Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Craig Harris Jr
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Smiths Station High School
Smiths Station Hs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
MD 12-0
R. Do-Bui
---
Smiths Station Hs @ Oak Mountain
Round 1
120
01/08
L
TF 15-0 4:31
N. DEMPSEY
Thompson HS
Smiths Station Hs @ Thompson HS
Round 1
120
12/04
L
F 13-1 3:46
G. Decker
Harris County
Smiths/Troupe/Spencer/Harris County
Champ. Round 1
120
12/04
W
MD 11-2
B. Hutchins
Troup
Smiths/Troupe/Spencer/Harris County
Champ. Round 1
120
12/04
L
F 13-1 3:46
G. Decker
Harris County
Spencer/Smiths Station
Champ. Round 1
120
12/03
W
F 12-0 2:14
J. Hill
Spencer
Smiths/Troupe/Spencer/Harris County
Champ. Round 1
120
12/02
W
F 2-0 0:45
J. Watson
Central
Smiths/Beuregard/Central
Champ. Round 1
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
L
F 0-0
D. Mcminn
---
Smiths Station Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/18
W
F 0-0
R. Greene
Swainsboro
Smiths Station Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/18
W
F 0-0 1:19
N. Rich
---
Smiths Station Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
113
01/18
L
DEC 8-5
K. Fontenot
Smiths Station
Smiths Station Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/18
W
F 0-0
B. Parker
---
Smiths Station Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/04
W
TF 16-0 2:46
D. ARDIS
Hoover
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Placement Matches (32 Man)
115
01/04
L
F 2-0 1:24
K. Fontenot
Smiths Station Hs
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
115
01/04
L
DEC 6-3
S. McGREW
Helena
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
115
01/04
L
F 5-0 0:40
J. Thompson
Spain Park
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Round 3 (32 Man)
115
01/03
W
F 5-0 1:39
R. DILLION
Vestavia Hills
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Round 2 (32 Man)
115
01/03
W
F 6-0 2:37
K. Tibbetts
Ridgeview
2020 Scott Rohrer Hoover Invitational
Round 1 (32 Man)
115
12/14
L
F 2-0 1:34
C. Bruner
Lee County
Swede Umbach Invitational Pools
placement round 5th-23rd
120
12/14
W
F 2-2 2:33
E. JINRIGHT
Gardendale
Swede Umbach Invitational Pools
Semis & Consolation (24 Man)
120
12/14
W
F 4-1 2:41
N. RICH
Auburn High School
Swede Umbach Invitational Pools
Round 4 (24 Man)
120
12/14
W
F 3-7 5:02
C. Bruner
Lee County
Swede Umbach Invitational Pools
Round 3 (24 Man)
120
12/14
L
F 13-0 4:25
A. Bell
Columbus
Swede Umbach Invitational Pools
Round 2 (24 Man)
120
12/14
L
F 11-1 3:32
J. Whittington
Beauregard
Swede Umbach Invitational Pools
Round 1 (24 Man)
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 7-0
K. Fontenot
Smiths Station
Smiths Station Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/19
W
F 0-0
P. LOVE
Russell County
Smiths Station Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/19
L
MD 9-0
Z. MCFARLAND
Enterprise
Smiths Station Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/19
W
F 0-0
N. RICH
Auburn
Smiths Station Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/08
L
F 0-0
G. Hall
Tallassee
Smiths Station Hs @ Tallassee
Round 1
113
01/05
L
F 11-2 3:47
T. Norton
St James
2019 Julian McPhillips
round 7
108
01/05
W
MD 13-0
D. Mccain
Brewbaker Tech
2019 Julian McPhillips
Round 5
108
01/05
W
MD 16-4
N. Rich
Auburn B
2019 Julian McPhillips
Round 4
108
01/05
L
DEC 6-4
T. Collins
Arab
2019 Julian McPhillips
Round 1
108
12/08
W
FOR 0-0
J. ANTHONY
Russell County
Swede Umbach Invitational Pools
Placement (20 Man)
106
12/08
L
F 11-1 4:45
D. Mcminn
---
Swede Umbach Invitational Pools
Round 8 (20 Man)
106
12/08
L
F 12-5 5:20
K. SANKS
Central
Swede Umbach Invitational Pools
Round 7 (20 Man)
106
12/08
W
MD 12-3
J. Richman
Westminster Christian Academy
Swede Umbach Invitational Pools
Round 6 (20 Man)
106
12/08
W
F 2-0 1:44
M. Scarbrough
Gulf Shores High School
Swede Umbach Invitational Pools
Round 5 (20 Man)
106
12/08
L
MD 11-2
K. Burke
Hewitt
Swede Umbach Invitational Pools
Round 4 (20 Man)
106
12/08
W
F 2-0 0:34
J. Phillips
Baldwin County
Swede Umbach Invitational Pools
Round 3 (20 Man)
106
12/08
L
F 2-0 0:48
M. Rodriquez
---
Swede Umbach Invitational Pools
Round 2 (20 Man)
106
12/07
L
MD 14-0
B. Byerley
---
Swede Umbach Invitational Pools
Round 1 (20 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024