Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joey Kana
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Ohio Titan Blue
Salem
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
DEC 5-2
C. Smith
Steubenville
OHSAA State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
D2-144
02/24
W
DEC 6-2
C. Hill
Marlington
2024 West Branch Sectional
Finals
144
02/24
W
DEC 4-3
C. Day
West Branch
2024 West Branch Sectional
Round 4 Semis
144
02/24
W
F 7-0 2:58
C. Rudesill
Howland
2024 West Branch Sectional
Round 2
144
01/28
L
DEC 5-0
C. Foley
Chardon
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Finals
144
01/27
W
DEC 4-3
C. Hill
Marlington
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 6 (Day 2)
144
01/27
W
DEC 6-3
T. FRANK
Louisville
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 5 (Day 2) Cons (Mat 3,4)
144
01/27
W
DEC 3-1
J. Beltz
Alliance
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 4 (Day 2) 1
144
01/27
L
DEC 1-0
C. Foley
Chardon
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 3
144
01/26
W
F 7-0 2:15
S. Bates
Hubbard
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 2
144
01/20
L
DEC 1-0
R. Say
Meadville
63rd Howland Invitational
Finals
144
01/20
W
MD 9-1
D. DeLong
Cranberry
63rd Howland Invitational
Round 5
144
01/20
W
TF 20-5 6:00
N. Miller
Geneva
63rd Howland Invitational
Round 3
144
01/20
W
F 5-0 2:00
L. Cox
Crestview
63rd Howland Invitational
Round 2
144
01/20
W
MD 8-0
C. Rudesill
Howland
63rd Howland Invitational
Round 1
144
12/10
W
F 7-1 3:58
N. Zai
Lakewood
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Placement (18 Man)
B 144
12/09
L
DEC 8-1
J. Bissell
Jefferson
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 6 (18 Man)
B 144
12/09
W
F 7-4 3:59
K. Jereb
Fairview
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 4 (18 Man)
B 144
12/09
W
F 13-3 2:22
B. Collins
Eastwood
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 3 (18 Man)
B 144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
DEC 6-4
P. Carrizales
Nebraska Wave Hogs
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 1:06
C. Gemmer
MXW White
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
138
06/21
W
Replay
DEC 6-4
K. Wheeler
Florida Pitbulls
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 1:56
K. Johnson
SD Red
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 3:45
K. King
Florida Young Gunslingers
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
DEC 6-4 SV
J. Miranda
FCA Empowered
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
138
06/21
W
Replay
F 2-0 0:48
P. Richards
Applied Pressure x Kame
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
138
06/21
W
Replay
F 4-0 3:18
M. Tate
STL Blue
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
138
06/21
W
Replay
F 5-1 5:59
E. Thompson
Indiana Smackdown Gold
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
138
03/25
W
DEC 5-4
B. Keith
uniontown lake
OHWAY Junior High & High School State
Placement Matches (16 Man)
146
03/25
W
F 12-4 4:30
R. Jr
TBurns
OHWAY Junior High & High School State
4th Wrestleback (16 Man)
146
03/25
L
MD 10-2
J. Creager
Prodigy Wrestling Academy
OHWAY Junior High & High School State
Semis & 3rd WB (16 Man)
146
03/25
W
F 9-2 3:40
B. Vaughn
Westland
OHWAY Junior High & High School State
Quarters & 1st WB (16 Man)
146
03/25
W
DEC 7-2
K. Cox
Logan High School
OHWAY Junior High & High School State
Round 1 (16 Man)
146
02/25
L
F 2-0 2:00
G. Vance
---
2023 West Branch NEO DII Sectional
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/25
L
DEC 5-1
S. McCarty
Marlington
2023 West Branch NEO DII Sectional
Round 1 (16 Man)
157
01/28
W
DEC 4-0
T. Wardle
South Range
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Finals
132
01/28
W
DEC 5-3 SV
C. Burns
Liberty
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 6 (Day 2)
132
01/28
L
DEC 8-5
D. Rhoads
Louisville
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 5 (Day 2) Semi (Mat 1,4)
132
01/28
W
F 7-2 4:51
G. Chapman
West Branch
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 3
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
Replay
DEC 11-7
C. Hill
Marlington
Northwest D2 Sectionals 2022
3rd Place
126
02/26
W
Replay
DEC 9-2
J. Farmer
Norton
Northwest D2 Sectionals 2022
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/26
L
Replay
F 15-3 5:22
T. Scharrer
Canfield
Northwest D2 Sectionals 2022
Semis (16 man)
126
02/26
W
Replay
MD 12-3
O. Gonzalez
Cf Northwest
Northwest D2 Sectionals 2022
Quarters
126
01/29
L
DEC 8-1
T. Scharrer
Canfield
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Finals
126
01/29
L
DEC 6-1
A. Heckman
Howland
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 6 (Day 2)
126
01/29
W
DEC 6-4
G. Hunter
Poland
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 5 (Day 2)
126
01/29
W
F 2-0 1:00
G. Sloan
Columbiana
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 4 (Day 2)
126
01/29
L
MD 11-1
T. Scharrer
Canfield
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 3
126
01/28
W
F 3-0 3:10
M. Switka
Boardman
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 2
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021