilton
2020 Mile High Challenge HS Division
Round 4 (Rd of 16 & Cons Rd 3 (1/32, 3/64)
126
01/03
L
F 4-2 1:40
Z. Martinez
---
2020 Mile High Challenge HS Division
Round 2 (Rd of 32 & Cons Rd 1)
126
12/24
L
TF 17-2
B. Huenemeyer
Bradshaw Mountain
31st Annual Marana Mt View Dual Tournament
Champ. Round 1
126
12/22
L
F 3-2 0:50
B. Ford
Pomona
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 7
126
12/21
L
F 12-5 3:41
A. Bovenzi
---
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 5
126
12/21
W
F 8-4 4:44
J. Aguirre
Denver North
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 4
126
12/21
W
F 4-0 1:05
C. Potter
Mountain Range
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 2
126
12/21
W
F 13-2 2:50
J. Lee
Adams City
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 1
126
12/20
L
F 6-0 2:10
J. Salguero
Yuma
31st Annual Marana Mt View Dual Tournament
Champ. Round 1
126
12/16
L
F 7-1 0:57
D. Whitesell
---
Greeley West @ Poudre
Round 1
126
12/13
L
F 7-1 2:51
A. Gregory
Cheyenne South
Charlie Lake Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/13
L
TF 23-8 5:59
R. Guerra
---
Charlie Lake Dual Tournament
Finals (2 Team)
126
12/13
W
F 4-5 2:27
D. Romero
Renegade Blue
Charlie Lake Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
126
12/13
W
F 9-1 3:54
H. Hocker
---
Charlie Lake Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
126
12/13
L
MD 12-0
A. Nosler
Fort Collins
Charlie Lake Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
MD 16-2
I. Harbaugh
---
CO Middle & Elementary School State
4th Wrestleback (64 Man)
115
03/29
W
F 2-0 1:59
E. Gallowich
Gunnison Dusters
CO Middle & Elementary School State
Round 4 Champ & WB (64 Man)
115
03/29
L
DEC 12-7
C. Schafer
Valley
CO Middle & Elementary School State
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
115
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024