Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jamaiel Lowe
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Indiana Smackdown Black
SB RILEY HIGH SCHOOL
South Bend Riley
South Bend Riley HS
South Bend Wrestling Club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
DEC 9-2
A. Pellot
Merrillville
IHSAA Semi-State @ East Chicago
Champ. Round 1 (16 Man)
152
02/04
L
DEC 6-4
H. Miller
---
IHSAA Regional @ Penn
Placement (8 Man)
152
02/04
L
F 5-0 1:13
B. Brabender
Mishawaka
IHSAA Regional @ Penn
Semis (8 Man)
152
02/04
W
F 13-2 4:16
J. Brown
Laville
IHSAA Regional @ Penn
Quarters (8 Man)
152
01/28
W
F 5-0 0:48
M. Warren
South Bend Washington
IHSAA Sectional @ Mishawaka
Placement Matches (8 Man)
152
01/28
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Sectional @ Mishawaka
2nd Wrestleback (8 Man)
152
01/28
L
F 2-0 0:52
B. Brabender
Mishawaka
IHSAA Sectional @ Mishawaka
Semis & 1st WB (8 Man)
152
01/28
W
F 10-3 1:49
J. Smith
South Bend Saint Joseph
IHSAA Sectional @ Mishawaka
Quarterfinals (8 Man)
152
01/21
W
MD 15-2
D. Trigg
Concord High School
CMA Annual Varsity Invitational
All Placement
152
01/21
W
TF 19-4 5:01
K. Newgent
Southmont High School
CMA Annual Varsity Invitational
Round 4
152
01/21
W
TF 18-3 2:47
P. Benge
Southmont High School
CMA Annual Varsity Invitational
Round 3 Combine
152
01/21
W
F 5-2 3:12
A. Diaz
Culver Military Academy
CMA Annual Varsity Invitational
Round 2 Combine
152
01/14
L
DEC 6-0
H. Whitenack
NEW PRAIRIE HIGH SCHOOL
NIC Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/14
W
DEC 10-8 SV
L. Santiago
PENN HIGH SCHOOL
NIC Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/14
W
F 13-1 1:18
T. Wright
BREMEN HIGH SCHOOL
NIC Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
09/11
L
Replay
DEC 9-7
B. Long
Tomahawk Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
148
09/11
L
Replay
DEC 5-2
L. Harrison
Beat The Streets Cleveland
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Champ & WB (128 Man)
148
09/11
W
Replay
DEC 7-5
J. Cook
Bryan Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
148
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
Replay
DEC 8-2
J. Dolan
Ohio Titan Blue
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
145
06/17
L
Replay
TF 17-2 4:00
M. Trainor
Brawlers Elite
2022 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
145
06/17
W
Replay
F 10-0 2:49
R. Gonzalez
Bandits
2022 AAU Scholastic Duals
Round 5 (10 Team)
145
06/17
W
Replay
F 12-2 2:35
H. Troyer
Ohio Titan Gray
2022 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
145
06/17
W
Replay
F 5-0 0:50
D. Falola
DC Elite
2022 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
145
06/17
W
Replay
DEC 6-4
C. Cone
Rip Tide Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
145
06/17
L
Replay
DEC 8-7
i. Raush
S.E.O. Red
2022 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
06/17
W
Replay
MD 12-3
D. Baum
Nebraska Beach Bums
2022 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
06/17
W
Replay
F 2-0 0:15
I. Siler
212 Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
145
06/17
W
Replay
MD 12-2
I. Siler
212 Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
145
06/17
L
Replay
DEC 5-3
D. Rupert
Michigan Blue
2022 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
145
06/17
W
Replay
F 2-0 0:34
W. Ausmus
Eagles Wrestling Dev
2022 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
145
02/12
L
Replay
DEC 10-9
A. Pellot
Merrillville
IHSAA Semi-State @ East Chicago Semi-State
Champ. Round 1 (16 Man)
145
02/05
W
DEC 6-0
B. Moser
Bremen
IHSAA Regional @ Penn Regional
Placement (8 Man)
145
02/05
L
MD 14-5
E. Rodriguez
---
IHSAA Regional @ Penn Regional
Semis (8 Man)
145
02/05
W
F 10-0 4:45
S. Wright
---
IHSAA Regional @ Penn Regional
Quarters (8 Man)
145
01/29
L
F 5-0 3:14
Z. Hollyfield
Penn
IHSAA Sectional @ Mishawaka Sectional
Placement Matches (8 Man)
145
01/29
W
F 2-0 0:15
J. Bagarus
South Bend Clay
IHSAA Sectional @ Mishawaka Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/29
W
FOR 0-0
F. SBAdams
South Bend Adams
IHSAA Sectional @ Mishawaka Sectional
Quarterfinals (8 Man)
145
01/06
W
DEC 12-10 SV
J. Williams
---
Calumet Traicoff Duals
Champ. Round 1
145
12/29
L
DEC 7-0
S. Levitz
Prairie Heights HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 3
145
12/29
W
F 8-0 2:44
A. Glass
Lake Central HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
145
12/29
L
F 2-0 1:51
C. Watts
Jimtown High School
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
145
12/26
W
F 0-0 2:30
E. Munoz
Hammond Central
Calumet Traicoff Duals
Champ. Round 1
145
12/22
W
F 0-0 1:17
G. Cook
Warsaw Community
South Bend Riley @ Warsaw Community
Round 1
145
12/18
L
DEC 9-6
C. Baber
---
Twin Lakes HS 16 Team Invitational
3rd Place
145
12/18
L
F 2-0 0:53
T. Tankersley
Winamac Community
Twin Lakes HS 16 Team Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/18
W
F 5-4 2:43
Z. Rodriguez
West Central
Twin Lakes HS 16 Team Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/18
W
F 5-0
M. Adams
Twin Lakes
Twin Lakes HS 16 Team Invitational
Round 1 (16 Man)
145
12/11
L
MD 8-0
D. Graham
---
Calumet Traicoff Duals
Champ. Round 1
145
12/08
W
F 0-0
T. Foster
New Prairie
South Bend Riley @ New Prairie
Round 1
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/12
W
F 6-2 1:42
M. Bingham
Wheeler
39th Annual Jim Nicholson Inv`l Duals
Round 4 (6 Team)
145
12/12
L
F 4-0 0:38
J. Senn
Fairfield
39th Annual Jim Nicholson Inv`l Duals
Round 2 (6 Team)
145
12/12
W
DEC 6-5
G. Gard
---
39th Annual Jim Nicholson Inv`l Duals
Round 1 (6 Team)
145
12/12
L
F 6-1 1:19
C. Watts
---
39th Annual Jim Nicholson Inv`l Duals
Round 5 (6 Team)
145
12/10
L
F 4-2 5:22
T. Balmer
New Prairie
New Prairie @ South Bend Riley
Round 1
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 11-5
T. Turnpaugh
Carroll (Flora) Cougars
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 5
145
02/16
L
DEC 9-2
Z. France
---
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
145
02/16
W
F 11-4 2:38
J. Maiers
Brebeuf
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024