Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Doucette
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Talons Wrestling
Talons Wrestling Club
Talons Wrestling Team
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 9-2
J. Beddoes
Agoge / Atlas
Utah Youth Super State
Cons round 4
100
02/10
W
F 7-3 2:15
R. Whiteley
JWC
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
100
02/10
L
F 4-0 2:35
M. Tate
Stallions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
100
01/13
L
DEC 10-3
M. Elliott
Syracuse
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
102-106
01/13
W
DEC 7-1
D. Chavez
SOUTH SUMMIT WRESTLING CLUB
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
102-106
01/13
L
DEC 7-4
R. Nye
Chargers Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
102-106
01/06
W
TF 17-2 1:56
W. McNeece
Sky view jr high
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 2 (3 Man)
102-112
01/06
W
F 17-7 5:31
J. Pearce
Excalibur Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 1 (3 Man)
102-112
12/16
W
DEC 12-8
J. Sandoval
Sanderson wrestling academy
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Placement Matches (8 Man)
102
12/16
W
MD 12-0
C. Vincent
Fremont Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
2nd Wrestleback (8 Man)
102
12/16
L
DEC 11-4
J. Sandoval
Sanderson wrestling academy
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Quarterfinals (8 Man)
102
12/02
W
F 12-0 4:25
W. McNeece
Sky view jr high
Davis Youth Tournament
Round 1
100-103
11/25
L
F 11-0 2:15
C. Sharp
Uintah Jr High Wrestling
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
100
11/25
W
DEC 6-1
E. Holt
Uintah Jr High Wrestling
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/25
L
F 5-0 2:42
N. Carlson
Champions Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
100
11/18
W
F 9-3 3:41
D. Hardy
Box Elder Stinger Wrestling
Weber Northern Regional
Round 3
97-102
11/18
L
F 9-2 3:53
M. Wiberg
Logan Grizz
Weber Northern Regional
Round 2
97-102
11/18
L
F 2-0 0:21
J. Sandoval
Sanderson Wrestling Academy
Weber Northern Regional
Round 1
97-102
11/11
L
Replay
DEC 4-0
P. Mortensen
Northside Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 3 (4 Man)
97-106
11/11
L
Replay
DEC 7-0
T. Dunn
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 2 (4 Man)
97-106
11/11
W
Replay
DEC 4-0
B. Patino
Grantsville wrestling club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 1 (4 Man)
97-106
11/08
W
F 0-0 2:09
B. Pentz
Morgan Wrestling Club
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 3
95-102
11/08
W
F 0-0 0:45
D. Thomson
Morgan Wrestling Club
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 1
95-102
11/08
L
F 0-0 1:26
N. Murillo
Roy Wrestling Club
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 2
95-102
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022