May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 18-19 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
daxston bingham
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2020-2021
2018-2019
2017-2018
2013-2014
2012-2013
Team Name
Bear River
Bear River Junior High
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
F 0-0
P. Johnson
Mountain Crest
Bear River @ Mountain Crest
Round 1
126
01/23
W
F 7-1 1:30
J. Smith
Logan
Logan @ Bear River
Round 1
120
01/18
L
DEC 5-0
J. Semadeni
Ridgeline
Bear River @ Ridgeline
Round 1
126
01/12
W
F 7-1 3:51
E. Darley
Green Canyon
Green Canyon @ Bear River
Round 1
120
01/05
W
F 2-1 2:56
J. Miller
Sky View
Bear River @ Sky View
Round 1
126
12/25
W
F 0-0
R. Frongner
Evanston
Bear River @ Evanston
Round 1
126
12/14
W
F 2-0 0:29
M. Holtry
Morgan
Morgan @ Bear River
Round 1
126
11/29
W
F 2-0 1:04
C. Sandquist
Hunter
Quad Meet
Round 1
126
11/28
W
F 7-1 1:39
I. Otufangavalu
Highland
Quad Meet
Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
Replay
MD 9-0
C. Fenwick
Layton
2022 Rockwell Rumble
Consi of 8 #1
106 lbs
01/15
W
Replay
DEC 7-2
K. Kelly
Millard
2022 Rockwell Rumble
Consi of 16 #2
106 lbs
01/15
L
Replay
F 2-0 1:16
R. Peterson
Juab
2022 Rockwell Rumble
Round of 16
106 lbs
01/14
W
F 2-0 1:09
H. Hogle
Salem Hills
2022 Rockwell Rumble
Round of 32
106 lbs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/03
W
Replay
DEC 9-2
G. Martinez
Thorobred
The Clash at Bullhead
5th Place
109 lbs
04/03
L
Replay
MD 11-3
C. Guerrero
Wcw
The Clash at Bullhead
Consi-Semis
109 lbs
04/03
L
Replay
MD 11-2
H. Maynes
Colorado Outlaws
The Clash at Bullhead
Semi-Finals
109 lbs
04/03
W
Replay
F 4-7 3:59
J. Wood
Grindhouse WC
The Clash at Bullhead
Quarter-Finals
109 lbs
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 4-1
T. Vladic
Darkhorse Wrestling Club
2019 Reno Worlds
Consi of 8 #2
70 lbs
04/05
L
F 7-1 1:23
C. Campbell
Toss Em Up Wrestling Academy
2019 Reno Worlds
Quarter-Finals
70 lbs
04/05
W
F 2-0 1:11
B. Hand
Team OKWA
2019 Reno Worlds
Round of 16
70 lbs
01/26
L
F 2-4 1:09
K. Bunker
Delta
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Championship finals
67
01/26
W
DEC 7-4
K. Theobald
Payson Pride Wrestling
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
67
01/26
W
DEC 7-0
T. Smith
Juab
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
67
01/25
W
F 2-0 0:46
J. Cook
Uintah Utes
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
67
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 6-2
E. Baughn
Maurer Coughlin Wrestling Club
2018 Flo Reno Worlds
Consi of 8 #1
61 lbs
04/06
L
MD 12-2
D. Bozanic
Titan Mercury Wrestling Club
2018 Flo Reno Worlds
Round of 16
61 lbs
12/20
W
F 0-0
D. Pedersen
West Jordan Jaguars
Wrestling Nation at Farmington Station
Round 3
53-62
12/20
W
F 0-0
K. Pearce
Team Prestige
Wrestling Nation at Farmington Station
Round 4
53-62
12/20
W
MD 9-0
R. Hansen
Tech Wrestling
Wrestling Nation at Farmington Station
Round 2
53-62
11/07
W
MD 15-2
K. Jones
North Summit Youth Wrestling
Morgan Youth Tournament
Round 3
59-64
11/07
L
DEC 6-0
E. Carlile
Sanderson wrestling
Morgan Youth Tournament
Round 2
59-64
11/07
L
F 0-0
R. Jorgensen
Morgan Wrestling Club
Morgan Youth Tournament
Round 1
59-64
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
L
DEC 2-0
C. Low
Crusher Wrestling club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
42
02/07
L
F 13-2 3:04
R. Jorgensen
Morgan Wrestling Club
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
42
02/07
W
DEC 12-9
K. Shelley
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
42
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 11-4
T. Mortimer
Champions Wrestling
Utah Youth Super State
Medal Rounds
35
02/08
W
DEC 3-2
I. Borrowman
Crusher Wrestling club
Utah Youth Super State
Semis & 1st WB (8 Man)
35
02/08
W
TF 16-0 2:09
A. Milward
---
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
35
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020