May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Meier
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
103. North River Renegades
67 North River Renegades
Palmetto
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
F 0-0 0:51
C. Manning
Braden River
FHSAA 2A D10
Placement Matches
138
02/23
L
DEC 3-0
R. Lawyer
Charlotte
FHSAA 2A D10
Round 4 (semis and WB)
138
02/23
W
F 0-0 1:38
Z. Adkinson
Port Charlotte
FHSAA 2A D10
Round 2 (quarters and WB)
138
02/02
W
DEC 4-2
B. Fetzner
Nature Coast
Palmetto Pride Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
02/02
L
MD 17-5
H. Lefevre
---
Palmetto Pride Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/02
W
F 0-0 3:12
B. Byrd
Winter Haven
Palmetto Pride Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/02
W
F 0-0 1:00
A. Harvel
Admiral Farragut
Palmetto Pride Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/19
L
DEC 4-2
B. Fetzner
Natures Coast Tech
2019 Jerry Mita
Placement Matches (32 Man)
138
01/19
W
F 0-0 2:39
Q. White
---
2019 Jerry Mita
6th Wrestleback (32 Man)
138
01/19
W
DEC 6-3
T. MONTERO
Robinson
2019 Jerry Mita
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/19
W
F 0-0 1:45
M. Monohan
Lakewood Ranch Sr Hs
2019 Jerry Mita
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/19
L
F 0-0 3:43
S. Desiante
Jesuit
2019 Jerry Mita
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/18
W
F 0-0 4:45
C. Smalley
Dixie Hollins
2019 Jerry Mita
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/15
L
DEC 2-0 SV
H. Henriquez
Palmetto Ridge
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/15
W
TF 16-0 4:16
M. Johnson
Dunedin
Captain Archer Varsity Memorial Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/15
L
F 7-2 3:53
C. Hoskinson
---
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/09
L
F 0-0 3:32
E. Sokolowski
Admiral Farragut Academy
Ben Richards Memorial
1st & 3rd (16 Man)
138
12/08
W
F 0-0 1:54
W. Mason
Steinbrenner
Ben Richards Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/08
W
F 0-0 1:12
B. Heston
---
Ben Richards Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/08
W
F 0-0 1:18
B. Palamar
---
Ben Richards Memorial
Round 1 (16 Man)
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/25
L
TF 19-3 5:46
T. Orta
99. Explorer Wrestling
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 5 (8 Team)
138
06/25
L
F 5-2 3:18
B. Langley
102. Richmond Hill
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 7 (8 Team)
138
06/25
L
F 6-3 3:17
B. Blickle
---
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 4 (8 Team)
138
06/25
L
F 6-1 2:51
C. Rooks*
---
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 6 (8 Team)
138
06/25
W
MD 14-4
M. Wolff
78. Hoover Vikings
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 3 (6 Team)
138
06/25
L
F 5-0 3:02
D. Helbok
117. Adams City Eagles
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 4 (6 Team)
138
06/25
W
F 2-0 3:06
J. Ruiz
110. Team Blue Steel
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 1 (6 Team)
138
06/25
L
F 4-3 2:24
W. Mcclune
104. PA Rampage
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 1 (8 Team)
138
06/25
L
DEC 4-2 SV
L. Forehand
101. Wellington
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 3 (8 Team)
138
06/25
W
F 2-0 1:00
A. Varela
98. Cypress Bay Wrestling Club
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 5 (6 Team)
138
06/25
W
F 2-0 1:00
E. Elkins
83. Bloomington South White
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 2 (6 Team)
138
02/23
L
DEC 6-1
W. Huckeby
Fort Myers
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
138
02/23
L
F 0-0 1:11
D. Ortiz
Golden Gate
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
138
02/17
W
F 0-0 2:55
J. Murillo
Sebring
FHSAA 2A-D10
Placement Matches
138
02/17
W
F 0-0 1:33
D. LANDRY
Braden River
FHSAA 2A-D10
Round 5 (consi semis)
138
02/17
L
F 0-0 4:34
D. Stone
---
FHSAA 2A-D10
Round 4 (semis and WB)
138
02/17
W
F 0-0 1:27
Z. Adkinson
Port Charlotte
FHSAA 2A-D10
Round 2 (quarters and WB)
138
12/02
L
DEC 8-4
B. SAXER
---
Peter Barker Invitational 2017
Placement Matches (8 Man)
138
12/02
L
F 0-0 3:09
A. Keller
Dunedin
Peter Barker Invitational 2017
Cross Bracket (8 Man)
138
12/02
L
F 0-0 1:24
M. Manning
St, Stephens
Peter Barker Invitational 2017
Round 3 (8 Man)
138
12/02
W
F 0-0 0:52
E. Marchand
Sarasota Military Academy
Peter Barker Invitational 2017
Round 2 (8 Man)
138
12/02
W
MD 10-0
E. Rosario
Robinson
Peter Barker Invitational 2017
Round 1 (8 Man)
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/13
W
F 0-2 2:30
C. Crossman
63 Cowboy Wrestling Club
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 7 6/15 2pm
132
06/13
L
F 5-0 1:15
J. Contreras
68 Westside Wrestling Club
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 6 6/15 12pm
132
06/13
W
DEC 7-3
J. Mcgill
80 Florida Kids
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 1 (16 Team)
132
06/13
L
F 6-4 4:32
C. Pollak
65 Boardman Spartans
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 4 6/14 10am
132
06/13
L
F 14-0 1:23
A. Urquiza
---
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 5 6/14 12pm
138
06/13
W
F 5-0 0:54
E. Punzalan
72 Cypress Bay
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Quarters & 1st WB (16 Team)
132
06/13
L
F 6-5 3:08
M. Manning
89 Manatee Mafia
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
4th Wrestleback (16 Team)
132
06/13
L
F 12-1 4:23
W. Green-Church
79 Buchholz
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Semis & 3rd WB (16 Team)
132
06/13
L
F 10-0 3:22
J. Jordan
62 Adams City Eagles
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 1 6/13 8am
132
06/13
L
F 4-0 2:58
R. Schrock
---
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 2 6/13 10am
132
06/13
L
MD 12-3
J. Jordan
62 Adams City Eagles
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Placement Matches (16 Team)
132
06/13
L
F 2-0 1:08
R. Stewart
61 Liberty Patroits
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 3 6/13 4pm
132
06/13
L
F 3-5 3:18
S. Montero
64 Eagle Empire Wrestling Club
AAU Scholastic Duals 2017 Comm 1
Round 5 6/14 12pm
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022