Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jake Owens
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2018-2019
Team Name
Lee- Davis
Lee-Davis
Mechanicsville
Mechanicsville `B`
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 7-5 SV
Z. Hewins
Varina
VHSL Class 4 State Championships
Quarter-Final Conso 7-8pm
138
02/18
W
Replay
F 6-1 2:23
A. Pugh
Heritage
VHSL Class 4 State Championships
Second Round Conso 5-6:30pm
138
02/18
L
Replay
DEC 11-7
M. Nixon
Great Bridge
VHSL Class 4 State Championships
QuarterFinals 2:30-4pm
138
02/18
W
Replay
DEC 13-8
K. Kinney
Salem (Salem)
VHSL Class 4 State Championships
First Round 10am-1pm
138
02/12
L
F 8-0 5:11
K. Csikari
Spotsylvania
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Championship Finals (16 Man)
138
02/12
W
DEC 9-6
A. McCarton
---
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Semis & 3rd WB (Consi-Quarters) (16 Man)
138
02/11
W
F 4-1 1:29
L. Stansbury
Patrick Henry (Ashland)
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Quarter-Finals (16 Man)
138
02/11
W
F 2-0 0:49
S. Bartyczak
King George
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Round #1 (16 Man)
138
02/07
W
F 0-0 1:23
H. Duke
Patrick Henry (Ashland)
Capital District Championships
Round 1
138
01/22
L
F 17-5 4:51
K. Csikari
Spotsylvania
Battle of Spotsylvania
Round 6 Placement (5th)
138
01/22
W
FOR 0-0
H. Aboghoush
Potomac Senior
Battle of Spotsylvania
Round 5 Bracket consi semis (mat 3-4)
138
01/22
L
DEC 7-5
B. Rasmussen
Riverbend
Battle of Spotsylvania
Round 3 Bracket Quarters (12 Man)
138
01/22
L
F 2-0 0:45
M. Gashi-Brito
Fairfax
Battle of Spotsylvania
Round 1 Pools (12 Man)
138
01/22
W
F 4-1 3:23
J. LaVoy
Spotsylvania
Battle of Spotsylvania
Round 1 Pools (12 Man)
138
01/14
W
F 0-0 1:18
W. Vila
Patrick Henry (Ashland)
Hawk Duals
Champ. Round 1
170
12/18
L
F 4-5 2:16
A. Hutchinson
New Kent
Mechanicsville Holiday Classic
3rd & 5th Place
152
12/18
L
F 5-2 2:48
T. Painting
Louisa County
Mechanicsville Holiday Classic
Wrestleback Semi-Final
152
12/18
L
F 12-3 3:48
K. Berry
Midlothian
Mechanicsville Holiday Classic
Semis-Finals (8 & 16 Man)
152
12/18
W
F 2-0 1:35
L. Davis
Thomas Dale
Mechanicsville Holiday Classic
Quarterfinals
152
12/17
W
F 5-2 1:40
E. Wright
Hanover
Mechanicsville Holiday Classic
Round 1 (16 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
F 10-0 4:09
Z. Hewitt
---
2019 VHSL Class 5 Region B
Placement Matches (16 Man)
126
02/02
L
F 8-5 2:46
T. White
Glen Allen
2019 VHSL Class 5 Region B
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/02
W
DEC 4-0
C. Barton
John Randolph/ Tucker
2019 VHSL Class 5 Region B
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/02
W
F 6-3 2:26
T. Mayes
Douglas S. Freeman
2019 VHSL Class 5 Region B
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/01
L
MD 12-2
H. Hogston
Mills E. Godwin
2019 VHSL Class 5 Region B
Quarters (16 Man)
126
01/26
L
DEC 13-7
K. Doshier
William Monroe
John `Coach K` Kayajanian Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/26
L
F 14-1 3:29
C. Sheads
---
John `Coach K` Kayajanian Memorial
Quarters (16 Man)
126
01/26
W
F 2-0 1:57
J. Garnett
Orange County
John `Coach K` Kayajanian Memorial
Round 1 (16 Man)
126
01/19
L
DEC 15-9
J. Bell
---
2019 Ultimate Challenge
Placement Matches (10 Man)
126
01/19
W
F 7-0 2:34
M. Jones
---
2019 Ultimate Challenge
Round 5 (10 Man)
126
01/19
W
F 1-5 3:25
E. Nguyen-Lambert
Forest Park
2019 Ultimate Challenge
Round 4 (10 Man)
126
01/19
W
DEC 4-2
N. Chase
Fairfax
2019 Ultimate Challenge
Round 2 (10 Man)
126
01/19
W
F 2-0 0:43
C. Britt
Hayfield
2019 Ultimate Challenge
Round 1 (10 Man)
126
01/12
L
F 11-3 2:50
D. Thayer
Cosby
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Placement (16 Man)
126
01/12
W
F 4-10 5:14
H. Hogston
Mills E. Godwin
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Cons. Semis (16 Man)
126
01/12
L
F 6-2 1:55
E. Buchanan
---
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Semis & WB (16 Man)
126
01/12
W
F 12-5 5:48
S. Sorrell
---
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Quarters & WB (16 Man)
126
01/12
W
DEC 3-0
R. Cataldo
---
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Round 3 (16 Man)
126
01/12
W
F 2-0 1:14
B. Turnage
Douglas S. Freeman
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Round 2 (16 Man)
126
01/12
W
F 2-2 2:54
A. Dunn
Glen Allen
1st Annual Coach Tommy Legge Memorial
Round 1 (16 Man)
126
01/05
L
F 14-0 4:27
J. Yost
---
2019 Battlefield Duals
Cross Bracket (8 Team)
138
01/05
L
F 11-0 1:46
B. CURTIS
---
2019 Battlefield Duals
Placement Matches (8 Team)
138
01/05
L
F 7-2 2:41
J. Mitchell
Colonial Forge
2019 Battlefield Duals
Round 1 (8 Team)
138
12/24
W
F 0-0 3:03
C. Long
St. Christophers
Panther Duals
Champ. Round 1
126
12/15
L
F 9-3 2:43
H. Cameron
Jamestown
Lee-Davis Holiday Classic
Placement Matches (32 Man)
126
12/15
W
F 4-3 3:41
T. Hudson
Sussex Central
Lee-Davis Holiday Classic
6th Wrestleback (32 Man)
126
12/15
L
DEC 7-4
P. Walls
James River, Midlo
Lee-Davis Holiday Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
126
12/15
W
F 3-4 1:59
H. Hogston
Mills Godwin
Lee-Davis Holiday Classic
Quarters (32 Man)
126
12/15
W
F 4-1 2:46
J. Laser
Midlothian
Lee-Davis Holiday Classic
Round 2 Champ (32 Man)
126
12/14
W
F 2-0 1:08
A. Toler
Benedictine College Prep
Lee-Davis Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
126
12/09
W
MD 12-3
A. Cleveland
Oscar Smith
Oscar Smith @ Lee- Davis
Round 1
126
12/02
L
TF 17-2 4:00
D. Baker
---
Trojan Duals
Champ. Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024