Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Westfall
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
ST. PIUS X
Saint Pius X (Kansas City)
St. Pius X
St. Pius X (Kansas City)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
Replay
MD 12-4
L. Niyonizigiye
St. Mary`s South Side Catholic
MSHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
138 Class 1
02/21
W
Replay
F 0-0 2:58
Z. Creed
St. Pius X (Festus)
MSHSAA Boys State Championships
1st WB (16 Man)
138 Class 1
02/21
L
Replay
F 2-0 1:07
L. Kimbley
North Callaway
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
138 Class 1
02/17
W
DEC 4-1 TB1
B. White
Lone Jack
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Placement
138
02/17
W
F 7-2 4:01
J. Chandler
West Platte
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Cons. Semis
138
02/17
L
DEC 3-0
G. DeShon
Lathrop
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Semifinals
138
02/17
W
DEC 3-2
P. Hume
Stanberry
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Quarterfinals
138
02/16
W
DEC 10-5
K. Melton
Rock Port
MSHSAA Boys Class 1 District 4
Round 1 (16 Man)
138
02/03
L
F 7-1 2:39
L. Bova
Troy Buchanan
Cody Greene Memorial Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/03
W
F 2-0 3:00
S. McCray
Hazelwood East
Cody Greene Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/03
W
F 2-0 2:34
J. RECTOR
Lindbergh
Cody Greene Memorial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/03
L
F 8-0 3:54
C. SCHLICK
Jackson
Cody Greene Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/03
W
F 11-0 5:43
J. Turner
Fox
Cody Greene Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
138
02/01
W
DEC 6-4
B. Riedel
Tonganoxie HS
Tonganoxie HS @ St. Pius X (Kansas City)
Round 1
138
01/30
W
DEC 3-1
Z. Griffith
Maysville
Maysville @ St. Pius X (Kansas City)
Round 1
138
01/20
W
F 6-0 2:09
I. Myers
Chillicothe
2024 MEC Boys Conference Championship
Round 4
138
01/20
L
F 2-0 2:47
D. Pasley
Savannah
2024 MEC Boys Conference Championship
Round 3
138
01/20
W
M FOR 0-0
B. Simmon
Lafayette (St. Joseph)
2024 MEC Boys Conference Championship
Round 5
138
01/20
L
DEC 11-7
W. Brewer
Cameron
2024 MEC Boys Conference Championship
Round 2
138
01/20
W
F 5-0 4:46
B. Bennett
Maryville
2024 MEC Boys Conference Championship
Round 1
138
01/19
W
F 2-0 1:11
S. McEnany
Rockhurst
St. Pius X (Kansas City) @ Rockhurst
Round 1
144
01/19
L
F 2-0 0:41
L. Barry
St. Michael the Archangel Catholic
St. Pius X (Kansas City) @ St. Michael the Archangel Catholic
Round 1
138
01/12
L
DEC 5-4
R. McCoy
Olathe Northwest
BOBCAT CLASSIC
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/12
L
DEC 12-7
D. Duffett
Tonganoxie
BOBCAT CLASSIC
Round 1 (32 Man)
138
01/05
L
Replay
F 6-1 2:36
N. Strand
Bemidji
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
139
01/05
L
Replay
F 2-0 1:10
Q. Marini
Vacaville
The Clash XXI Wrestling Duals
Finals (8 Team)
139
01/05
L
Replay
F 12-4 2:00
D. Gleason
Staley
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
145
01/05
L
Replay
F 4-1 1:22
Z. Engels
Northfield
The Clash XXI Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
139
01/05
L
Replay
F 10-1 4:53
M. Mukhamedaliyev
Hersey
The Clash XXI Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
139
12/23
L
F 4-1 2:43
K. Carr
Mexico
The Warrior Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/23
L
DEC 4-2
B. Marascio
Bentonville
The Warrior Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/23
W
F 2-0 0:37
W. Pope
MARLOW
The Warrior Duals
Round 3 (6 Team)
138
12/23
L
F 2-0 0:28
K. Davidson
Fort Dodge
The Warrior Duals
Round 5 (6 Team)
138
12/15
L
Replay
F 4-0 2:31
L. Bova
Troy Buchanan
2023 KC Stampede
Round 3
138
12/15
W
Replay
DEC 5-2
M. Hahn
Fennimore
2023 KC Stampede
Round 2
138
12/15
L
Replay
F 11-3 5:42
J. Constant
Glenpool
2023 KC Stampede
Round 1
138
12/13
W
F 6-1 2:30
P. Baugh
Plattsburg
Plattsburg @ St. Pius X (Kansas City)
Round 1
144
12/09
W
F 9-4 4:45
L. Willis
LAFAYETTE COUNTY
LAWSON CARDINALS BOYS CLASSIC 2023
RD 5
144
12/09
W
F 5-0 1:00
N. Krieger
LAWSON
LAWSON CARDINALS BOYS CLASSIC 2023
RD 4
144
12/09
W
F 4-3 0:51
L. Eichelberger
lafayette county jv
LAWSON CARDINALS BOYS CLASSIC 2023
RD 3
144
12/09
W
F 2-0 3:41
L. Murry
TARKIO
LAWSON CARDINALS BOYS CLASSIC 2023
RD 2
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 4-0 4:39
B. Beninga
Topeka-Washburn Rural
35th Annual S.M. North Invitational
Placement Matches (16 Man)
144
01/28
W
DEC 1-0
K. Moore
Overland Park-Blue Valley Southwest
35th Annual S.M. North Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
144
01/28
W
F 2-0 1:09
A. Gomez
Shawnee Mission West
35th Annual S.M. North Invitational
2nd Round Consolation
144
01/28
L
DEC 11-5
M. Cordova
K C Wyandotte
35th Annual S.M. North Invitational
Quarter Finals
144
01/28
W
F 5-1 1:44
G. Sprake
Mid-Buchanan
35th Annual S.M. North Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
144
01/21
L
MD 11-2
L. LaFave
Savannah
MEC Boys 2023
Round 5
144
01/21
L
TF 15-0 4:28
E. Nash
Benton
MEC Boys 2023
Round 4
144
01/21
L
TF 22-6 6:00
C. Short
Cameron
MEC Boys 2023
Round 2
144
01/21
W
DEC 8-6 SV
J. Frazier
Lafayette (St. Joseph)
MEC Boys 2023
Round 1
144
01/14
L
DEC 6-4
L. LaFave
Savannah
Chillicothe Hornets High School Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/14
L
F 8-2 3:05
H. McAtee
Trenton
Chillicothe Hornets High School Tournament
Round 1 (16 Man)
144
01/11
L
F 4-0 2:31
N. Bailey
Tonganoxie
St. Pius X (Kansas City) @ Tonganoxie
Round 1
150
01/07
W
DEC 6-5
M. Sullivan
Grandview
2023 Butler Invitational
Placement Matches
144
01/07
L
F 0-0 2:52
L. Ferrell
Sherwood
2023 Butler Invitational
Round 4
144
01/07
W
F 1-0 3:23
C. Neal
Diamond
2023 Butler Invitational
Round 3
144
01/07
L
F 9-1 3:12
J. Martin
Father Tolton Regional Catholic
2023 Butler Invitational
Round 1
144
01/06
W
F 0-0
H. Morgan
Rockhurst
Rockhurst @ St. Pius X (Kansas City)
Round 1
144
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020