Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hayes Holter
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Mat Pack Wrestling Club
SD
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 4-4 2:59
E. Reimnitz
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
SDHSAA Region 3B
5th Place Match
106
02/17
L
F 7-0 4:52
C. Hurd
Miller/Highmore-Harrold
SDHSAA Region 3B
Consi Semis
106
02/17
W
F 4-1 0:21
M. Haiar
Hanson
SDHSAA Region 3B
Semis and WB3
106
02/17
L
F 9-0 3:42
R. Larson
Bon Homme/Avon
SDHSAA Region 3B
Round 2 - Quarters and WB1
106
02/17
W
F 12-0 3:11
L. Nelson
Sunshine Bible Academy
SDHSAA Region 3B
Round 1
106
02/10
L
DEC 9-3
G. Cordes
Phillip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA State Class B Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
106
02/10
L
MD 14-3
R. Robbins
Winner Area
SDHSAA State Class B Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
106
01/20
L
DEC 4-2
K. Wookey
Clark/Willow Lake
Parkston Little B
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/20
W
F 10-1 0:52
G. Miller
Howard
Parkston Little B
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/20
L
DEC 4-2 SV
C. Gaikowski
Clark/Willow Lake
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/20
W
F 5-1 1:26
E. Reimnitz
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Parkston Little B
Round 1 (16 Man)
106
01/17
W
F 5-0 1:25
L. Smith
Faulkton Area
KWLPG Quad
Round 1
106
01/17
L
DEC 4-0
P. Randall
McCook Central/Montrose
KWLPG Quad
Round 1
106
01/12
W
F 2-0 0:45
K. Feldhaus
Howard
WSWWW Quad
Round 1
106
01/12
W
F 2-0 1:25
C. Dunsmore
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
WSWWW Quad
Round 1
106
01/11
W
F 4-1 0:44
L. Shanley
Warner/Northwestern
WSWWW Quad
Round 1
106
01/06
W
F 0-0 2:10
J. Walker
Stanley County
2024 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
106
01/06
L
F 2-2 1:25
G. Uhrig
Pierre T.F. Riggs
2024 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/06
W
DEC 8-1
H. Fortin
Tea Area
2024 Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/05
L
F 2-0 2:53
R. Robbins
Winner
2024 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/05
W
F 5-0 0:57
R. Smokov
Bennett County
2024 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/05
W
F 6-2 1:00
R. Sandine
McCook Central/Montrose
2024 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
106
12/22
L
DEC 5-2
R. Larson
Bon Homme/Avon
MCM Boys Invitational 2023-2024
Placing 16 man
106
12/22
L
F 7-0 1:48
J. Hansen
Burke/Gregory
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 5 (Cons Semis)
106
12/22
W
F 5-0 2:06
C. Henriksen
Kingsbury County
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 4 (Semis & WB)
106
12/22
W
F 6-1 4:25
M. Odland
Redfield
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 3 (16 man 2nd WB)
106
12/22
W
F 2-1 0:58
E. Rausch
Potter County
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 2 (Quarter 1st WB)
106
12/22
L
TF 15-0 4:28
J. Hansen
Burke/Gregory
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 1
106
12/15
L
TF 15-0 4:35
J. Hansen
Burke/Gregory
B/G-KWLPG-Parkston Triangular
Round 1
113
12/03
W
DEC 9-5
C. Werdel
Miller/Highmore-Harrold
KWLPG Invitational
---
106
12/02
W
MD 10-0
E. Reimnitz
Mount Vernon/Plankinton/Corsica
KWLPG Invitational
Round 5 (Consolation Semis)
106
12/02
L
F 0-0 4:40
C. Hurd
Miller/Highmore-Harrold
KWLPG Invitational
Round 4 (Semis and WB)
106
12/02
W
F 5-1 0:34
W. Tobin
Mount Vernon/Plankinton/Corsica
KWLPG Invitational
Round 2 (Quarters & 1st WB)
106
10/28
L
Replay
DEC 6-0
B. Peters
Black Fox Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
106
10/28
L
Replay
MD 10-0
D. Keller
Dodge City Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 0:23
Z. Bartels
Canton
Miller/Highmore-Harrold Duals
Round 1
106
02/02
L
F 2-0 0:52
T. Ping
Miller/Highmore-Harrold
Miller/Highmore-Harrold Duals
Round 1
113
01/31
L
F 0-2 1:05
E. Ekroth
Burke/Gregory
Parkston Triangular
Round 1
113
01/20
L
DEC 7-3
H. Peters
Winner Area
Winner Quad
Round 1
113
01/20
L
F 2-0 0:34
A. Kuchta
Parker
Winner Quad
Round 1
113
01/06
L
F 2-0 0:59
G. Huston
Belle Fourche
2023 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
106
01/06
W
F 6-0 2:11
A. Williams
Sulley Buttes
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/06
L
F 12-0 4:41
W. West
Pierre T.F. Riggs
2023 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
106
10/29
L
Replay
F 1-9 2:41
A. Spicher
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
87
10/29
L
Replay
F 2-0 0:32
J. Fuhrman
PA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
87
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024