Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaiden Strong
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
FOR 0-0
T. Uherka
Sturgis Brown JV
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/27
L
M FOR 0-0
A. Cudmore
Spearfish
Belle Fourche Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/27
L
M FOR 0-0
D. Osborne
Sturgis Brown
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/26
W
F 7-4 2:19
M. Reeve
St. Thomas More
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/26
W
F 4-2 2:09
A. Cudmore
Spearfish
Spearfish @ Rapid City Stevens
Round 1
285
01/20
W
DEC 8-4
B. Beitelspacher
Aberdeen Central
East vs. West Duals 2024
Round 3 (8 Team)
285
01/20
L
F 2-0 0:21
N. Schunke
Brandon Valley
East vs. West Duals 2024
Round 1 (8 Team)
285
01/20
L
DEC 9-5
R. Osman
Harrisburg
East vs. West Duals 2024
Round 4 (8 Team)
285
01/20
L
DEC 16-10
E. Boutchee
Pierre (TF Riggs)
East vs. West Duals 2024
Round 2 (8 Team)
285
01/06
W
F 4-1 1:51
I. Kwandt
Bismarck Century
2024 Bismarck Rotary - Varsity
Placement Matches (32 Man)
285
01/06
L
F 6-5 6:45
E. Halvorson
Dickinson
2024 Bismarck Rotary - Varsity
5th WB (32 Man)
285
01/06
W
DEC 4-1
A. Williams
West Fargo
2024 Bismarck Rotary - Varsity
Semis & 4th WB
285
01/06
L
DEC 9-5 TB1
E. Egeberg
Bismarck High School
2024 Bismarck Rotary - Varsity
Quarters (32 Man)
285
01/05
W
F 4-5 3:56
D. Clay
Moorhead
2024 Bismarck Rotary - Varsity
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
12/15
W
DEC 3-2 TB1
D. Osborne
Sturgis Brown
Rapid City Stevens @ Sturgis Brown
Round 1
285
12/09
L
MD 10-2
E. Egeberg
Bismarck
Rapid City Invitational
Placement Matches (32 Man)
285
12/09
L
DEC 5-2
R. Clark
Mitchell
Rapid City Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
285
12/09
L
F 0-0 3:10
G. Pischke
West Central
Rapid City Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
285
12/09
W
F 0-2 5:41
K. Hanson
Thunder Basin
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
12/09
W
DEC 6-2 TB1
D. Osborne
Sturgis Brown
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
12/08
W
F 4-0 1:27
N. Coat
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
285
12/08
W
F 4-2 2:59
M. Harris
O`Gorman
Stevens, Chamberlain, O`Gorman Triangular
Round 1
285
12/07
W
F 5-0 1:55
C. Gerard
Chamberlain
Stevens, Chamberlain, O`Gorman Triangular
Round 1
285
12/02
W
F 2-0 1:18
I. Kwandt
Century
2023 Mandan Lions Tournament
Placement
285
12/02
W
DEC 4-1
D. Osborne
Sturgis
2023 Mandan Lions Tournament
Semis
285
12/02
L
F 0-0 0:27
Z. Juelfs
Sturgis
2023 Mandan Lions Tournament
Round 3 (8) Round 5 (12)
285
12/02
W
F 5-1 3:05
B. Opp
Mandan
2023 Mandan Lions Tournament
Round 4 (12 Man)
285
12/02
W
F 2-0 0:42
J. Haase
South Border
2023 Mandan Lions Tournament
Round 2 (8) Round 3 (12)
285
12/02
L
F 7-5 5:21
C. Johnson
Legacy
2023 Mandan Lions Tournament
Round 2 (12 Man)
285
12/01
W
F 2-0 1:31
A. Schmidtz
St. Mary`s
2023 Mandan Lions Tournament
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 6-3
J. Rydberg
Pierre T.F. Riggs
SDHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
285
01/29
W
DEC 4-3 UTB
D. Osborne
Sturgis Brown
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/28
W
MD 11-3
C. Niles
Newell
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/27
W
F 7-0 2:36
A. Cudmore
Spearfish
Rapid City Stevens @ Spearfish
Round 1
285
01/21
L
F 7-0 1:19
J. Krenz
Aberdeen Central
East vs West Duals 2023
Round 3 (8 Team)
285
01/21
L
DEC 7-3
G. Doelue
Harrisburg
East vs West Duals 2023
Round 4 (8 Team)
285
01/21
L
DEC 5-2
J. Rydberg
Pierre (TF Riggs)
East vs West Duals 2023
Round 2 (8 Team)
285
01/21
L
F 16-2 2:33
N. Schunke
Brandon Valley
East vs West Duals 2023
Round 1 (8 Team)
285
01/14
L
DEC 3-2
J. Rydberg
Pierre
Jerry Opbroek - 2023
Placings
285
01/14
W
DEC 3-1
R. Clark
Mitchell
Jerry Opbroek - 2023
Semis/WB
285
01/14
W
DEC 5-1
A. Jensen
Beresford/Alcester-Hudson
Jerry Opbroek - 2023
Qtrs/WB
285
01/12
W
DEC 3-2
D. Osborne
Sturgis Brown
Philip/Sturgis/Stevens Tri
Round 1
285
01/06
L
DEC 7-3
S. Larson
Bismarck High School
2023 Bismarck Rotary - Varsity
3rd WB (32 Man)
285
01/06
L
F 2-0 1:42
A. Heins
New Salem-Almont
2023 Bismarck Rotary - Varsity
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
L
F 2-0 2:12
A. Myers
Sioux Falls Washington
Rapid City Invitational
Round 5
220
12/10
W
F 6-7 3:14
A. Jensen
Beresford-Alcester/Hudson
Rapid City Invitational
Round 4
220
12/10
L
F 2-0 0:22
Z. Juelfs
Sturgis Brown
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024