Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryan Morales
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Cedar
Scottsbluff
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 13-4 5:17
K. Lauridsen
Bennington
NSAA Class B District 3
Placements
150
02/10
W
F 2-0 0:58
C. Shannon
Schuyler
NSAA Class B District 3
Semis and WB3
150
02/10
W
F 6-2 1:26
J. Clang
Norris
NSAA Class B District 3
Quarters and WB1
150
01/27
W
MD 17-4
A. Schwindt
Liberal
66th Rocky Welton Invitational
Placing 7th - 16th
150
01/27
L
DEC 7-4
T. Choplin
Kearney
66th Rocky Welton Invitational
Round 7 - Cons 5th Rd & Silver Rd 1 - Day 2
150
01/26
W
MD 12-3
J. Anderson
Hutchinson
66th Rocky Welton Invitational
Round 6 - Cons 4th Rd - Day 1
150
01/26
L
DEC 7-0
B. Mason
Mill Valley
66th Rocky Welton Invitational
Round 3 - Champ Qtrs - Day 1
150
01/26
W
F 2-0 0:55
B. Frey
Olathe North
66th Rocky Welton Invitational
Round 2 Front & Back Rd 1- Day 1
150
01/26
W
F 6-1 3:31
H. Marioni
Doherty
66th Rocky Welton Invitational
Round 1 Champ - Day 1
150
01/21
W
DEC 6-5
G. McGirl
Valley
Chadron Invitational 2024
Round 5
150
01/20
W
F 7-2 5:20
T. Banister
Gordon-Rushville
Chadron Invitational 2024
Round 4
150
01/20
W
DEC 11-5
P. Chavez
Valentine
Chadron Invitational 2024
Round 2
150
01/20
W
MD 14-3
G. Bertagnole
Natrona County
Chadron Invitational 2024
Round 1
150
01/19
W
F 4-1 1:55
B. Melichar
Mead
Chadron Duals 2024
Round 3 (3 Team)
150
01/19
W
F 10-4 1:41
D. Lynn
Alliance
Chadron Duals 2024
Round 1 (3 Team)
150
01/19
W
DEC 11-5
P. Chavez
Valentine
Chadron Duals 2024
Round 2 (3 Team)
150
12/29
W
F 2-0 1:07
C. Hergenrader
Gering
North Platte Duals
Round 2 (8 Team)
150
12/29
W
TF 19-4 2:35
B. Barr
Lincoln Northeast
North Platte Duals
Placement Matches (8 Team)
157
12/29
W
F 15-4 5:29
P. Briggs
Cheyenne East
North Platte Duals
Round 1 (8 Team)
150
12/08
L
F 4-0 1:33
K. (CCLIF)
Independents
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 7 (8 Team)
157
12/08
W
F 4-2 3:08
R. Ramos
Maple Mountain
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 5 (8 Team)
157
12/08
W
F 2-0 1:56
J. Porter
Dixie
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 1 (8 Team)
157
12/08
L
F 13-4 3:22
K. Hatch
Crimson Cliffs
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 4 (8 Team)
157
12/08
L
F 7-0 2:00
C. Wood
Basic
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 6 (8 Team)
157
12/08
L
F 2-0 1:38
B. Hillyard
Desert Hills
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Finals (2 Team)
157
12/08
L
F 2-0 1:26
J. Rodriquez
Victor Valley
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 3 (8 Team)
157
12/08
L
F 2-2 0:52
B. Smith
North Sevier
Desert Hills Days of Thunder Duels Varsity
Round 2 (8 Team)
157
12/08
W
F 6-0 1:34
C. Rothenberger
Rawlins
Charlie Lake Duals 2023
Round 1 (3 Team)
150
12/08
W
DEC 9-5
K. Fillion
Thompson Valley
Charlie Lake Duals 2023
Round 2 (3 Team)
150
12/08
W
F 4-1 3:25
A. Dalton
Central
Charlie Lake Duals 2023
Round 3 (4 Team)
157
12/08
W
DEC 8-5
G. Madole
Pinedale
Charlie Lake Duals 2023
Round 1 (4 Team)
150
12/08
W
DEC 10-7
W. Alt
Kelly Walsh
Charlie Lake Duals 2023
Round 2 (4 Team)
150
12/03
L
Replay
F 7-3 5:07
L. Parker
Bellevue East
Kearney High Invite
Round 6
150
12/02
L
Replay
DEC 8-6
J. Novero
Creighton Prep
Kearney High Invite
Round 4
150
12/02
W
M FOR 0-0
E. jackson
North Platte
Kearney High Invite
Round 5
150
12/02
W
Replay
DEC 5-3
D. Arrants
Grand Island
Kearney High Invite
Round 3
150
12/02
W
Replay
F 2-0 0:37
T. Wilson
Lincoln Southwest
Kearney High Invite
Round 2
150
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024