Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
William Czarnick
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
W
F 2-6 1:30
E. Aleman
Columbus
Schuyler JV Invite
Round 3 (4 Man)
152-152 C
01/12
L
DEC 6-3
J. Gonzalez
Schuyler
Schuyler JV Invite
Round 2 (4 Man)
152-152 C
12/21
L
F 2-0 1:40
M. Martinez
Shelby-Rising City
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/21
L
F 4-1 1:33
W. Uhing
Oakland-Craig
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
Round 1 (16 Man)
152
12/15
L
F 2-2 2:19
E. Rodriguez
West Point-Beemer
Platteview JV/Girls
ROUND 5
145B
12/15
L
DEC 3-0
C. Tata-Burgharat
Bellevue East
Platteview JV/Girls
ROUND 4
145B
12/14
L
F 4-1 2:00
J. Keiser
Yutan
Platteview JV/Girls
ROUND 2
145B
12/07
L
F 0-0
G. Zoucha
Malcolm
Nebraska Duals
Round 6 (8 Team)
145
12/07
W
F 7-2 2:08
T. Peterson
Gothenburg
Nebraska Duals
Round 1 (8 Team)
145
12/07
L
F 2-0 1:08
R. Iburg
Columbus
Nebraska Duals
Round 4 (8 Team)
145
12/07
L
F 0-2 0:22
Z. Schram
---
Nebraska Duals
Round 2 (8 Team)
145
12/07
L
DEC 9-8
M. Tenski
Twin River
Nebraska Duals
Round 7 (8 Team)
145
12/07
L
F 5-0 2:53
B. Barcel
Columbus Lakeview
Nebraska Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/07
L
F 4-4 1:36
G. Kingston
Elkhorn South
Nebraska Duals
Round 6 (8 Team)
145
12/07
L
F 2-0 0:48
T. Storjohann
O`Neill
Nebraska Duals
Round 6 (8 Team)
145
12/07
L
F 7-3 4:31
S. Schroeder
Tekamah-Herman
Nebraska Duals
Round 5 (8 Team)
145
12/07
L
F 0-0 1:34
C. Gilson
Columbus Scotus
Nebraska Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/05
W
F 2-0 0:50
S. Makhdum
South Central NE Unified Dist #5
SCNUSD/CC/S-RC
Champ. Round 1
138
12/01
L
F 10-2 4:13
I. Virka
North Bend Central
Lakeview Invite
4th Round--Semis Consolation Qtrs
152
11/30
W
DEC 10-6
B. Clarke
---
Lakeview Invite
3rd Round--2nd WB
152
11/30
L
F 21-7 4:21
N. Styskal
---
Lakeview Invite
2nd Round--Qtrs & 1st Consolation
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
W
DEC 3-1
M. Tenski
Twin River
2017 Seward Middle School Invite
Placement Matches & Round Robin 3
136
12/16
W
F 0-4 2:34
S. Kula
Twin River
2017 Seward Middle School Invite
Cons. Semi
136
12/16
W
F 5-0 2:41
B. Schmeckpeper
Crete
2017 Seward Middle School Invite
Semis, 5WB, RR2, & Best of 3
136
12/16
W
F 14-4 4:15
M. Eickmeier
Aquinas
2017 Seward Middle School Invite
4th WB (32) 2nd WB (16)
136
12/16
L
DEC 6-5
D. Nelson
---
2017 Seward Middle School Invite
Best of 3 (rd 2) & Quarters
136
12/16
W
F 2-0 1:30
C. Tworek
Columbus Scotus
2017 Seward Middle School Invite
Round 2 (16 & 32)
136
11/16
W
DEC 8-7
J. Bayer
Howells-Dodge
Newman Grove Junior High Invitational
Round 1 (4 Man)
126-132 AA
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024