Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brendon Barger
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2016-2017
2014-2015
Team Name
Aurora
Aurora JV
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 2-1 TB1
M. Carrasco
Schuyler
2017 York JV Groundhog Invite
Placement
138
02/03
W
DEC 4-0
D. Jones
Seward
2017 York JV Groundhog Invite
Round 4
138
02/02
W
MD 11-0
A. Velasquez
York
2017 York JV Groundhog Invite
Round 2
138
02/02
W
DEC 7-0
Z. Danner
---
2017 York JV Groundhog Invite
Round 1
138
01/28
W
F 2-3 4:17
J. Brtek
Norfolk Catholic
Centennial JV Invite
Round 3 (4 Man)
138
01/28
W
F 2-2 1:10
J. Caroon
Fairbury
Centennial JV Invite
Round 2 (4 Man)
138
01/28
W
F 4-1 3:21
J. Craven
---
Centennial JV Invite
Round 1 (4 Man)
138
01/21
W
DEC 8-7
J. Pierson
Kearney JV
Aurora Duals - JV
Round 2 (3 Man)
138
01/21
W
F 4-1 2:35
J. Paul
Kearney JV
Aurora Duals - JV
Round 1 (3 Man)
138
01/14
W
DEC 6-1
P. Ellsworth
GI Northwest JV
Palmer Invite 2017
Round 6
138
01/14
W
F 9-4 4:53
B. Nietfeld
Palmer
Palmer Invite 2017
Round 5
138
01/14
L
F 2-0 0:39
M. Scott
---
Palmer Invite 2017
Round 4
138
01/14
L
F 2-0 0:44
G. Eddy
Centura
Palmer Invite 2017
Round 3
138
01/14
W
F 2-2 7:29
T. Sharman
Palmer
Palmer Invite 2017
Round 2
138
01/11
W
F 5-0 3:51
E. Clarke
---
Aurora @ Crete
Round 1
---
01/07
L
DEC 9-6
D. Zeleski
Overton
Amherst Invite 2017
Round 3
138
01/07
L
TF 17-0 2:00
S. Florell
---
Amherst Invite 2017
Round 1
138
01/04
W
F 4-0 1:57
M. Bakker
Crete
Aurora Invitational-JV
Round 3
138
01/04
W
F 13-0 5:04
C. Hall
Raymond Central
Aurora Invitational-JV
Round 2
138
12/23
L
DEC 8-6
A. Ernst
Columbus Lakeview
Columbus Lakeview @ Aurora
Round 1
---
12/16
W
F 4-2 1:11
D. Stodieck
York
Aurora JV Invite
round3
138
12/16
W
MD 12-0
A. Schnakenberg
York
Aurora JV Invite
Round 2
138
12/16
W
TF 18-1 3:17
J. Caroon
Fairbury
Aurora JV Invite
combine
138
12/10
W
F 6-0 0:59
K. Burns
Papio South
Syracuse JV Tourney
Round 3 (4 Man)
138
12/10
W
F 2-0 1:51
L. Burns
Falls City
Syracuse JV Tourney
Round 2 (4 Man)
138
12/09
W
F 9-0 2:43
C. Rahe
Syracuse
Syracuse JV Tourney
Round 1 (4 Man)
138
12/03
L
MD 9-0
S. Wonch
Aurora
Cozad Invitational
JV Finals
138
12/03
W
F 4-2 3:29
C. Schmer
Ogallala
Cozad Invitational
JV Semis, 3rd & 1st WB
138
12/03
W
F 5-0 1:22
A. Hayes
Wahoo
Cozad Invitational
JV Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
138
12/03
W
F 2-0 1:47
D. Petersen
Sidney
Cozad Invitational
JV Round 1 (16 Man)
138
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
L
F 5-0 1:01
T. York
Beatrice
Seward Middle School
Placement Matches (8 Man)
FFF
12/20
W
DEC 7-1
M. Tomes
Centennial
Seward Middle School
Semis & 1st WB (8 Man)
FFF
12/20
W
F 13-1 3:50
R. Henry
Beatrice
Seward Middle School
Quarterfinals (8 Man)
FFF
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024