Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Benton
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
GA
Locust Grove
Locust Grove
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
Replay
MD 12-2
C. Haney
VA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
132 lbs
04/06
W
Replay
DEC 3-2
L. Goins
TN
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
132 lbs
04/06
W
DEC 4-2 SV
S. JORGES
NC
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #1
132 lbs
04/05
L
Replay
DEC 10-6
J. Chaplick
ME
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
132 lbs
02/16
L
Replay
DEC 9-6
J. Colbert
Ola
GHSA State Championships
Cons Quarters
5A-126
02/16
W
Replay
F 2-1 1:50
P. Valentine
Flowery Branch
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
5A-126
02/15
L
Replay
F 6-2 3:36
D. McDonald
Jefferson
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
5A-126
02/15
W
Replay
DEC 10-3
N. Hernandez
Dalton
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
5A-126
02/11
W
DEC 9-2
A. Lipford
Jones County
GHSA Class 5A Section B
Placement Matches (16 Man)
126
02/11
W
MD 12-3
P. Valentine
Flowery Branch
GHSA Class 5A Section B
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/10
W
F 12-2 4:18
T. Gates
Banneker
GHSA Class 5A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
MD 16-6
F. Mulligan
Union Grove
GHSA Class 5A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
MD 17-5
D. McDonald
Jefferson
GHSA Class 5A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/10
W
F 7-0 3:30
C. Murdock
Cambridge
GHSA Class 5A Section B
Round 1 (16 Man)
126
02/03
W
TF 18-3 5:12
F. Mulligan
Union Grove
GHSA Class 5A Region 2
Placements
126
02/03
W
F 2-0 0:19
W. Yarbrough
Warner Robins
GHSA Class 5A Region 2
Consi Semi
126
02/03
L
DEC 3-1
J. Colbert
Ola
GHSA Class 5A Region 2
Semis and WB3
126
01/13
W
F 2-0 1:55
P. Thompson
Jones County
Region 2AAAAA Duals Tournament
Semis & 1st WB (8 Team)
126
01/13
W
F 7-0 2:53
F. Mulligan
Union Grove
Region 2AAAAA Duals Tournament
Quarterfinals (8 Team)
126
01/13
W
F 4-0 1:32
W. Yarbrough
Warner Robins
Region 2AAAAA Duals Tournament
2nd Wrestleback (8 Team)
132
01/13
W
F 8-0 2:13
C. Doty
Eagles Landing
Region 2AAAAA Duals Tournament
Placement Matches (8 Team)
132
12/22
L
F 2-0 1:17
D. Parrish
Strong Rock Christian Academy
2023 Varsity East Metro Invitational
1st & 3rd (16 Man)
126
12/22
W
MD 16-8
S. Swann
Piedmont Academy
2023 Varsity East Metro Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/22
W
F 5-0 1:39
J. Sprayberry
Monticello
2023 Varsity East Metro Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/02
W
F 10-3 4:00
L. Brock
Decatur
Atlanta Invitational 2023
Placement Matches (32 Man)
132
12/02
W
F 6-0 4:50
J. Willis
South Gwinnett
Atlanta Invitational 2023
6th Wrestleback (32 Man)
132
12/02
L
DEC 7-6 SV
A. Murrietta
Rockmart
Atlanta Invitational 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/02
W
F 18-4 4:38
J. Neal
Cartersville
Atlanta Invitational 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
11/21
W
F 12-4 3:22
W. Carter
Coosa
Georgia Grappler Invitational
1st & 3rd (16 Man)
132
11/21
W
DEC 7-5
T. Karr
Bremen
Georgia Grappler Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
11/21
W
DEC 8-1
A. Shoemaker
Alexander
Georgia Grappler Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
11/21
W
F 10-0 2:39
A. Cisneros
Westminster Schools
Georgia Grappler Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
11/21
L
DEC 10-9
O. Wilkinson
Central (Carroll)
Georgia Grappler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
11/19
W
DEC 9-3
D. Passmore
Social Circle
Raja Bryan Memorial Invitational
Placement (32 Man)
Varsity 132
11/19
W
M FOR 2-0
P. Meadows
Piedmont Acd
Raja Bryan Memorial Invitational
Semis & WB (32 Man)
Varsity 132
11/18
L
DEC 8-7
J. Colbert
Ola
Raja Bryan Memorial Invitational
Quarters & WB (32 Man)
Varsity 132
11/18
W
F 13-0 1:52
R. Abarca
Chattahoochee
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
Varsity 132
11/18
W
DEC 7-5 SV
E. Flowers
Colquitt Co.
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
Varsity 132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
Replay
F 2-0 1:27
D. Dollar
Jefferson
GHSA 5A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
138
01/21
L
Replay
F 5-0 2:26
W. Thomas
Cambridge
GHSA 5A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
138
11/26
W
DEC 16-12
T. Edmondson
Eastside
Locust Grove Invitational
Placement Matches (10 Man)
144
11/26
L
F 2-0 3:19
H. Groover
Union Grove
Locust Grove Invitational
Round 5 (10 Man)
144
11/26
W
F 5-0 3:47
M. Fletcher
Kell
Locust Grove Invitational
Round 4 (10 Man)
144
11/26
L
DEC 11-9 SV
L. Arrowsmith
Perry
Locust Grove Invitational
Round 3 (10 Man)
144
11/26
L
F 4-2 3:10
W. Turner
Troup County
Locust Grove Invitational
Round 2 (10 Man)
144
11/22
W
FOR 0-0
D. Brown
Baldwin County
Battle in the Briar Patch
Placement Matches (16 Man)
150
11/22
W
F 9-5 4:00
A. Britt
Veterans
Battle in the Briar Patch
Round 4 (16 Man)
150
11/22
W
FOR 0-0
A. Gibbons
Westside
Battle in the Briar Patch
Round 3 (16 Man)
150
11/22
L
F 2-0 1:25
D. Hiller
Harlem
Battle in the Briar Patch
Round 2 (16 Man)
150
11/22
W
F 15-7 5:21
S. Reyes
Lakeside Evans
Battle in the Briar Patch
Round 1 (16 Man)
150
11/21
W
DEC 9-2
A. Truitt
Trinity
JV/Girls Tomahawk Tussle
Placement Matches (16 Man)
150
11/21
L
DEC 5-3
D. Sanchez
Jefferson
JV/Girls Tomahawk Tussle
Round 4 (16 Man)
150
11/21
W
DEC 7-3
K. Ford
Locust Grove
JV/Girls Tomahawk Tussle
Round 3 (16 Man)
150
11/21
W
F 2-0 1:08
N. Montufar
Ola
JV/Girls Tomahawk Tussle
Round 1 (16 Man)
150
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
Replay
F 4-2 0:58
R. Jones
Ola
GHSA 5A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (8 Team)
138
12/11
W
F 4-1 1:25
S. Monioudis
East Coweta
JV South Metro Invitational
Round 3 (3 Man)
138D
12/11
W
F 4-0 1:25
I. Mejia
Stockbridge
JV South Metro Invitational
Round 2 (3 Man)
138D
11/27
L
F 2-1 1:55
B. Hart
Locust Grove
Locust Grove JV/Girls Scramble
Round 5 (5 Man)
138
11/27
W
F 2-0 0:20
A. Garcia
---
Locust Grove JV/Girls Scramble
Round 3 (5 Man)
138
11/27
W
F 0-2 1:34
R. Gibson
East Coweta
Locust Grove JV/Girls Scramble
Round 2 (5 Man)
138
11/27
L
DEC 11-6
J. Coats
Putnam County
Locust Grove JV/Girls Scramble
Round 1 (5 Man)
138
11/22
L
F 11-5 5:55
M. Watts
---
JV Tomahawk Tussle 2021
Placement Matches (8 Man)
132
11/22
W
FOR 0-0
F. FF
Newnan
JV Tomahawk Tussle 2021
Round 3 (8 Man)
132
11/22
W
F 4-1 1:59
E. Stintson
St. Francis
JV Tomahawk Tussle 2021
Round 2 (8 Man)
132
11/22
W
F 2-0 2:23
B. Turpin
Temple
JV Tomahawk Tussle 2021
Round 1 (8 Man)
132
11/13
W
F 4-5 2:00
E. Johnson
Ola
Bronco Stampede 2021
Round 3 (4 Man)
124-130
11/13
W
F 4-0 1:40
A. Sarmiento
Berkmar
Bronco Stampede 2021
Round 2 (4 Man)
124-130
11/13
W
DEC 6-4
P. Hess
Marist School
Bronco Stampede 2021
Round 1 (4 Man)
124-130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024