Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adam Kanable
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Ipswich/Bowdle
Ipswich/Leola/Bowdle
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 4-0 1:57
L. Fortin
---
SDHSAA Region 1B
Semis and WB3
145
02/20
L
F 2-0 0:21
M. Fey
---
SDHSAA Region 1B
Round 2 - Quarters and WB1
145
01/30
L
F 2-0 0:43
A. Kenable
Sioux Falls O`Gorman JV
Groton Wrestling Tournament
Prelim 2
145
01/30
L
F 2-0 0:10
J. French
Milbank JV
Groton Wrestling Tournament
Prelim 1
145
01/23
L
F 7-0 1:57
C. Beaner
---
Kingsbury County Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/23
L
F 5-0 0:34
M. Steffensen
Kingsbury County
Kingsbury County Invitational
Round 1(8 Man)
145
01/20
W
F 16-3 4:28
C. Zentner
Lemmon/McIntosh
Mobridge-Pollock Invite 2021
Round 3 (4 Man)
152
01/20
L
F 4-1 0:45
T. Beintema
---
Mobridge-Pollock Invite 2021
Round 2 (4 Man)
152
01/19
L
F 2-0 0:25
K. Pearmon
---
Mobridge-Pollock Invite 2021
Round 1 (4 Man)
152
01/16
L
F 2-0 0:20
J. Dominguez
---
Battler Invitational
Round 5 (placings)
152
01/16
L
F 4-1 0:51
K. Haider
Wessington Springs Woonsocket Wolsey Wessington
Battler Invitational
Round 3
152
01/16
L
F 5-0 1:04
A. Pudwill
Warner/Northwestern
Battler Invitational
Round 2
152
01/16
W
F 2-0 0:29
B. Blachford
Deuel
Battler Invitational
Round 1
152
01/09
L
F 0-2 1:42
T. Paul
Sunshine Bible Academy
Ipswich/Bowdle
Round 4
152
01/09
L
F 2-0 0:13
L. Barnes
Linton
Ipswich/Bowdle
Round 2
152
12/19
L
F 2-0 0:18
P. Ray
Sturgis Brown JV
Lemmon/McIntosh Invite 2020
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
12/19
L
F 2-0 0:18
P. Ray
Sturgis Brown JV
Lemmon/McIntosh Invite 2020
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
12/19
L
F 2-0 0:33
W. LaPierre
---
Lemmon/McIntosh Invite 2020
Quarterfinals (8 Man)
152
12/19
L
F 2-0 0:33
W. LaPierre
Killdeer
Lemmon/McIntosh Invite 2020
Quarterfinals (8 Man)
152
12/18
L
F 0-0 0:25
A. Pudwill
Warner/Northwestern
Groton Quad
Champ. Round 1
152
12/18
L
F 0-0 1:24
C. Beaner
---
Groton Quad
Champ. Round 1
152
12/12
L
F 2-0 0:59
G. Cramer
Faulkton
Faulkton Invitational
round 4
152
12/12
L
F 2-0 0:21
T. Allen
Bennett County
Faulkton Invitational
round 2
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024