Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Deondre Johnson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cardinal Newman
Clayton
Dynamic Red
Osprey Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/26
W
Replay
DEC 10-3
M. Latshaw
Buffalo Valley Wrestling Club White
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
285 lbs
05/26
W
Replay
F 6-0 1:56
C. Eagle
The Asylum Red
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
285 lbs
05/26
W
Replay
TF 18-2 3:45
F. Barrientos
Yeti: Special Forces
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
285 lbs
05/25
W
Replay
DEC 4-3
B. Beach
Grease Monkeys
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
285 lbs
05/25
L
Replay
DEC 8-1
M. Forrester
Indiana Outlaws Black
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
285 lbs
02/17
W
Replay
DEC 2-1
T. Bennett
Topsail
NCHSAA State Championships
Championship Finals
4A 285
02/17
W
Replay
F 2-0 4:42
A. Little
Ragsdale
NCHSAA State Championships
Semifinals
4A 285
02/16
W
Replay
F 5-0 3:31
B. Bartelt
Apex
NCHSAA State Championships
Quarterfinals
4A 285
02/16
W
Replay
MD 8-0
F. Guzman
East Mecklenburg
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
4A 285
02/10
W
MD 12-4
X. Lewis
Leesville Road
NCHSAA 4A East Regional
1st
285
02/10
W
DEC 2-1
A. Ismail
Hoggard
NCHSAA 4A East Regional
Semifinals
285
02/10
W
F 2-0 0:55
M. Williams
Laney
NCHSAA 4A East Regional
Quarterfinals
285
02/10
W
F 12-2 3:14
C. Thomas
New Bern
NCHSAA 4A East Regional
Round of 16
285
01/24
W
F 0-0
N. Vanegas
South Garner
South Garner @ Clayton
Round 1
285
01/20
W
TF 20-4 2:51
B. Fenty
Corinth Holders
2024 Greater Neuse River 4A Conf. Tournament
1st place
285
01/20
W
F 6-2 1:42
L. Prestipino
Fuquay Varina
2024 Greater Neuse River 4A Conf. Tournament
Semifinals
285
01/13
W
DEC 4-2
A. Ismail
Hoggard
21st Annual Veterans Cup
1st Place
285
01/13
W
F 0-0 1:10
W. Englese
Pender
21st Annual Veterans Cup
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/13
W
F 0-0 0:51
C. Naurocki
South Brunswick
21st Annual Veterans Cup
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/11
W
F 0-0
D. Taylor
Fuquay Varina
Conference Tri @ Fuquay
Round 1
285
01/11
W
F 2-0 0:54
B. Fenty
Corinth Holders
Conference Tri @ Fuquay
Round 1
285
01/04
W
F 0-0
U.
Garner Magnet
Garner Magnet @ Clayton
Round 1
285
12/31
W
DEC 9-4
J. Terry-winston
Lumberton
2023 Gate City Grapple - Boys
Championship
285
12/30
W
F 6-1 5:20
A. Little
Ragsdale
2023 Gate City Grapple - Boys
Semis
285
12/30
W
F 5-1 5:07
J. Romero
Rolesville
2023 Gate City Grapple - Boys
Quarters
285
12/29
W
F 7-0 4:30
I. Duvernay
TC Roberson
2023 Gate City Grapple - Boys
Round of 16
285
12/29
W
F 2-0 1:09
T. Swinney
Northern Guilford
2023 Gate City Grapple - Boys
Round of 32
285
12/23
W
DEC 2-1
C. Kluttz
Mt Pleasant
2023 Sgt. Mark Adams
Placement Matches (32 Man)
285
12/22
W
F 2-0 1:41
J. Terry-Winston
Lumberton
2023 Sgt. Mark Adams
Semis & 5th WB (32 Man)
285
12/22
W
F 7-1 3:01
P. Woolley
Dixon
2023 Sgt. Mark Adams
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
12/22
W
F 7-0 3:13
J. Pegues
Cleveland
2023 Sgt. Mark Adams
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
12/20
W
F 13-3 3:39
J. Nathanel
West Johnston
Clayton @ West Johnston
Round 1
285
12/14
W
F 4-0 2:43
A. Herron
Cleveland
Clayton @ Cleveland
Round 1
285
12/04
W
F 0-0
D. Johnson
South Garner
South Garner @ Clayton
Round 1
285
11/16
W
F 0-0
D. Silver
North East Carolina Prep School
American Leadership Academy- Tri Meet
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 2-0 3:56
*. *Forfeit*Edmond
Verot Vikings
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
285
06/21
L
Replay
F 0-2 2:20
A. Reed
Fuzzy Bees
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
285
06/21
W
Replay
F 6-2 4:31
K. Ludwig
Genoa Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
285
06/21
W
Replay
F 5-1 2:37
J. Thompson
Funky Monkey
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
285
06/21
W
Replay
F 3-1 5:48
*. *Forfeit*Jones
Marauder Mayhem
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
285
06/21
W
Replay
F 2-0 1:34
J. Noble
Montana Williston
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
285
06/21
W
Replay
F 4-1 0:59
C. Fulgham
Montana Sidney
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
285
01/21
L
F 4-0 2:15
B. Chisholm
Cardinal Newman
4th Annual Max Desir Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/21
W
F 2-0 1:25
D. Herrera
Monarch
4th Annual Max Desir Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/21
L
F 2-0 0:47
A. Patino
Santaluces
4th Annual Max Desir Memorial
Round 1 (16 Man)
285
01/14
W
DEC 5-2
A. Ismail
Hoggard
20th Annual Veterans Cup
1st Place
285
01/14
W
F 7-1 3:29
G. Wolfe
White Oak
20th Annual Veterans Cup
Championship Semis
285
01/07
W
F 2-1 2:30
D. Silver
North East Carolina Prep School
JPII Saints Duals
Round 1 (6 Team)
285
01/07
W
F 17-4 2:17
L. Morgan
Freedom Christian Academy
JPII Saints Duals
Round 3 (6 Team)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024