Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Anzivino
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Central
Cheyenne East
Cheyenne East HS
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
L
DEC 11-6
C. Clement
Holy Cross
17th Annual Jefferson Invitational
168 Cons Semis
126
12/10
L
F 2-0 0:22
A. Duncan
Brother Martin
17th Annual Jefferson Invitational
168 Semis
126
12/10
W
F 9-0 2:53
J. Bennett
John Curtis Christian School
17th Annual Jefferson Invitational
168 Qtrs and Cons Rd 1 (16 man)
126
12/10
W
F 7-0 3:34
D. Domengeaux
Hahnville
17th Annual Jefferson Invitational
168 Round 1 (16 Man)
126
11/19
W
F 2-0 1:26
E. Allen
St. Michael
Griffin Open
Round 3 (4 Man)
126
11/19
L
F 3-11 4:37
S. Wyble
St. Amant B
Griffin Open
Round 2 (4 Man)
126
11/19
L
F 1-2 1:27
J. Bennett
John Curtis
Griffin Open
Round 1 (4 Man)
126
11/12
L
F 2-0 0:59
I. Johnson
McKinley
Central High Wrestling Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
11/12
W
F 8-1 4:05
N. Zeringue
St Michael
Central High Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
11/12
W
FOR 0-0
A. Sabine
Catholic
Central High Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
11/12
W
F 2-0 0:16
M. McCoy
Comeaux B
Central High Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
11/12
L
F 6-0 1:18
L. Hazlett
Dutchtown
Central High Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
132
11/05
L
TF 15-0 4:27
T. Almond
Airline
2016 Warrior Open
4th Wrestleback (16 Man)
132
11/05
W
F 14-3 4:02
M. Nicolosi
Baton Rouge High
2016 Warrior Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
11/05
W
TF 17-2 3:59
G. Babin
East Ascension
2016 Warrior Open
2nd Wrestleback (16 Man)
132
11/05
L
F 2-0 1:13
T. Almond
Airline
2016 Warrior Open
Round 1 (16 Man)
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 0-0 3:27
Z. Mcinerney
---
2016 WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
4A-113
02/26
L
F 0-0 2:51
L. Kaiser
Kelly Walsh
2016 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-113
02/20
L
MD 15-6
K. Tritschler
---
WHSAA 4A East Regional
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/20
W
TF 18-3 4:12
C. Schmidt
---
WHSAA 4A East Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/19
W
MD 16-3
J. Ennis
Cheyenne Central
WHSAA 4A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/19
L
F 2-0 0:43
Z. Mcinerney
---
WHSAA 4A East Regional
Round 1 (16 Man)
113
02/06
L
F 0-0 4:26
B. Wells
Powell
Ron Thon Memorial JV Tournament
4th Wrestleback (64 Man)
113
02/05
L
F 0-0 1:11
Q. Meyer
Torrington
Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
113
02/05
W
F 0-0 1:15
D. Farrens
Evanston
Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
113
01/30
L
F 2-2 2:00
J. Ruger
Campbell County
Cheyenne East @ Campbell County
Round 1
113
01/23
L
F 8-2 3:57
S. Smith
East
Dogger Invitational
Championship Matches
113
01/23
W
MD 10-2
H. Schleve
Morrill
Dogger Invitational
Championship Semis
113
01/22
W
F 2-0 0:42
N. Roberts
H.E.M.
Dogger Invitational
Round 2
113
01/22
W
TF 17-1 2:30
S. Boyd
Southeast
Dogger Invitational
Round 1
113
01/15
L
F 2-0 0:31
C. Nathan
Green River
Thoman Memorial Duals 2016
Round 7 (8 Team)
113
01/15
L
F 2-0 0:31
K. Smuin
Uintah
Thoman Memorial Duals 2016
Round 1 (4 Team)
113
01/15
L
F 2-0 1:01
L. Kaiser
Kelly Walsh
Thoman Memorial Duals 2016
Round 1 (8 Team)
113
01/15
L
DEC 10-8 SV
C. Chancellor
Riverton
Thoman Memorial Duals 2016
Round 4 (8 Team)
113
01/15
L
F 12-1 2:48
T. Bennett
---
Thoman Memorial Duals 2016
Round 3 (8 Team)
113
01/15
L
F 2-0 0:33
D. Gutierrez
---
Thoman Memorial Duals 2016
Round 3 (4 Team)
113
01/15
L
F 2-0 0:54
N. Redman
Lander Valley
Thoman Memorial Duals 2016
Round 6 (8 Team)
113
01/09
L
F 9-3 3:39
L. Nadeau
Campbell County
2016 Shane Shatto Memorial Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
113
01/09
W
F 3-2 3:23
D. Jeppeson
Newcastle-Upton
2016 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/08
L
F 5-0 1:11
T. Dawson
Newcastle-Upton
2016 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/30
W
F 11-0 2:26
L. Wickham
Torrington
Bison Bonanza
Round 3 (8 Team)
113
12/30
W
F 4-0 0:59
C. Schmidt
---
Bison Bonanza
Round 2 (8 Team)
113
12/30
W
F 4-1 1:56
T. Wilken
South
Bison Bonanza
Cross Bracket (8 Team)
113
12/30
W
F 4-1 0:46
K. Snyder
Wheatland
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
113
12/30
L
F 5-3 3:18
A. Dupape
---
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
113
12/18
L
TF 23-5 2:00
Z. Trumble
Aurora
Flatwater Fracas
Round 7 (8 Team)
113
12/18
L
F 2-0 1:22
J. Ramirez
Lexington
Flatwater Fracas
Round 1 (8 Team)
113
12/18
W
DEC 6-0
Z. Bennetts
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas
Placement (4 Team)
113
12/18
L
F 2-0 0:34
M. Hughes
Syracuse
Flatwater Fracas
Round 3 (8 Team)
113
12/18
W
F 11-7 5:51
J. Hurd
Omaha North
Flatwater Fracas
Round 2 (8 Team)
113
12/18
L
F 4-0 0:37
A. Kinnaman
---
Flatwater Fracas
Round 6 (8 Team)
113
12/18
L
F 2-2 1:04
P. Moomey
Kearney
Flatwater Fracas
Round 4 (8 Team)
113
12/18
W
TF 16-0 2:00
J. Tejeda
Central City
Flatwater Fracas
Semis (4 Team)
113
12/12
L
DEC 8-2
A. Murray
---
Charlie Lake - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/12
W
MD 10-0
M. Toles
---
Charlie Lake - Varsity
2nd Wrestleback (16 Man)
113
12/12
L
F 4-2 3:30
D. Valdez
Windsor
Charlie Lake - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/11
W
F 2-0 1:03
E. Reed
Wheatland
Charlie Lake Dual Tournament
Round 1 (10 Team)
113
12/11
W
F 13-0 5:55
M. Toles
---
Charlie Lake Dual Tournament
Round 2 (10 Team)
113
12/11
W
F 8-0 3:31
G. Spaeth
Poudre
Charlie Lake Dual Tournament
Placement
113
12/11
L
F 2-0 0:42
J. Taylor
---
Charlie Lake Dual Tournament
Round 5 (10 Team)
113
12/11
L
F 4-2 1:18
L. Kaiser
Kelly Walsh
Charlie Lake Dual Tournament
Round 3 (10 Team)
113
10/17
L
F 4-0 2:45
J. Talmich
Colorado Lobos
2015 Halloween Havoc
Round 4
116
10/17
L
F 8-1 1:47
J. Taylor
---
2015 Halloween Havoc
Round 2
116
10/17
L
DEC 5-2
M. Martinez
---
2015 Halloween Havoc
Round 1 1/2
116
10/17
L
DEC 4-3
Z. Pierson
---
2015 Halloween Havoc
Round 1
116
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
DEF 0-0
G. Foster
Evanston
2015 WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
4A-113
02/28
W
F 0-0 3:20
R. Gill
Laramie
2015 WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-113
02/27
L
F 0-0 0:12
T. Heil
---
2015 WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-113
02/27
W
FOR 0-0
T. Ryan
Rock Springs
2015 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-113
02/21
L
F 16-4 4:46
T. Turner
Sheridan
WHSAA 4A East Regional
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/21
W
DEC 9-7 SV
E. Tozer
Cheyenne Central
WHSAA 4A East Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/20
L
F 5-0 3:09
J. Aguilar
Campbell County
WHSAA 4A East Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024