Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aidian Orth
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Saint Cloud Tech
St Cloud Tech
St. Cloud Tech
Truman High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
DQ 5-2
B. Frenzel
Blackduck-Cass Lake Bena Bears
Blackduck-Cass Lake Bena Bears @ Saint Cloud Tech
Round 1
160
01/07
L
F 2-0 1:59
K. Logan
Lathrop High School
Kearney JV Invitational
Round 5 (5 Man)
150A
01/07
L
F 7-0 3:39
J. Hoyal
Oak Park High School
Kearney JV Invitational
Round 3 (5 Man)
150A
01/07
L
F 3-0 3:27
J. Godley
Lawson
Kearney JV Invitational
Round 2 (5 Man)
150A
01/07
L
F 17-3 3:42
J. Sandy
Lees Summit North
Kearney JV Invitational
Round 1 (5 Man)
150A
01/07
W
F 9-3 3:24
J. Heggestad
Blaine
Eden Prairie Duals
Round 2 (6 Team)
160
01/07
W
F 4-2 4:29
J. Ramos
Perham
Eden Prairie Duals
Round 5 (6 Team)
152
01/07
L
DEC 7-3 SV
N. Miller
Lee`s Summit
Eden Prairie Duals
Semifinals (4 Team)
152
01/07
L
F 3-7 2:24
K. Gaydon
Blue Earth Area
Eden Prairie Duals
Round 3 (6 Team)
160
01/05
W
F 14-6 5:27
E. Scarbrough
Rockford
Saint Cloud Tech @ Rockford
Round 1
152
01/05
W
F 3-7 3:24
E. Tristan
Hutchinson
Hutchinson vs. Saint Cloud Tech
Round 1
152
12/01
W
F 8-4 5:01
L. Ellingsberg
Moorhead
Buffalo Quad
Round 1
152
12/01
W
F 3-2 1:48
A. Herbst
Buffalo
Buffalo Quad
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
DEC 8-6 SV
C. Berggren
Prior Lake
Bluejacket Duals-Varsity
Round 3 (6 Team)
145
01/22
W
DEC 7-4
M. Henderson
Cambridge-Isanti
Bluejacket Duals-Varsity
Round 1 (6 Team)
145
01/22
L
DEC 7-1
A. Ashby
Mounds View
Bluejacket Duals-Varsity
Round 4 (6 Team)
145
01/22
L
F 2-0 3:15
A. Lofgren
Forest Lake
Bluejacket Duals-Varsity
Round 2 (6 Team)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 0-0 2:36
A. Carlson
St Francis
2020 MNGWL Individual State Tournament
Third Place
132
02/01
L
F 2-0 0:32
C. Ludemann
GMLOS
2020 MNGWL Individual State Tournament
Semis
132
02/01
W
F 7-0 4:15
T. Holbrook
Scott West
2020 MNGWL Individual State Tournament
Quarters
132
02/01
W
MD 13-0
I. Pepple
Hastings
2020 MNGWL Individual State Tournament
Round 1 (16 Man)
132
01/11
W
DEC 8-3
M. Booth
Apple Valley
Kiffmeyer Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
132
01/11
L
F 3-6 2:47
S. Simmons
Sauk Rapids-Rice
Kiffmeyer Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/11
W
DEC 9-5
E. Milejczak
Foley
Kiffmeyer Duals
Quarterfinals (8 Team)
132
12/28
L
F 7-2 3:38
A. Carlson
St. Francis
2019 Rumble on the Red - JV
WB6
138
12/27
L
DEC 9-4
B. Volker
Crookston
2019 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
138
12/27
W
DEC 6-4
K. Woods-Lipscomb
White Bear Lake Area
2019 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
138
12/27
W
DEC 4-1
J. Thorsten
Foley
2019 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024