Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Donovan Swenson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
2a/1a Reedsport Charter
Reedsport Charter
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 0-0 1:44
M. Carson
Reedsport
OSAA 2A/1A Special District 2
Championship (1st & 2nd, 3rd & 4th)
132
02/18
W
F 0-0 2:27
P. Matthews
Myrtle Point
OSAA 2A/1A Special District 2
Cons. Semi
132
02/18
L
DEC 16-11
A. VanHouten
---
OSAA 2A/1A Special District 2
Championship Semifinals
132
02/04
W
F 0-0 1:45
B. Lewis
---
Shamrock Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
02/04
W
F 0-0 1:22
C. Smith
Rogue River
Shamrock Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/04
L
F 0-0 3:48
B. Lewis
---
Shamrock Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/22
W
F 4-1 1:03
H. Gibson
Oakridge
Junction City Invitational
Final Round
132
01/21
L
TF 18-2 5:47
A. Avery
---
Junction City Invitational
Round 4.5
132
01/21
L
F 13-3 3:20
A. Lopez
---
Junction City Invitational
Round 3
132
01/21
L
F 2-0 1:13
G. O`Callaghan
Junction City
Junction City Invitational
Round 1
132
01/13
L
F 2-0 0:57
D. Staigle
2a/1a Enterprise
Oregon Classic
Round 1 (16 Team)
138
01/13
L
F 20-7 4:26
J. Reed
2a/1a Bend JV
Oregon Classic
Round 3 (16 Team)
138
01/13
L
F 2-0 1:54
M. Day
---
Oregon Classic
Round 2 (16 Team)
138
01/13
L
F 4-0 1:16
J. Doyle
2a/1a Monroe
Oregon Classic
Quarterfinals (8 Team)
138
01/07
L
MD 10-1
L. Lancaster
Siletz Valley
Alsea Bay Classic
Round 3 (3 Man)
132
01/07
L
DEC 15-11
J. Hernandez
Newport
Alsea Bay Classic
Round 2 (3 Man)
132
12/17
W
F 0-0 1:57
P. Matthews
Myrtle Point
MYRTLE POINT INVITATIONAL
3/4 Place Match
132
12/17
W
DEC 13-8
C. Smith
Rogue River
MYRTLE POINT INVITATIONAL
Cons Semi
132
12/17
L
F 0-0 4:30
N. Sinohu
South Umpqua
MYRTLE POINT INVITATIONAL
Champ Semi/Cons Quarter
132
12/17
W
F 0-0 3:40
P. Matthews
Myrtle Point
MYRTLE POINT INVITATIONAL
Champ2/Cons1
132
12/10
L
MD 12-0
C. Gutierez
North Eugene
Springfield Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/10
L
F 0-0 5:04
L. Penrose
Dayton
Springfield Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/03
W
F 0-0 2:07
T. Gilmore
Henley
Willie Wilkinson Memorial Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
132
12/03
W
F 0-0 1:35
B. Bailey
Bonanza
Willie Wilkinson Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/03
W
F 0-0 0:57
P. Matthews
Myrtle Point
Willie Wilkinson Memorial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/03
L
F 0-0 2:58
B. Rodolf
Creswell
Willie Wilkinson Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/03
W
F 0-0 3:15
H. Gibson
Oakridge
Willie Wilkinson Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024