Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Preston Rauner
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
MD 10-2
A. Korte
Columbus
2019 NSAA State Championships
1st Wrestleback
A138
02/14
L
F 9-2 1:29
M. Mayfield
---
2019 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A138
02/09
L
F 15-2 3:59
R. Needham
Papillion-LaVista South
NSAA Class A District 2
Placement Matches (8 Man)
138
02/09
W
DEC 6-2
M. Siidow
South Sioux City
NSAA Class A District 2
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/09
L
F 4-1 1:04
R. Hubbard
---
NSAA Class A District 2
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/09
W
DEC 4-3
R. Needham
Papillion-LaVista South
NSAA Class A District 2
Quarterfinals (8 Man)
138
02/02
W
DEC 5-3
T. Pokett
---
LHS Duals 2019
Round 1 (4 Team)
145
02/02
W
MD 10-2
K. Englert
Lincoln Southwest
LHS Duals 2019
Round 2 (4 Team)
138
02/02
L
F 6-1 2:39
A. Mfinanga
Lincoln High
LHS Duals 2019
Round 3 (4 Team)
145
02/01
L
F 9-1 3:06
N. McCarthy
Lincoln Pius X
Lincoln Southeast @ Lincoln Pius X
Round 1
138
01/26
L
F 4-0 2:45
M. Brumbaugh
Hastings
Monarch Duals
Round 2 (8 Team)
138
01/26
L
F 5-4 3:21
J. Cieslik
Omaha Gross Catholic
Monarch Duals
Round 3 (8 Team)
138
01/26
L
F 9-4 4:43
R. Needham
Papillion-La Vista South
Monarch Duals
Round 1 (8 Team)
138
01/19
L
F 4-1 3:04
P. Mort
---
Lincoln Northeast Midwest Classic 2019
Round 2 (4 Team)
138
01/19
W
F 6-2 3:16
L. Veasman
Creighton Prep
Lincoln Northeast Midwest Classic 2019
Round 3 (4 Team)
138
01/19
L
F 2-0 0:37
A. Davenport
Waverly
Lincoln Northeast Midwest Classic 2019
Semis (4 Team)
138
01/19
L
F 7-0 3:38
J. Molzahn
---
Lincoln Northeast Midwest Classic 2019
Placement (4 Team)
138
01/17
W
F 2-2 3:51
K. Englert
Lincoln Southwest
Lincoln Southwest @ Lincoln Southeast
Round 1
138
01/12
L
DEC 9-3
A. HERNANDEZ
Lincoln North Star
HAC Wrestling Tournament 2019
Round 4 Semis, Cons. round 3
138
01/12
W
MD 10-1
J. Bender
Norfolk
HAC Wrestling Tournament 2019
Round 3
138
01/12
L
F 4-0 3:08
N. McCarthy
Lincoln Pius X
HAC Wrestling Tournament 2019
Round 1 (16 Man)
138
01/11
L
F 6-2 0:43
M. Mayfield
---
Lincoln Southeast @ Lincoln East
Round 1
138
01/05
W
F 2-0 1:11
D. Krause
Lincoln Northeast
Beatrice Invitational
Round 6
138
01/05
L
DEC 8-4
R. Corado
Lexington
Beatrice Invitational
Round 5
138
01/05
L
F 4-1 4:43
C. Maschmann
---
Beatrice Invitational
Round 4 (5-6 man)
138
01/05
L
MD 10-2
R. Needham
Papillion-La Vista South
Beatrice Invitational
Round 3 (5-6 man)
138
01/05
L
F 13-3 4:54
J. Crome
Marysville
Beatrice Invitational
Round 2 (5-6 man)
138
12/29
L
MD 10-0
D. Bailey
Omaha North
40th Annual Tom Dineen Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
12/29
W
F 4-2 3:33
N. Aken
Omaha Westside
40th Annual Tom Dineen Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/29
L
F 1-8 1:01
M. Mayfield
Lincoln East
40th Annual Tom Dineen Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
138
12/22
L
DEC 9-3
J. Molzahn
---
Lincoln Southeast @ Fremont
Round 1
138
12/14
L
F 2-0 1:51
I. Deras
---
Flatwater Fracas
Round 1 (3 Team)
145
12/14
L
F 5-0 1:46
C. Cunningham
---
Flatwater Fracas
Placement (16 Team)
145
12/14
L
F 8-0 5:39
J. Atwood
---
Flatwater Fracas
Round 3 (3 Team)
138
12/14
L
F 2-0 1:30
C. Baughman
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas
Round 2 (3 Team)
145
12/14
L
F 4-1 1:25
C. Baughman
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas
Quarters & WB (16 Team)
145
12/08
L
F 2-2 1:10
P. Viets
Lincoln Southeast
2018 Beau Haizlip Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
138
12/07
L
DEC 8-5
N. McCarthy
Lincoln Pius X
2018 Beau Haizlip Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
138
12/01
W
F 2-0 0:47
Z. Schweigart
Omaha Westside
York Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
138
12/01
L
F 4-0 2:39
N. Asche
Omaha Concordia/DC West
York Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
138
12/01
W
F 2-0 0:34
D. Lee
---
York Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
138
12/01
L
F 2-2 1:56
R. Needham
Papillion LaVista South
York Dual Tournament
Finals (2 Team)
138
12/01
L
F 2-0 1:05
K. Castle
---
York Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
138
12/01
L
F 2-0 1:17
C. Puck
Bennington
Bennington @ Lincoln Southeast
Round 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 2-0 0:32
B. Sperling
Lincoln East
2018 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
132
02/24
L
F 7-2 2:49
A. Korte
Columbus
2018 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
02/07
W
F 2-0 1:02
S. DuBois
---
Harold Simpson Invite 2018
Round 3
138B
02/06
W
F 2-0 0:32
N. Bennetts
Lincoln Southwest
Harold Simpson Invite 2018
Round 2
138B
02/06
W
DEC 6-4
L. Meyer
---
Harold Simpson Invite 2018
Round 1
138B
02/03
L
F 5-1 3:26
N. McCarthy
Lincoln Pius X
LHS Duals 2018
Round 5 (6 Team)
138
02/03
L
F 5-0 1:10
A. Vacha
---
LHS Duals 2018
Round 4 (6 Team)
132
02/03
L
DEC 8-5
C. Charroin
Lincoln Southwest
LHS Duals 2018
Round 1 (6 Team)
132
01/26
L
F 4-1 2:44
D. Reyes
Johnson County Central
Fairbury Invite
Round 4
132
01/26
W
F 2-4 2:25
B. Hasenpflug
Lincoln North Star (JV)
Fairbury Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/26
L
F 2-0 0:41
A. Barnts
---
Fairbury Invite
Round 1 (16 Man)
132
01/24
W
DEC 4-2
C. Nagel
Lincoln Pius X
Lincoln Southeast @ Lincoln Pius X
Round 1
138
01/13
L
F 9-2 2:33
j. hernandez
---
HAC Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/13
L
F 2-0 1:37
C. Sindel
Lincoln Northeast
HAC Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/12
L
F 7-0 2:49
B. Sperling
Lincoln East
Lincoln East @ Lincoln Southeast
Round 1
132
01/10
L
F 17-4 4:20
C. Carlson
---
Fremont @ Lincoln Southeast
Round 1
132
01/06
W
DEC 9-8
R. Surman
West Point-Beemer
Beatrice Invitational
Round 6
132
01/06
L
F 7-1 4:52
V. Leibert
Lexington
Beatrice Invitational
Round 5
132
01/06
L
F 2-0 0:51
J. Crome
Marysville
Beatrice Invitational
Round 4 (7-8 man)
132
01/06
L
F 6-1 4:51
B. Garland
---
Beatrice Invitational
Round 3 (7-8 man)
132
12/30
L
DEC 3-2
T. Erwin
Marquette High
39th Annual Tom Dineen Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
132
12/30
W
MD 10-2
Z. Schweigart
Omaha Westside
39th Annual Tom Dineen Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
132
12/30
L
F 6-2 2:50
D. Bailey
---
39th Annual Tom Dineen Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
132
12/15
L
F 2-0 0:58
S. Smith
Cheyenne East
Flatwater Fracas
Round 6 (8 Team)
132
12/15
L
TF 18-2 4:13
G. McBride
---
Flatwater Fracas
Round 1 (8 Team)
132
12/15
L
F 8-0 5:22
C. Connor
Papillion-La Vista South
Flatwater Fracas
Round 5 (8 Team)
132
12/15
L
DEC 4-0
H. Freidt
Northwest
Flatwater Fracas
Round 7 (8 Team)
132
12/15
L
F 4-0 2:25
A. Salinas
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas
Placement (4 Team)
132
12/09
L
MD 13-3
A. Marley
---
Northeast JV Invite 2017
Round 4 (semis)
132
12/09
W
FOR 0-0
K. Elsberry
Norfolk
Northeast JV Invite 2017
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/09
L
F 9-0 5:08
C. Drahota
Elkhorn
Northeast JV Invite 2017
Round 2
132
12/09
W
F 2-0 1:46
D. Loosvelt
Columbus
Northeast JV Invite 2017
Round 1
132
12/02
L
F 7-1 4:57
K. Troia
Millard North
York Invitational - Varsity
Rnds 4 10/6 & 3 5/8/12
132
12/02
L
F 5-0 3:00
Z. Beers
Syracuse
York Invitational - Varsity
Rnds 3 10/6 & 2 5/8/12
132
12/02
L
F 2-0 1:42
T. Swain
Crete
York Invitational - Varsity
Rnd 2 10/6 rnd 1 5/8/12
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024