Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evan Kautzer
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Neillsville
Neillsville-Greenwood-Loyal
Neillsville/Greenw./Loyal
Neillsville/Greenwood/Loyal
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 2-0 1:07
K. Kelly
Saint Croix Falls
WIAA D2 Team Sect A @ Somerset
Semifinals (4 Team)
144
02/10
L
F 4-3 3:44
M. Leirmo
Mondovi/Eleva-Strum
WIAA D2 Reg AII @ Medford
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/10
W
F 2-0 1:46
N. Chessa
McDonell Cath./Elk Mound
WIAA D2 Reg AII @ Medford
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
L
F 4-0 1:22
P. Lissner
Medford Area
WIAA D2 Reg AII @ Medford
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/10
W
F 0-4 4:47
M. Lueck
Bloomer/Colfax
WIAA D2 Reg AII @ Medford
Round 1 (16 Man)
144
02/03
L
F 3-0 5:24
J. Phelps
Cadott
Cloverbelt Conference Tournament
3rd Place
144
02/03
W
F 7-0 3:41
M. Lueck
Bloomer/Colfax
Cloverbelt Conference Tournament
2nd WB
144
02/03
L
F 6-2 1:35
J. Wesner
Regis/Altoona
Cloverbelt Conference Tournament
Semis
144
02/03
W
F 6-1 4:51
D. Lang
Spencer/Columbus/Granton
Cloverbelt Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
144
01/27
L
F 7-0 2:53
D. Pischke
Grand Meadow Leroy Ostrander Southland
Wisconsin Dells Invitational
rd 5
144
01/27
L
F 9-0 3:07
O. Walsh
Watertown
Wisconsin Dells Invitational
rd 3
144
01/27
L
F 4-0 1:13
K. Galetka
Pardeeville
Wisconsin Dells Invitational
rd2
144
01/26
L
MD 9-0
J. Phelps
Cadott
NGL Conference Duals TRI
Round 1
144
01/20
L
F 2-0 1:24
V. Klum
Viroqua
Sparta Invitational
7th Place
144
01/20
L
F 6-0 0:52
J. Wesner
Regis/Altoona
Sparta Invitational
3rd WB
144
01/20
W
DEC 2-1
J. White
Marshfield
Sparta Invitational
2nd WB
144
01/20
L
F 4-0 0:51
N. Owen
Baraboo
Sparta Invitational
Quarters
144
01/20
W
F 5-0 3:17
J. Zimbauer
Mauston/Necedah
Sparta Invitational
Round 1
144
01/19
L
F 0-0 2:43
A. Sundermeyer
Abbotsford/Colby
Cloverbelt Tri - A/C, RAW & NGL
Round 1
144
01/19
L
F 0-0 4:45
J. Wesner
Regis/Altoona
Cloverbelt Tri - A/C, RAW & NGL
Round 1
144
01/06
L
F 0-2 4:27
L. Pernsteiner
Wausau West
2024 Bluejay Challenge
Placement
144
01/06
W
DEC 5-7 SV
B. Wintlend
Nekoosa/Assumption/Port Ed.
2024 Bluejay Challenge
semi-finals
144
01/06
W
F 7-2 5:14
A. Schreiber
Edgar
2024 Bluejay Challenge
Quarters/Round 4
144
01/06
L
F 4-1 4:23
A. Sundermeyer
Abbotsford/Colby
2024 Bluejay Challenge
Round 3
144
01/06
L
F 6-2 1:42
M. Kostrzak
Saint Croix Central
2024 Bluejay Challenge
Round 2
144
12/28
L
F 3-0 4:30
Z. Holden
Glenwood City
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round B
144
12/28
L
F 9-2 1:34
M. Kostrzak
St. Croix Central
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round A
144
12/15
L
F 0-0 1:32
N. Esser
Pittsville
Pittsville Tri
Round 1
150
12/15
L
DEC 6-3
R. Schooley
Pittsville
Pittsville Tri
Round 1
138
12/10
L
F 0-0 0:49
C. Lindahl
Medford Area
Medford Area @ Neillsville/Greenw./Loyal
Round 1
150
12/02
L
F 4-0 1:31
M. Todd
Onalaska
BRF Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
12/02
W
F 2-0 2:11
D. Wahlborg
Durand
BRF Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
150
12/02
L
F 3-4 5:08
C. Valentine
Barron
BRF Invite
Round 1 (16 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 3-1 4:38
J. Kulmaczewski
Holmen
Sparta Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/21
L
F 11-0 4:39
R. Flynn
Blair/Taylor
Sparta Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/10
L
F 2-0 1:28
C. Braasch
Baldwin-Woodville
Eau Claire North Husky Invite 2022
Round 3
132
12/10
L
F 2-0 0:37
B. Winans
Kaukauna
Eau Claire North Husky Invite 2022
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024