Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hayes Jensen
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
DEC 6-4
J. Yates
O`Neill
West Holt Invitational 2021-2022
Round 6
132
01/15
W
F 1-0 4:23
J. Thiele
---
West Holt Invitational 2021-2022
Round 5
132
01/14
W
DEC 6-2
A. Mayfield
Burwell
West Holt Invitational 2021-2022
Round 4
132
01/14
L
DEC 12-6
J. Yates
O`Neill
West Holt Invitational 2021-2022
Round 2
132
01/08
L
DEC 5-1
D. Higby
Clarkson/Leigh
Burwell Wrestling Invite
Round 6
132
01/07
W
DEC 8-3
B. Pokorny
Central Valley
Burwell Wrestling Invite
Round 4
132
01/07
W
DEC 4-2
e. rojas
Elm Creek
Burwell Wrestling Invite
Round 2
132
01/07
W
F 2-0 0:40
J. Barlow
Elgin Pope John/Elgin Public
Burwell Wrestling Invite
Round 1
132
12/18
W
F 9-0 1:12
Z. Weis
---
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
132
12/18
W
F 4-0 1:12
E. Dooley
Adams Central
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
132
12/10
W
F 2-0 1:55
M. Treffer
Ravenna
Twin Loup Invite 2021
Finals
132
12/10
W
NC 0-0
J. Gruber
Minden
Twin Loup Invite 2021
1st & 3rd (16 Man)
132
12/10
W
MD 14-5
C. Songster
North Platte
Twin Loup Invite 2021
Round 4
132
12/10
W
F 4-1 4:00
J. Gruber
Minden
Twin Loup Invite 2021
Round 2
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
DEC 4-0
L. Barton
Meridian
NSAA Class D District 2
Consi Semis
126
02/13
W
MD 11-2
C. Ostdiek
Red Cloud/Blue Hill
NSAA Class D District 2
Semis and WB5
126
02/13
L
DEC 7-6
J. Kerns
Southwest
NSAA Class D District 2
Quarters and WB3
126
02/06
L
DEC 6-0
L. Barton
Meridian
NSAA Class D Sub-District 2A
Placements
126
02/06
L
DEC 5-0
A. Miller
Elkhorn Valley
NSAA Class D Sub-District 2A
Round 4 (Semis and WB3)
126
01/23
W
DEC 7-2
T. Starr
Gordon-Rushville
Mullen Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
126
01/23
L
DEC 4-0
C. Gracey
---
Mullen Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
126
01/16
L
TF 23-8 5:29
O. Hansen
---
West Holt Invitational 2020-2021
Round 6
126
01/15
W
F 0-0 4:36
R. Grebin
---
West Holt Invitational 2020-2021
Round 4
126
01/15
W
F 3-4 3:32
O. Schluns
O`Neill
West Holt Invitational 2020-2021
Round 2
126
01/08
W
F 3-2 3:29
K. Reeves
Arcadia-Loup City
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 3 (10 Team)
126
01/08
W
DEC 5-2
L. Holloway
Ainsworth
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 2 (10 Team)
126
01/08
L
DEC 1-0
C. Jasnoch
---
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 5 (10 Team)
126
01/08
W
F 5-0 1:07
W. Steffen
Crofton-Bloomfield
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Placement
126
12/19
W
F 2-0 0:32
C. Wood
Kearney Catholic
2020 Kearney Catholic Duals
Round 1 (6 Team)
132
12/19
W
F 2-0 1:05
A. Hernandez
Gibbon
2020 Kearney Catholic Duals
Round 2 (6 Team)
132
12/19
L
DEC 9-2
A. Martinez
---
2020 Kearney Catholic Duals
Round 5 (6 Team)
132
12/11
W
DEC 3-0
J. Wells
Anselmo-Merna
Burwell Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
132
12/11
W
F 7-0 3:25
C. Rager
Ravenna
Burwell Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
132
12/11
W
F 2-0 1:22
D. Parks
Elgin/Pope John
Burwell Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 4-0
T. Frahm
Plainview
2020 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
126
02/08
L
DEC 3-2 TB1
T. Smith
---
2020 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
126
02/08
L
DEC 5-0
B. Kester
Neligh-Oakdale
2020 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
02/01
W
NC 0-0
B. Reeves
Battle Creek
Ord Invitational 2020
Round 6
126
02/01
W
DEC 5-3 SV
G. Anderson
---
Ord Invitational 2020
Round 5
126
01/31
W
F 3-0 3:25
G. Heunefeld
Nebraska Christian
Ord Invitational 2020
Round 4
126
01/31
W
F 2-0 0:39
D. Connick
North Platte St. Pat`s
Ord Invitational 2020
Round 3
126
01/31
L
DEC 5-4
Q. Bertrand
Axtell
Ord Invitational 2020
Round 2
126
01/25
L
DEC 7-0
K. Durfee
Mullen
Mullen Invite
Finals
126
01/25
W
F 2-0 3:05
J. Dubbs
Alma
Mullen Invite
Round 4
126
01/25
W
F 11-0 2:59
S. Heusman
South Loup
Mullen Invite
Round 3
126
01/25
W
F 2-0 0:44
K. Drunka
Alma
Mullen Invite
Round 2
126
01/11
L
DEC 4-1
K. Baker
---
Burwell Invite
Championship
126
01/10
W
F 0-0 2:45
P. Ebert
North Central
Burwell Invite
Consolation Semifinals
126
01/10
L
DEC 7-0
K. Brown
Loomis/Bertrand
Burwell Invite
Semifinals
126
01/10
W
F 2-0 0:59
K. Brodersen
Ravenna
Burwell Invite
Quarterfinals
126
01/10
W
F 4-0 1:42
e. rojas
Elm Creek
Burwell Invite
Round 1 (16 Man)
126
12/21
L
F 4-0 4:27
D. Ackles
Adams Central
2019 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (4 Team)
126
12/14
W
F 6-4 3:59
B. Ridder
Broken Bow JV
Twin Loup Invitational
Round 6
120
12/14
W
F 4-0 2:36
J. Corbett
---
Twin Loup Invitational
Round 5
120
12/13
L
F 4-0 3:38
T. Klemesrud
North Central
Twin Loup Invitational
Round 4
120
12/13
W
F 7-0 2:59
D. Schroder
Twin Loup
Twin Loup Invitational
Round 2
120
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021