Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austun Maston
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 10-1 2:45
K. Bigelow
Pinedale
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-160
02/28
W
F 2-0 0:18
B. Camino
---
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
3A-160
02/28
L
F 10-0 2:56
Z. Patterson
Star Valley
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-160
02/22
L
F 6-2 4:27
M. Miller
---
WHSAA 3A East Regional
Semis and WB3
160
02/22
W
F 7-1 2:48
W. Moore
---
WHSAA 3A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/21
L
F 4-0 1:16
K. Lenzen
---
WHSAA 3A East Regional
Round 1 (16 Man)
160
01/10
L
F 3-4 2:21
B. Quiroz
Wright
2020 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/10
L
F 2-0 2:00
D. Wellnitz
Chadron
2020 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/09
L
F 11-1 5:13
B. Ruckman
Laramie
Laramie @ Wheatland
Round 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 5-0 1:00
K. Corley
Newcastle/Upton
Blazer Quad
Round 3 (4 Team)
132
01/15
L
F 4-0 2:36
C. Dowse
---
Blazer Quad
Round 1 (4 Team)
132
01/15
L
F 7-1 0:41
Q. Meyer
Torrington High School
Blazer Quad
Round 2 (4 Team)
132
01/12
W
F 16-4 5:18
S. Hulick
Buffalo
Blazer Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/12
L
F 7-2 4:41
F. Hawkins
---
Blazer Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/12
L
F 8-0 2:45
D. Simmons
---
Blazer Duals
Round 1 (8 Team)
132
01/12
L
F 2-0 0:54
L. Branigan
Burns
Blazer Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/08
L
F 2-1 2:55
M. Palomo
---
Mitchell @ Wheatland
Round 1
132
01/04
L
F 10-0 2:27
D. Catlin
---
2019 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/04
L
F 4-1 1:57
S. Smith
Cheyenne East
2019 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/04
L
F 14-0 4:28
E. Sell
---
Laramie @ Wheatland
Round 1
132
12/28
L
TF 16-1 5:06
D. Dominguez
---
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
138
12/28
L
F 5-0 1:04
K. Anderson
Cheyenne East
Bison Bonanza
Round 2 (8 Team)
ex.1
12/28
L
DEC 13-6
C. Stockton
Burns/Pine Bluffs
Bison Bonanza
Round 3 (8 Team)
138
12/28
W
F 13-1 2:50
K. Kelly
Torrington
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
138
12/14
L
F 8-4 3:44
N. Redman
Lander Valley High
2018 Battle in the Big Horns
---
138
12/14
L
F 6-1 4:52
B. Collier
Glenrock
2018 Battle in the Big Horns
Round 1 (4 Team)
138
12/14
L
F 2-0 4:34
Z. Fitzgerald
---
2018 Battle in the Big Horns
Round 2 (4 Team)
138
12/14
W
F 7-3 4:28
M. Music
Thermopolis High School
2018 Battle in the Big Horns
Round 3 (4 Team)
138
12/14
L
F 2-0 0:58
R. Myers
Buffalo High
2018 Battle in the Big Horns
---
138
12/14
L
F 6-1 3:20
A. Carver
---
2018 Battle in the Big Horns
---
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 6-0 1:19
S. Metz
Pinedale
2018 WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-120
02/23
W
FOR 0-0
A. Fulkerson
Lander
2018 WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
3A-120
02/23
L
F 2-0 0:50
K. Corley
Newcastle
2018 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-120
02/17
L
F 4-0 1:26
Q. Meyer
Torrington
WHSAA 3A East Regional
Semis and WB3
120
02/16
L
F 13-0 4:45
D. Lopez
Buffalo
WHSAA 3A East Regional
Quarters and WB1
120
02/09
L
F 0-0
T. Dawson
Newcastle/Upton
Newcastle/Upton @ Wheatland
Round 1
120
01/26
L
F 5-0 2:57
A. Rigo
Pinedale
2018 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 4 64-man
126
01/26
L
F 2-0 0:38
B. Haskins
Natrona
2018 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
126
01/26
W
F 2-0 0:40
L. Jensen
Jackson Hole
2018 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
126
01/20
L
F 2-0 0:34
C. Julian
---
2018 Lander Valley Second Chance
Round 2
126C
01/20
L
DEC 7-2
P. Haun
Torrington
2018 Lander Valley Second Chance
Round 1
126C
01/19
L
F 4-1 0:58
S. Preator
Powell
2018 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
126
01/19
L
F 4-0 1:50
V. Vejar
Pinedale
2018 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
126
01/13
L
F 5-0 3:24
U. Huff
Cheyenne South
2018 POUDRE JV INVITATIONAL
Round 2
126
01/13
L
F 2-0 0:46
Z. Snyder
Poudre
2018 POUDRE JV INVITATIONAL
Round 1
126
01/10
L
F 6-2 1:14
J. Chasek
---
Wheatland @ Mitchell
Round 1
126
01/06
W
FOR 0-0
B. Hamel
Douglas
2018 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 5
124-132
01/06
L
F 5-0 1:41
T. Laramendy
Glenrock
2018 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 4
124-132
01/06
L
DEC 6-4
Q. Lanham
Natrona County
2018 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 3
124-132
01/06
L
F 9-0 2:44
C. O`Neal
Riverton
2018 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2
124-132
01/05
L
F 2-0 1:44
B. Hamel
Douglas
2018 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1
124-132
01/04
L
F 7-0 5:04
E. Hawkins
Laramie
Laramie @ Wheatland
Round 1
126
12/29
L
DEC 12-6
K. Telander
Cheyenne East
Bison Bonanza JV
Champ. Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024