Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rees Lehman
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/05
L
F 4-4 3:53
P. Benz
Minnesota State Moorhead
2021 Dragon Open
Round 2
141
12/05
L
DEC 7-2
G. Bellefeuille
---
2021 Dragon Open
Round 1
141
11/20
L
Replay
TF 16-1 1:47
P. Dobrocky
RCTC
Auggie Invite 2021
Round 5
141
11/20
L
Replay
F 2-0 2:07
C. Lundeen
Concordia Moorhead
Auggie Invite 2021
Round 2
141
11/13
L
TF 18-2 4:14
C. Zebley
---
Dakota Wesleyan Open
Round 6 Quarters and WB
141
11/13
L
F 3-0 2:35
K. Sammons
Augustana (SD)
Dakota Wesleyan Open
Round 4 Champ & WB
141
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
DEC 15-9
R. Kikopa
Northland
Northland Open
Placement Matches (8 Man)
141
02/01
W
TF 18-0
J. Sheppard
Unattached
Northland Open
2nd Wrestleback (8 Man)
141
02/01
L
F 0-0 2:42
S. Degen
North Dakota State
Northland Open
Semis & 1st WB (8 Man)
141
02/01
W
DEC 12-9
N. Harris
Northland
Northland Open
Quarterfinals (8 Man)
141
01/25
L
F 0-0 1:01
A. Hennen
St. Johns
North Country Open
Placement Matches (8 Man)
141
01/25
L
DEC 7-4
R. Kikopa
Northland Community & Technical College
North Country Open
2nd Wrestleback (8 Man)
141
01/25
L
F 0-0 3:36
S. Barth
Augsburg
North Country Open
Semis & 1st WB (8 Man)
141
12/08
L
TF 19-2 7:00
B. Sharkey
Northern State
Dragon Open Wrestling Tournament
Round 3
141
12/08
L
TF 16-0 1:45
D. Droegemueller
North Dakota State University
Dragon Open Wrestling Tournament
Round 1
141
11/16
L
TF 18-0 2:15
W. Turnquist
Northern State
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 4
141
11/16
W
DEF 0-0
M. Ramirezlazos
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 3
141
11/16
L
F 2-0 1:02
K. Jones
Northern State
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 1
141
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 5-0
D. McGee
---
NJCAA North Central District
Finals (2 Man)
141
01/26
L
TF 16-1 2:59
A. Gleason
---
2019 Harper Open
2nd Wrestleback (16 Man)
141
01/26
W
F 2-1 3:23
M. George
Wisconsin Whitewater
2019 Harper Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
01/26
L
F 15-1 3:39
P. Huss
---
2019 Harper Open
Round 1 (16 Man)
141
01/24
W
DEC 13-6
P. Lopez
Rochester Community & Tech. College
Rochester Community & Tech. College @ Northland Community & Technical College
Round 1
141
01/12
L
F 8-4 1:59
K. O`brien
---
Ridgewater Open 2019
Round 3 16 Man
141
01/12
L
F 12-0 1:49
C. Carlson
---
Ridgewater Open 2019
Round 1 All Brackets
141
12/13
L
TF 18-0
B. Wilson
Concordia-Moorhead
Concordia-Moorhead vs. Northland Community & Technical College
Round 1
141
12/13
L
F 0-0
J. Murillo
---
Northland Community & Technical College @ Jamestown (N.D.)
Round 1
149
12/01
L
F 6-0 1:45
B. Wilson
Concordia-Moorhead
MSU Moorhead Dragon Open
Round 4
141
12/01
L
F 8-0 1:19
C. Riggs
---
MSU Moorhead Dragon Open
Round 2
141
11/17
L
F 6-0 1:18
J. Ritzen
---
Finn Grinaker Open
1st place
141
11/17
W
DEC 9-3
P. Jackson
Northland Community & Technical College
Finn Grinaker Open
Round 4
141
11/17
L
F 12-0 3:45
B. Wilson
Concordia-Moorhead
Finn Grinaker Open
Round 3
141
11/17
L
F 6-0 1:41
E. Halverson
St. Cloud State
Finn Grinaker Open
Round 1
141
11/10
L
TF 18-0 2:19
M. Schulz
Minnesota State University Moorhead
Bison Open
2nd Wrestleback (16 Man)
141
11/10
L
F 2-0
B. Jones
University of Minnesota
Bison Open
Round 1 (16 Man)
141
11/03
L
F 2-0 1:20
R. Roth
---
Yellowjacket Open
Round #4.WB
141
11/03
W
F 2-4 2:06
B. Dowding
Nebraska Weslyn
Yellowjacket Open
Round #3.WB
141
11/03
L
TF 18-3 4:48
D. Madonia
---
Yellowjacket Open
Round #2
141
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 0-0 1:16
E. Kiehm
---
NJCAA North District Qualifier
1st & 3rd (4 Man)
157
02/11
L
F 0-0 1:48
A. Daniel
---
NJCAA North District Qualifier
Semifinals (4 Man)
157
01/22
L
F 0-0 2:24
T. Reetz
Itasca Community College
Northland Community & Technical College @ Itasca Community College
Round 1
133
01/06
L
F 0-0 1:34
A. Hennen
St. Johns University
Ridgewater Open 2018
Round 3 16 Man
141
01/06
L
TF 18-2 2:55
J. Velasquez
Unat
Ridgewater Open 2018
Round 1 All Brackets
141
11/18
L
F 12-0 1:58
R. Molitor
South Dakota State
Finn Grinaker Open
Round 4
133
11/18
L
F 14-2 2:21
A. Hedin
---
Finn Grinaker Open
Round 2
133
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020