Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dakota Thompson
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
Team Name
#22 Vipers Orange Crush
Maryland - White
Maryland Orange
Oakland Mills
Oakland Mills High School
Oakland Mils
Orange Crush Scorpions
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/11
L
TF 10-0
E. Lovely
Connecticut Blue
East Coast Duals Freestyle
Round 5 (6 Team)
145
06/11
L
TF 10-0
R. Bentz
Pennsylvania
East Coast Duals Freestyle
Round 2 (6 Team)
145
03/05
W
DEC 6-2
T. Nava
Century
2016 MPSSAA State Championships
3rd/5th Placement Matches (16 Man)
2A/1A - 138
03/05
W
TF 18-3 5:00
L. Ziervogel
Fallston
2016 MPSSAA State Championships
Consolation Semifinals (16 Man)
2A/1A - 138
03/05
L
DEC 3-0
D. Hamrick
Southern Garrett
2016 MPSSAA State Championships
Semifinals
2A/1A - 138
03/05
W
MD 12-2
C. McCormick
North Caroline
2016 MPSSAA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
2A/1A - 138
03/04
W
MD 14-2
L. Lowery
Northern Garrett
2016 MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
2A/1A - 138
02/21
W
DEC 7-0
J. Jones
Glenelg
XLVII Howard County Championships
VAR RD 10 Championship
138
02/20
W
DEC 5-1
R. Habibi
Marriotts Ridge
XLVII Howard County Championships
VAR RD 5A Semis
138
02/20
W
TF 19-4 3:56
J. Dumas
Reservoir
XLVII Howard County Championships
VAR Rd 2 Quarters
138
02/19
W
F 4-0 0:37
E. Rivera
Long Reach
XLVII Howard County Championships
VAR Round 1 Prelim
138
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/02
W
DEC 10-5
G. Kappes
#17 PV Blue
AAU Junior Olympic Games 2015
Round 3 (8 Team)
138
08/02
W
TF 11-0 1:30
N. Stoddard
#18 Beach Boyz
AAU Junior Olympic Games 2015
Round 3 (8 Team)
138
08/02
W
TF 10-0 2:13
C. Simpson
#15 Ohio Scarlet
AAU Junior Olympic Games 2015
Round 6 (8 Team)
138
08/02
W
TF 13-2 3:46
K. Freeman
#14 Ohio Gray
AAU Junior Olympic Games 2015
Round 7 (8 Team)
138
08/02
L
TF 10-0 3:50
B. Tenney
#10 WV Black Bears
AAU Junior Olympic Games 2015
Quarterfinals (8 Team)
138
08/02
L
F 13-4 4:10
C. Smock
#13 Michigan Red
AAU Junior Olympic Games 2015
Round 2 (8 Team)
138
06/07
W
TF 11-0
A. Shiman
Maryland - Blue
East Coast Duals - Greco Roman
Round 3 (6 Team)
138
06/07
W
TF 11-0
M. Baldinger
Virginia - Red
East Coast Duals - Greco Roman
Round 5 (6 Team)
138
06/07
L
TF 10-0
L. Gardner
Pennsylvania - Blue
East Coast Duals - Greco Roman
Round 1 (6 Team)
138
06/07
W
TF 13-1
K. Bolton
Maine
East Coast Duals - Greco Roman
Round 4 (6 Team)
138
06/06
W
DEC 11-10
J. Fitzpatrick
Maryland - Red
East Coast Duals - Freestyle
Round 3 (6 Team)
138
06/06
W
TF 11-0
D. Fulk
Pennsylvania - Gold
East Coast Duals - Freestyle
Finals (2 Team)
138
06/06
W
TF 10-0
M. Baldinger
Virginia - Red
East Coast Duals - Freestyle
Round 5 (6 Team)
138
02/21
W
F 2-0 0:51
D. Kassiri
Howard
XLVI Howard County Championships
Varsity Championship
120
02/21
W
DEC 11-4
A. Potts
---
XLVI Howard County Championships
Varsity Semis
120
02/20
W
F 12-4 3:43
H. Park
Reservoir
XLVI Howard County Championships
Varsity Quarters
120
02/14
W
F 0-0
A. Chin
Long Reach
Long Reach @ Oakland Mils
Round 1
132
02/11
L
DEC 3-0
T. Kilcarr
Reservoir
Oakland Mils @ Reservoir
Round 1
132
01/23
W
DQ 0-0
J. Lee
River Hill
River Hill @ Oakland Mils
Round 1
138
01/15
W
MD 12-4
M. Johnson
Howard
Howard @ Oakland Mils
Round 1
132
01/13
W
MD 15-3
A. Mahoney
River Hill
River Hill @ Oakland Mils
Round 1
132
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
W
F 2-0
H. Deshon
Ohio White
AAU Junior Olympic Games
Round 3 (8 Team)
126
07/29
L
TF 12-1 1:29
C. Vansickel
Minnesota Maroon
AAU Junior Olympic Games
Round 2 (8 Team)
126
07/29
W
F 2-2 1:38
T. Davis
Ohio Blue
AAU Junior Olympic Games
Round 1 (8 Team)
126
07/29
L
F 10-6 5:02
J. Moore
---
AAU Junior Olympic Games
Round 2 (8 Team)
126
07/29
W
TF 10-0 0:12
N. Williams
Orange Crush Crabs
AAU Junior Olympic Games
Round 3 (8 Team)
126
07/29
W
TF 15-0 1:37
C. Pennell
Potomac Valley Red
AAU Junior Olympic Games
Round 4 (8 Team)
126
07/29
L
TF 12-1 2:51
J. Portillo
---
AAU Junior Olympic Games
Round 6 (8 Team)
126
07/29
L
F 6-1 1:53
A. Assad
Brecksville Ohio
AAU Junior Olympic Games
Round 6 (8 Team)
126
07/29
W
F 4-0 0:13
D. Crowley
Potomac Valley Gold
AAU Junior Olympic Games
Round 5 (8 Team)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024