Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chase DeBoer
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Tea
Tea Area
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 0-0 1:20
A. Gisi
Aberdeen Central
SDHSAA Boys State Championships
5th Place
A215
02/24
L
F 3-0 2:28
R. French
Vermillion
SDHSAA Boys State Championships
Consi Semis
A215
02/23
L
F 5-2 1:34
Z. Juelfs
Sturgis Brown
SDHSAA Boys State Championships
Semis
A215
02/23
W
DEC 6-4 SV
A. Gisi
Aberdeen Central
SDHSAA Boys State Championships
Quarterfinals
A215
02/22
W
DEC 7-1
M. Yitagesu
Sioux Falls Washington
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
A215
02/17
L
F 2-0 1:17
C. Carda
West Central
SDHSAA Region 1A
Placements
215
02/17
W
F 11-2 5:06
L. Duran
Sioux Falls Jefferson
SDHSAA Region 1A
Semis and WB3
215
02/17
W
TF 16-1 4:04
S. Hegg
Madison
SDHSAA Region 1A
Round 2 - Quarters and WB1
215
02/10
L
F 2-0 1:53
Z. Juelfs
Sturgis Brown
SDHSAA State Class A Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
215
02/10
W
DEF 0-0 0:31
N. Bailous
Brandon Valley
SDHSAA State Class A Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
215
02/03
L
F 11-2 1:49
A. Kellogg
Rapid City Stevens
2024 Yankton Boys Invitational
16 Man Placement Matches
215
02/03
W
DEC 11-7
R. French
Vermillion
2024 Yankton Boys Invitational
Semis and WB
215
02/03
W
DEC 9-7
R. Siemonsma
O`Gorman
2024 Yankton Boys Invitational
Quarters and 1st Round WB
215
02/03
W
F 2-0 1:08
C. Rodriguez
Sioux Falls Lincoln
2024 Yankton Boys Invitational
Round 1
215
01/27
L
F 2-0 0:38
L. Wieman
Parker
2024 Parker Invitational
1st Place
215 Wieman Auction
01/27
W
F 5-0 1:50
L. Kooima
Western Christian
2024 Parker Invitational
Semis & WB
215 Wieman Auction
01/27
W
F 8-3 0:59
L. Horstman
McCook Central/Montrose
2024 Parker Invitational
Quarters & 1st WB
215 Wieman Auction
01/27
W
F 6-2 0:56
M. Fosness
Mitchell JV
2024 Parker Invitational
Round 1 (16 Man)
215 Wieman Auction
01/27
W
MD 12-4
A. Wells
Rapid City Central
Rapid City Central @ Tea Area
Round 1
215
01/24
W
F 2-0 0:56
C. Bernard
Dakota Valley
DAK XII Triangular (Lennox / Dakota Valley / Tea Area)
Round 1
215
01/20
W
DEF 2-3 1:13
I. Nehlich
Tri-Valley
Dakota XII Conference Boys
1st & 3rd (16 Man)
215
01/20
W
F 5-1 3:59
A. Geraets
Dell Rapids
Dakota XII Conference Boys
4th Wrestleback (16 Man)
215
01/20
L
F 2-0 0:51
C. Carda
West Central
Dakota XII Conference Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
01/20
W
DEC 5-1
H. Richmond
Canton
Dakota XII Conference Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
01/19
W
TF 15-0 4:19
C. Jr.
Sioux Falls Lincoln
Metro Area Quad (Harrisburg, Jefferson, Lincoln, Tea Area)
Round 1
215
01/19
W
F 5-0 3:03
S. Sutton
Harrisburg
Metro Area Quad (Harrisburg, Jefferson, Lincoln, Tea Area)
Round 1
215
01/18
W
F 11-0 4:51
L. Duran
Sioux Falls Jefferson
Metro Area Quad (Harrisburg, Jefferson, Lincoln, Tea Area)
Round 1
215
01/03
L
F 2-0 1:53
C. Carda
West Central
DAK XII Tri (Tea Area, Lennox, West Central)
Round 1
215
12/13
W
F 4-0 3:28
C. Klingbile
Madison
Dak XII Quad #1 (Len, Tea Area, DR, Mad)
Round 1
215
12/13
W
F 4-0 2:33
Q. Carr
Dell Rapids
Dak XII Quad #1 (Len, Tea Area, DR, Mad)
Round 1
215
12/09
L
DEC 4-2
G. Gebhard
West Central
Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
215
12/09
L
F 5-2 2:26
Z. Juelfs
Sturgis Brown
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
215
12/08
W
F 4-0 3:23
C. Michiltsch
Bismarck St Mary`s
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
215
12/08
W
F 5-3 3:37
K. Custis
Sheridan
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
215
12/06
W
F 4-1 3:00
R. Siemonsma
O`Gorman
O`Gorman / Roosevelt / Tea Area Triangular
Round 1
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
DEC 7-3
G. Gebhard
West Central
DAK XII Quad (Tri Valley)
Round 1
195
01/28
L
F 2-0 1:56
J. Morrison
Rapid City Central
Rapid City Central @ Tea Area
Round 1
195
01/21
L
F 10-0 2:21
G. Gebhard
West Central
Dakota XII Conference Boys
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
W
F 6-1 2:43
N. Hede
Dakota Valley
Dakota XII Conference Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/21
L
F 0-4 2:53
A. Geraets
Dell Rapids
Dakota XII Conference Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/14
W
F 3-2 1:26
E. Snyders
West Lyon
2023 Harrisburg Dual Tournament
Round 2 (3 Team)
220
01/14
L
F 2-0 1:51
A. Myers
Sioux Falls Washington
2023 Harrisburg Dual Tournament
Finals (2 Team)
220
01/14
L
F 7-1 2:20
A. Schroeder
Harrisburg
2023 Harrisburg Dual Tournament
Round 1 (3 Team)
220
01/14
L
F 2-0 1:24
B. Beitelspacher
Aberdeen Central
2023 Harrisburg Dual Tournament
Round 3 (3 Team)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024