May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chase Landreth
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 7-6 2:45
R. Floerchinger
---
2022 NSAA Class B District 1
Cons Semis
113
02/12
W
F 4-0 2:41
P. Duryea
---
2022 NSAA Class B District 1
Semis and WB3
113
02/11
L
F 6-2 3:44
W. tzin
---
2022 NSAA Class B District 1
Quarters and WB1
113
01/28
W
F 4-2 1:38
H. Martinez
Ralston
2022 Trailblazer Conference Tournament
Round 3
B113
01/28
W
F 12-2 5:00
H. Martinez
Ralston
2022 Trailblazer Conference Tournament
Round 2
B113
01/28
W
TF 20-5 3:09
B. Ott
Ashland-Greenwood
Nebraska City @ Ashland-Greenwood
Round 1
113
01/08
L
DEF 2-0 2:28
C. Nielsen
---
2022 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Placement matches
113
01/08
W
F 2-0 1:30
A. McDuffee
Arlington
2022 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
113
01/07
W
MD 19-5
P. Duryea
Seward
2022 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
113
12/03
W
MD 16-6
M. Masters
Millard North
Friday Night Fracas-Boys
Round 5 (6 Team)
113
12/03
W
TF 21-6 6:00
E. Pena
West Point-Beemer
Friday Night Fracas-Boys
Round 2 (6 Team)
113
12/03
L
DEC 7-4
R. Bratetic
Omaha Bryan
Friday Night Fracas-Boys
Round 3 (6 Team)
113
12/03
L
F 9-9 5:37
T. Japp
Elkhorn North
Nebraska City @ Elkhorn North
Round 1
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
DEC 11-6
C. Nieslen
Plattsmouth
Trailblazer Conference Tournament
Placement / Third RR
113
01/30
W
F 2-0 0:49
C. Moore
Platteview
Trailblazer Conference Tournament
Con Semi / Second RR
113
01/29
L
F 6-7 3:58
T. Reinke
---
Trailblazer Conference Tournament
Semis / Con 1
113
01/23
W
TF 23-6 4:00
L. Vargas
Council Bluffs Abraham Lincoln
Glenwood Rams JV Invitational 2021
Round 5 (5 Man)
120B
01/23
W
F 2-0 0:39
A. Tomaseloo
Omaha Skutt
Glenwood Rams JV Invitational 2021
Round 4 (5 Man)
120B
01/23
W
F 7-0 2:19
G. Bolton
Creston
Glenwood Rams JV Invitational 2021
Round 2 (5 Man)
120B
01/22
W
F 7-1 2:54
J. Drueke
Omaha Skutt
Glenwood Rams JV Invitational 2021
Round 1 (5 Man)
120B
01/14
L
F 7-4 3:27
C. Mangnall
Beatrice
Beatrice @ Nebraska City
Round 1
113
01/09
L
F 16-2 4:47
J. Harris
Mount Michael Benedictine
2021 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 5
126
01/09
W
F 7-0 1:47
A. Jacobson
Holdrege
2021 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
126
01/09
W
F 7-7 3:37
X. Foulk
Seward
2021 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 3
126
01/08
L
F 2-0 1:32
T. Cooley
Arlington
2021 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
126
01/06
W
F 2-0 0:15
R. Feek
Falls City
Nebraska City @ Falls City
Round 1
113
12/19
W
F 8-7 2:17
G. Schmahl
Millard South
Millard South JV Quad
Round 2 (4 Team)
126
12/19
W
F 8-6 2:40
A. Hicken
Lincoln Southeast
Millard South JV Quad
Round 1 (4 Team)
126
12/19
W
F 5-0 1:00
R. Rosseter
---
Millard South JV Quad
Round 3 (4 Team)
126
12/15
W
TF 17-0 5:36
W. Tilson
---
Wahoo/ Blair/ Nebraska City JV
Champ. Round 1
113
12/12
W
F 2-0 0:35
C. Kohout
Milford
2020 Crete Invite
Round 4
113 MS
12/12
W
MD 22-9
T. Reinke
---
2020 Crete Invite
Round 3
113 MS
12/12
L
F 10-2 3:18
G. Hartman
Nebraska City
2020 Crete Invite
Round 2
113 MS
12/12
L
F 2-2 1:44
C. Mangnall
Beatrice
2020 Crete Invite
Round 1
113 MS
12/04
W
F 10-3 1:59
L. Nguyen
Elkhorn North
Elkhorn North @ Nebraska City
Round 1
113
12/03
W
F 4-1 0:25
A. Haidul
Fairbury
Fairbury @ Nebraska City
Round 1
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
W
F 5-0 1:01
K. Hernandez
Lexington
Adams Central Invite (Junior Varsity)
Secod Round
113
02/07
W
F 5-0 2:00
M. Bultman
Waverly
Adams Central Invite (Junior Varsity)
First Round
113
02/07
W
F 2-0 0:57
T. Crouse
Mount Michael Benedictine
Nebraska City @ Mount Michael Benedictine
Round 1
120
02/06
W
F 0-0 1:42
C. Robb
Mount Michael Benedictine
Nebraska City @ Mount Michael Benedictine
Round 1
113
01/31
W
F 6-2 1:32
C. Johnson
Norris
Freeman Invite
Round 5
113
01/31
W
FOR 0-0
I. Vculek
Meridian
Freeman Invite
Round 4
113
01/30
L
F 12-8 5:00
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
Freeman Invite
Round 2
113
12/20
L
F 5-3 2:10
J. Goebel
Syracuse
2019 Platteview High School Invitational
ROUND 4
120
12/20
W
F 6-4 2:44
T. Kottwitz
Aurora
2019 Platteview High School Invitational
ROUND 3
120
12/20
L
F 8-0 2:34
T. Smith
---
2019 Platteview High School Invitational
ROUND 2
120
12/17
W
F 5-5 1:55
D. McCubbins
Millard South
NC JV Invite
Round 6
113
12/17
W
F 0-0 1:00
B. Anaya
Ralston
NC JV Invite
Round 5
113
12/17
L
F 7-0 3:30
K. Hinze
Millard South
NC JV Invite
Round 4
113
12/16
W
F 4-0 2:14
M. Bultman
Waverly
NC JV Invite
Round 2
113
12/16
W
F 6-2 2:16
W. Tucker
Ashland-Greenwood
NC JV Invite
Round 1
113
12/14
W
DEC 11-4
J. Hotovy
Gretna
Syracuse JV Invite
Round 3 (3 Man)
113
12/14
L
DEC 2-0 SV
C. Nielsen
Plattsmouth
Syracuse JV Invite
Round 2 (3 Man)
113
12/12
W
DEC 7-4
J. Hotovy
Gretna
Yutan Quad
Round 3 (4 Team)
113
12/12
W
F 2-0 1:09
K. Gieck
York
Yutan Quad
Round 2 (4 Team)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020