Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Grady Packard
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
L
F 2-0 1:22
J. Shimmin
Gothenburg
Southwest Conference JV 2020
Placement Matches (8 Man)
152
02/07
W
DEC 6-2
D. Gomez
McCook
Southwest Conference JV 2020
Round 3
152
02/07
L
F 2-0 1:41
T. Buechle
Valentine
Southwest Conference JV 2020
Round 2
152
01/25
W
F 2-0 0:22
C. Ghost
Pine Ridge
Chadron JV Invitational Wrestling 2020
Round 5
152 JV
01/25
L
F 4-1 1:36
H. Alone
Bennett County
Chadron JV Invitational Wrestling 2020
Round 4
152 JV
01/25
L
F 8-0 3:16
T. Buechle
Valentine
Chadron JV Invitational Wrestling 2020
Round 3
152 JV
01/25
L
F 2-0 1:21
J. Brunkhorst
Ogallala
Chadron JV Invitational Wrestling 2020
Round 2
152 JV
01/25
W
F 6-0 2:58
L. Rethwisch
Garden County
Chadron JV Invitational Wrestling 2020
Round 1
152 JV
01/18
L
F 2-0 0:42
C. Wiese
Dundy County-Stratton
Chase County Invitational 2020
Round 6
152JV
01/18
L
F 4-1 1:56
B. Wyatt
---
Chase County Invitational 2020
Round 4
152JV
01/18
W
DEC 9-5
S. Riggs
Ogallala
Chase County Invitational 2020
Round 3
152JV
01/18
W
F 2-0 0:43
E. Gonzalez
Wray
Chase County Invitational 2020
Round 2
152JV
01/18
L
F 3-10 3:00
C. Wiese
Dundy County-Stratton
Chase County Invitational 2020
Round 1
152JV
01/15
L
DEC 4-0
W. Tracy
---
Perkins County JV Tournament
Round 6
152
01/14
L
F 2-0 0:52
E. Hernandez
---
Perkins County JV Tournament
Round 4
152
01/14
L
DEC 12-5
C. Barnes
Chase County
Perkins County JV Tournament
Round 2
152
01/10
W
F 4-0 1:41
D. Mashak
Kearney
Gothenburg JV Invite
Round 3
152A
01/09
L
F 8-0 2:26
J. Brunkhorst
Ogallala
Gothenburg JV Invite
Round 2
152A
01/09
W
F 7-8 4:58
J. Oaks
Lexington
Gothenburg JV Invite
Round 1
152A
12/21
L
F 2-0 0:45
C. Knutson
Mitchell
Bridgeport-Sidney Invite 2019
2nd Round WB
145JV
12/21
L
F 4-0 1:13
E. Skalsky
Ogallala
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Qtrs & 1st WB
145JV
12/21
W
F 2-0 1:38
K. Morales
Sterling High School
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Round 1
145JV
12/14
L
F 2-0 1:33
G. Reece
Chadron
Gordon-Rushville Invite 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/14
L
F 2-0 0:28
T. Widener
---
Gordon-Rushville Invite 2019
Round 1 (16 Man)
145
12/07
L
F 2-0 0:53
D. Cerenil
Sidney
Cozad Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/07
W
F 0-0 0:45
C. Weidman
Gothenburg
Cozad Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
145
12/07
L
F 2-0 0:44
B. Dieckmann
Aurora
Cozad Invite
Round 1 (16 Man)
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 2-0 0:25
R. Rivera
Valentine
SWC JV Tournament Minden
Round 3
126
02/01
W
F 6-6 4:32
T. Michalek
Valentine
SWC JV Tournament Minden
Round 2
126
02/01
L
MD 13-4
C. Dailey
Ainsworth
SWC JV Tournament Minden
Round 1
126
01/26
L
TF 18-2 3:47
H. Markowski
---
Mitchell Invitational 2019
Round 4
126
01/26
L
F 2-0 0:39
J. Davis
Hemingford
Mitchell Invitational 2019
Round 2
126
01/24
L
MD 11-2
B. Ridder
Broken Bow
Ogallala @ Broken Bow
Round 1
---
01/24
L
F 2-0 0:59
S. Campbell
---
Ogallala @ Broken Bow
Round 1
---
01/18
L
F 2-0 1:20
J. Dickson
---
Ogallala @ Wray
Round 1
126
01/12
L
F 9-0 3:17
M. Wissink
Dundy County-Stratton
Chase County Invitational 2019
Round 3
120
01/12
L
F 2-0 0:39
C. Cooper
Bridgeport
Chase County Invitational 2019
Round 1
120
01/11
L
F 2-0 0:41
D. Stewart
Chadron
Chadron @ Ogallala
Round 1
132
01/08
L
F 2-0 1:41
B. Gockley
---
Perkins County JV Invite
Round 6
126
01/08
L
F 2-0 0:19
N. Renner
McCook
Perkins County JV Invite
Round 5
126
01/08
L
F 2-0 0:33
N. Leppert
Hershey
Perkins County JV Invite
Round 3
126
01/08
W
DEC 11-10
J. Crose
Sidney
Perkins County JV Invite
Round 1
126
01/05
L
F 2-0 0:29
D. Brewer
Gordon Rushville
Ogallala Duals 2019
Round 1 (8 Team)
132
01/05
L
F 7-1 0:52
S. Long
Widefield
Ogallala Duals 2019
Round 2 (8 Team)
132
01/03
W
F 7-2 3:33
T. Michalek
Valentine
Gothenburg Reserve Invite
Round 3
126B
01/03
L
F 2-0 2:37
E. Sotelo
Lexington
Gothenburg Reserve Invite
Round 2
126B
01/03
W
F 2-2 1:44
C. Powers
---
Gothenburg Reserve Invite
Round 1
126B
12/15
L
F 2-0 0:55
B. Gockley
---
Sidney Bridgeport Invite 2018
Quarters & 1st WB (16 Man) JV R-2 RR
126
12/15
L
F 4-1 1:41
J. Castillo
---
Sidney Bridgeport Invite 2018
Round 1 (16 Man)
126
12/14
L
F 2-0 0:42
B. Bruns
Hershey
Hershey @ Ogallala
Round 1
132
12/13
L
F 2-0 1:12
K. Pagel
Maxwell
Maxwell @ Ogallala
Round 1
132
12/08
L
F 0-0 0:50
M. Kohel
Mitchell
Gordon-Rushville Invitational 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/08
L
F 5-0 1:48
T. Allen
Bennett County High School
Gordon-Rushville Invitational 2018
Round 1 (16 Man)
132
11/30
L
F 2-0 0:55
M. VanKerrebrook
Alliance
Alliance @ Ogallala
Round 1
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021