Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Curtis Hansen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Belleville-Republic County
Republic County
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
MD 12-3
H. Smart
Salina-St. Johns Millitary
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Consolation Semifinals (All Brackets)
138
02/16
W
F 1-2 2:54
N. Carrazco
Brookville-Ell Saline
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
138
02/15
L
F 4-1 0:59
T. Hauck
Minneapolis
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Championship Quarterfinals (All Brackets)
138
02/08
L
F 7-0 2:48
T. Hall
Ellsworth High School
2019 NCAA League
Round 4 (6 Man)
126
02/07
L
DEC 9-6
A. Carr
Beloit High School
2019 NCAA League
Round 3
126
02/07
L
F 12-1 3:00
C. Schoenberger
Russell High School
2019 NCAA League
Round 2 (6 Man)
126
02/07
L
F 0-0
D. Randall
Minneapolis High School
2019 NCAA League
Round 1
126
02/02
L
DEC 6-5
Q. Bertrand
---
Southwest Invite
Round 4
126
02/02
W
F 2-2 2:53
T. Nichols
North Platte
Southwest Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/02
L
F 4-0 3:40
J. Bensel
---
Southwest Invite
Round 1
126
01/12
L
F 4-3 2:57
C. Gowen
Hastings JV
Superior Wildcat Invite 2019
Finals
126
01/12
W
F 2-0 0:32
A. Rhoden
Beatrice JV
Superior Wildcat Invite 2019
Round 4
126
01/12
W
F 2-0 0:56
J. Hagemeier
South Central
Superior Wildcat Invite 2019
Round 3
126
01/12
W
F 2-0 2:19
J. Schnell
---
Superior Wildcat Invite 2019
Round 2
126
01/11
L
F 2-0 1:59
J. Stocker
---
Superior Wildcat Invite 2019
Round 2
126
01/05
L
F 2-0 0:58
Q. Redford
Wellington
2019 Rossville High Invitational
Round 4
126
01/05
L
F 8-1 4:10
G. Jackson
Riley County
2019 Rossville High Invitational
Round 2
126
12/08
L
F 2-1 1:54
C. Purvis
Rock Creek
Onaga Invitational
Round 5
132
12/08
L
F 2-0 1:22
C. Smith
---
Onaga Invitational
Round 4
132
12/08
W
F 0-0
C. Haws
Herington
Onaga Invitational
Round 3
132
12/08
W
DEC 2-0
C. Pfaff
Riley County
Onaga Invitational
Round 2
132
12/08
L
F 4-0 2:11
J. Williams
Mission Valley
Onaga Invitational
Round 1
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 9-3 2:41
J. Sayles
Salina-St. John?s Military
KSHSAA 3-2-1A Regional Hoisington
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
113
02/15
L
F 9-0 3:23
A. Roth
Minneapolis
KSHSAA 3-2-1A Regional Hoisington
Championship Quarterfinals (All Brackets)
113
02/08
L
F 4-3 1:30
T. Thompson
---
2018 NCAA League Tournament
Round 5
113
02/08
L
F 10-5 4:41
T. Thompson
---
2018 NCAA League Tournament
Round 2
113
02/03
L
F 2-0 0:21
B. Warman
Dundy County-Stratton
Southwest Invite
Round 4
113
02/03
L
MD 11-1
A. Eskew
Oberlin
Southwest Invite
Round 2
113
01/27
L
F 8-8 5:53
G. Schaff
Kenesaw
Warcat Invitational 2018
Placement
113
01/27
L
F 2-0 0:32
T. Scheuneman
Franklin
Warcat Invitational 2018
Round 2
113
01/19
W
F 2-0 0:46
M. Baumbach
Superior
Republic County @ Superior
Round 1
113
01/13
L
F 12-2 5:20
M. Bukovnik
Beatrice JV
Superior Invite
Finals
113
01/13
L
F 6-1 1:47
P. Acton
---
Superior Invite
Round 5b
113
01/13
W
DEC 5-4
C. Hugunin
Phillipsburg
Superior Invite
Round4b
113
01/13
W
F 2-0 0:52
J. Miller
---
Superior Invite
round3b
113
01/12
L
F 5-0 0:58
B. Lueders
---
Superior Invite
Round2a
113
01/06
L
F 0-0
j. lackey
Doniphan West
Rossville High School Invitational
Round 4
113
01/06
W
F 8-2 2:41
L. Malm
Maur Hill
Rossville High School Invitational
Round 3
113
01/06
L
F 2-0 0:56
K. Dillon
Sabetha
Rossville High School Invitational
Round 1 (16 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024