Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cory Young
Results
High School Results
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 5-3
W. Hames
Social Circle
GHSA State Championships
Finals (All Calss)
2A-152
02/14
W
DEC 4-3
J. Wallace
Model
GHSA State Championships
Semifinals (All Class)
2A-152
02/13
W
DEC 5-2
G. Dodd
Banks County
GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
2A-152
02/08
L
DEC 5-2
W. Hames
Social Circle
GHSA Class 2A Section A
Placement (16 Man)
152
02/08
W
DEC 8-5
G. Dodd
Banks County
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/07
W
MD 13-0
G. Brady
Union County
GHSA Class 2A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/01
W
F 2-0 0:55
J. White
Dodge County
GHSA Area 3 AA Traditional Tournament
Placement (12 Man)
152
02/01
W
F 4-0 0:45
J. Goodlow
Washington County
GHSA Area 3 AA Traditional Tournament
Semis & WB (12 Man)
152
01/28
W
DEC 7-0
J. Millhollan
Rockmart
North Atlanta Invitational
Semifinals
160
01/25
W
F 2-0 0:53
G. McDaniel
Woodland HS (Stockbridge)
Last Man Standing
Placement (32 Man)
154
01/25
W
F 2-1 0:39
D. Fagbamiye
Chapel Hill
Last Man Standing
Semis & WB (32 Man)
154
01/25
W
F 2-0 0:43
D. Franklin
Monticello
Last Man Standing
Quarters & WB (32 Man)
154
01/25
L
DEC 10-5
S. Ayala
Mt Zion, Jonesboro
Last Man Standing
Round 2 Champ (32 Man)
154
01/16
W
F 7-2 2:21
V. Lonon
Screven County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
160
01/16
W
F 8-0 2:41
R. Scoggins
Elbert County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
160
01/16
L
TF 16-0 6:00
S. Houston
Harlem
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
160
12/28
W
FOR 0-0
J. McCamish
Northwest Whitfield High
Jacket Invitational
1st & 3rd (16 Man)
160
12/28
W
F 0-4 3:27
R. Tracy
Cedartown
Jacket Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
160
12/28
L
DEC 7-3
J. Wallace
Model
Jacket Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
12/28
W
F 6-0 4:00
G. Bennett
Jackson County
Jacket Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/28
W
F 10-0 2:44
J. Barrera
Kennesaw Mountain
Jacket Invitational
Round 1 (16 Man)
160
12/16
L
F 0-0
C. Komat
---
Hornet Duals
Champ. Round 1
160
12/16
W
F 0-0
H. Harris
Bainbridge
Hornet Duals
Champ. Round 1
160
12/13
L
MD 16-7
D. Latham
Harris County
Hornet Duals
Champ. Round 1
160
12/09
W
F 0-0 2:50
B. Farley
Putnam County
Warrior Classic
Champ. Round 1
160
11/26
W
DEC 7-1
A. Calles
Tift County
Grapple On The Gridiron
Round 5 (6 Team)
160
11/26
W
F 2-0 1:19
J. Bergman
---
Grapple On The Gridiron
Round 4 (6 Team)
160
11/26
W
F 10-3 5:27
J. Gregory
Lee County
Grapple On The Gridiron
Round 1 (6 Team)
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
DEC 3-1
D. Miles
Jeff Davis
GHSA State Championships
5/6 (All Class)
2A-152
02/16
L
DEC 4-1
D. Johnson
---
GHSA State Championships
Consolation Semis (All Class)
2A-152
02/15
L
F 5-0 1:54
K. Cook
Bremen
GHSA State Championships
Semifinals (All Class)
2A-152
02/14
W
F 4-0 4:55
D. James
McNair
GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
2A-152
02/09
L
MD 12-1
D. Johnson
---
GHSA Class 2A Section A
Placement (16 Man)
152
02/09
W
DQ 1-2
C. Lynn
Toombs County
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/09
W
DEC 6-0
Y. Shockley
---
GHSA Class 2A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/02
W
F 2-0 1:31
M. Mahone
Spencer
Area 3 AA Traditional Tournament
Placement Matches (8 Man)
152
02/02
W
F 2-0 1:14
J. White
Dodge County
Area 3 AA Traditional Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024