Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Keegan Neuwirth
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Pleasant Grove
Pleasant Grove 1
Pleasant Grove 2
Pleasant Grove/TUG
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
DEC 8-7
B. Tobler
---
2020 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons Round 3
6A 152
02/13
W
F 16-3 5:19
M. Pearce
Northridge
2020 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons. Round 2
6A 152
02/12
L
DEC 15-10
A. Green
Westlake
2020 UHSAA 5A/6A State Championships
Quarters
6A 152
02/12
W
F 4-1 1:17
D. James
Clearfield
2020 UHSAA 5A/6A State Championships
Champ Round 1
6A 152
02/01
L
F 10-0 3:28
J. Wardle
Bingham
2020 UHSAA 6A Division A
Championship Finals (1st Place Match)
152
02/01
W
MD 16-8
B. Tobler
---
2020 UHSAA 6A Division A
Saturday Semi-Finals (Run on Mats 2 and 3)
152
02/01
W
F 6-0 1:12
T. Miller
Copper Hills
2020 UHSAA 6A Division A
Friday Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/31
W
F 2-0 0:29
M. Haycock
Layton
2020 UHSAA 6A Division A
Friday Champ Round 2 & WB (32 Man)
152
01/25
L
DEC 11-5
K. Burn
---
High Country Classic 2020
Placement Matches (16 Man)
152
01/25
W
F 2-1 2:52
B. Bushell
South Summit
High Country Classic 2020
3rd WB (16 man)
152
01/25
W
F 9-1 2:08
B. Marchant
South Summit
High Country Classic 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/25
L
F 2-0 0:56
E. Richins
---
High Country Classic 2020
Quarters (16 Man)
152
01/25
W
F 0-7 2:28
J. DeLeo
Park City
High Country Classic 2020
Round 1 (16 Man)
152
01/17
L
F 9-1 3:33
C. Smith
---
Rockwell Rumble
2nd Wrestleback (64 Man)
152
01/17
L
F 2-0 1:19
A. Gillette
Farmington
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
152
01/17
W
F 12-2 2:11
J. Simonov
Douglas County
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
152
01/17
W
F 2-0 0:53
T. Alger
Skyridge
Pleasant Grove @ Skyridge
Round 1
152
01/16
W
F 14-2 3:01
Q. Hemingway
Timpanogos
Pleasant Grove @ Timpanogos
Round 1
152
01/11
W
F 6-1 2:46
C. Hawn
Hayden
TOC - Second Chance
Placement Matches (8 Man)
154-158
01/11
W
F 8-7 3:10
L. Head
Palisade
TOC - Second Chance
Semis & WB (8 Man)
154-158
01/11
W
F 7-1 2:45
K. Sperry
Juab
TOC - Second Chance
Quarterfinals (8 Man)
154-158
01/10
L
DEC 9-6
M. Walker
Mountain View
TOC - Tournament of Champions
Conso rd 2
160
01/10
W
F 5-2 2:53
J. Ojeda
West
TOC - Tournament of Champions
Champ 2
160
01/10
L
F 10-0 3:36
W. Harmon
Juab
TOC - Tournament of Champions
Champ 1
160
01/03
L
F 5-1 2:46
J. Hornberger
Skyridge 1
6A State Duals
Round 4 (10 Team)
160
01/03
W
F 4-1 0:48
K. Turner
Westlake
6A State Duals
Round 2 (10 Team)
160
01/03
W
DEC 12-7
G. Swenson
---
6A State Duals
Round 5 (10 Team)
160
01/03
W
F 2-0 0:19
T. Becic
West
6A State Duals
Round 3 (10 Team)
160
01/03
W
F 2-0 1:29
T. Ha`o
---
6A State Duals
Round 6 (10 Team)
160
01/03
W
F 5-0 1:42
H. Trone
American Fork 1
6A State Duals
Round 9 (10 Team)
160
01/03
L
F 16-10 3:48
R. Herzog
Cyprus
6A State Duals
Round 8 (10 Team)
160
01/03
W
F 12-2 2:49
J. Mackintosh
Skyridge 2
6A State Duals
Round 1 (10 Team)
160
12/21
L
F 10-0 3:23
K. Moss
---
Viewmont Invitational 2019 VARSITY
3rd
160
12/21
W
F 13-10 4:10
A. Ellis
---
Viewmont Invitational 2019 VARSITY
Round 9
160
12/21
W
F 0-0 1:27
C. Hardy
Timpanogos
Viewmont Invitational 2019 VARSITY
Round 8
160
12/21
W
F 10-4 1:58
B. Dutson
Delta
Viewmont Invitational 2019 VARSITY
Round 7
160
12/20
L
F 7-1 1:43
J. Evans
Viewmont
Viewmont Invitational 2019 VARSITY
Round 4
160
12/18
W
F 13-5 4:25
C. Harned
Corner Canyon
Corner Canyon @ Pleasant Grove
Round 1
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 11-7
C. Walker
---
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons. Round 2
6A 145
02/13
W
F 10-4 2:31
R. Herzog
Cyprus
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons. Round 1
6A 145
02/13
L
F 17-4 5:04
I. Fisher
Layton
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Champ Round 1
6A 145
02/02
L
F 5-1 3:43
C. Eden
---
2019 UHSAA 6A Division B
Round 8 - 1, 3, 5, 7 placement matches
145
02/02
L
F 9-0 1:58
J. Davies
---
2019 UHSAA 6A Division B
Round 7 Conso Semis and 9th place
145
02/02
W
F 3-5 1:48
K. Miller
---
2019 UHSAA 6A Division B
Round 6 Conso and 9th Semis
145
02/02
W
F 14-2 4:49
K. Rugg
---
2019 UHSAA 6A Division B
Round 5 Semis and Bloodround
145
02/02
L
F 13-2 2:58
J. Wardle
Bingham
2019 UHSAA 6A Division B
Round 3 Quarters and Conso
145
02/01
W
F 6-4 3:30
W. Tarkalson
---
2019 UHSAA 6A Division B
Round 2 Champ and Conso
145
01/18
L
F 12-1 3:37
T. Woodhouse
Pleasant Grove
Rockwell Rumble
2nd Wrestleback (64 Man)
145
01/18
W
F 7-1 1:22
D. Perry
Grantsville
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
145
01/18
L
TF 17-1 2:25
Z. Kohler
---
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
145
12/14
L
F 2-2 1:23
S. Jenkins
---
Christmas Clash HS Invite Varsity
2nd Wrestleback (32 Man)
152
12/14
L
F 11-6 5:54
P. Beeler
Granger
Christmas Clash HS Invite Varsity
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/14
W
F 7-1 1:42
K. Rugg
---
Christmas Clash HS Invite Varsity
Round 1 (32 Man)
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
DEC 9-6
T. Knapp
Payson
2018 JV Rumble
Sat: Round 7 (Conso 4/6)
145
01/20
W
F 4-1 1:14
T. White
---
2018 JV Rumble
Friday: Round 6 (Quarters, Conso 3/5)
145
01/19
W
F 1-4 3:43
D. Henderson
---
2018 JV Rumble
Friday: Round 5 (Conso 2/4)
145
01/19
W
F 7-2 2:30
A. Metcalf
South Summit
2018 JV Rumble
Friday: Round 4 (Champ of 16, Conso 1/3)
145
01/19
W
F 9-4 4:00
I. Cardenas
Lehi
2018 JV Rumble
Friday: Round 3 (Conso 2)
145
01/19
L
MD 10-1
B. Judd
Stansbury
2018 JV Rumble
Friday: Round 1 (Champ of 64)
145
12/16
L
F 7-5 0:57
J. Stuart
---
Viewmont Invitational 2017 JV
Placement matches
145
12/16
L
DEC 8-1
T. Willoughby
---
Viewmont Invitational 2017 JV
Round 9
145
12/16
L
F 2-0 0:39
S. Christensen
Mountain Crest
Viewmont Invitational 2017 JV
Round 8
145
12/16
W
DEF 2-0 1:29
S. Roundy
Evanston
Viewmont Invitational 2017 JV
Round 6
145
12/16
W
F 2-0 1:03
J. Sanders
Mountain Crest
Viewmont Invitational 2017 JV
Round 4
145
12/15
W
F 4-1 0:46
J. Monson
American Fork
Viewmont Invitational 2017 JV
Round 2
145
12/08
W
F 10-8 5:52
B. Bushell
South Summit
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 6 (10 Team)
145
12/08
L
F 5-0 1:19
B. Stevens
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8 (10 Team)
145
12/08
L
F 1-2 2:10
A. McMillan
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
145
12/08
L
F 2-0 0:36
T. Lundin
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3 (10 Team)
145
12/08
L
DEC 11-9
C. Bean
Maple Mountain
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 7 (10 Team)
145
12/08
L
F 0-0 0:34
W. Thomas
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
145
12/08
L
F 2-0 1:16
C. Lange
Ridgeline
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
145
12/08
L
F 12-4 3:09
B. Gaytan
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 5 (10 Team)
145
12/01
L
DEC 2-0
T. Roundy
---
2017 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
145
12/01
L
F 2-0 0:28
B. Lowry
---
2017 Millard Ironman
Round 5 (6 Team)
145
12/01
L
F 2-0 1:28
A. Woodhouse
Stansbury
2017 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
145
12/01
L
F 12-0 4:26
P. Richmond
---
2017 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
145
12/01
W
F 7-9 1:56
D. BIrd
---
2017 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
145
12/01
L
F 3-0 2:16
C. Christensen
---
2017 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
145
12/01
L
F 5-0 2:39
S. Burr
Mountain View
2017 Millard Ironman
Round 5 (6 Team)
145
12/01
L
F 7-5 2:44
W. Burr
North Sevier
2017 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 5-3 1:29
D. Olson
Layton
Utah JV State & HS Girls State
Placement Matches (64 Man)
138
02/05
W
DEC 8-3
B. Taufer
Riverton High School
Utah JV State & HS Girls State
8th Wrestleback (64 Man)
138
02/05
W
DEC 11-9 SV
C. Wilkins
Bountiful
Utah JV State & HS Girls State
Semis & 7th WB (64 Man) & 8 man medals
138
02/05
L
F 2-0 0:58
D. Larsen
Copper Hills
Utah JV State & HS Girls State
Quarters & 5th WB & 3 man rd 3
138
02/05
W
DEC 4-3
J. Lee
Mountain Crest
Utah JV State & HS Girls State
6th Wrestleback (64 Man)
138
02/04
W
MD 17-5
B. Erickson
Mountain Crest
Utah JV State & HS Girls State
Round of 16 Champ & WB (64 Man) & 8 man semis
138
02/04
W
DEC 4-3
J. Stuart
Utah Military Academy
Utah JV State & HS Girls State
Round of 32 and 8 man rd 1
138
01/20
L
DEC 10-8
T. Smith
---
2017 JV Rumble
Friday: Round 3 (Conso 2)
138
01/20
L
F 8-1 3:19
C. Ford
Payson
2017 JV Rumble
Friday: Round 2 (Champ of 32, Conso 1)
138
01/20
W
F 2-0 1:38
D. Smith
---
2017 JV Rumble
Friday: Round 1 (Champ of 64)
138
12/17
L
F 4-3 2:53
T. Tobler
Syracuse
Viewmont Invitational 2016 JV
Round 5 JV (Conso Rd.)
132
12/16
L
F 2-8 3:44
J. Christenson
Layton
Viewmont Invitational 2016 JV
Round 4 JV (Rd. of 16) & Conso. Rd. (1/32, 3/64)
132
12/16
W
F 2-0 1:42
N. Bingham
Salem Hills
Viewmont Invitational 2016 JV
Round 2 (JV Rd. of 32) & Cons. Rd. 1 64-Man
132
12/10
W
TF 17-2 2:32
B. Morgan
Herriman
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 7 (8 Man)
130-136
12/10
L
F 4-0 3:10
J. Roberts
Herriman
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 6 (8 Man)
130-136
12/10
W
F 2-0 0:22
J. Legg
Central -Grand Junction
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 5
130-136
12/10
W
F 9-1 3:03
K. Rugg
Lone Peak
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 4
130-136
12/10
W
F 2-0 1:08
K. Fitzgarld
South Summit
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 3
130-136
12/09
L
TF 16-0 4:00
M. Lum
Pleasant Grove
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 2
130-136
12/09
L
DEC 8-6
N. Dorrough
Wasatch
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 1
130-136
12/03
W
F 1-5 2:51
J. Parkinson
Salem Hills
JV Skyhawk Showdown
Round 7 (10 Man)
138A
12/03
W
TF 17-2 2:04
Z. Baumgardner
North Sevier
JV Skyhawk Showdown
Round 6 (10 Man)
138A
12/03
W
F 2-0 0:50
G. Newbold
Tooele
JV Skyhawk Showdown
Round 5 (10 Man)
138A
12/03
W
F 7-1 5:04
C. Rugg
Lone Peak
JV Skyhawk Showdown
Round 4 (10 Man)
138A
12/03
L
F 3-7 5:22
H. Joseph
Beaver
JV Skyhawk Showdown
Round 3 (10 Man)
138A
12/03
W
DEC 5-1
J. Weeks
Provo
JV Skyhawk Showdown
Round 2 (10 Man)
138A
12/02
L
F 2-2 1:57
C. Newsome
Cyprus
JV Skyhawk Showdown
Round 1 (10 Man)
138A
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
F 2-0 0:53
C. Clark
---
Rec League State
Semis & 5th WB (32 Man)
135
12/22
W
DEC 16-9
b. rees
---
Rec League State
4th Wrestleback (32 Man)
135
12/22
L
F 8-0 1:40
R. Wilcox
Roy
Rec League State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
12/21
W
DEC 9-5
J. Farnsworth
Warrior Wrestling Club
Rec League State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
12/21
W
FOR 0-0
A. Burnside
TECH Wrestling Utah
Rec League State
Round 1 (32 Man)
135
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024