Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Atencio
Results
High School Results
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
DEC 8-4
E. Shell
Rocky Mountain
CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
106-5A
02/17
W
MD 10-0
M. Romero
---
CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
106-5A
02/17
L
MD 12-4
J. Sanchez
---
CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
106-5A
02/11
L
DEC 7-2
E. Shell
Rocky Mountain
CHSAA 5A - Region 3
3rd and 5th Place Matches
106
02/11
W
DEC 6-4 SV
C. Powell
---
CHSAA 5A - Region 3
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/11
L
MD 8-0
P. Madril
Broomfield
CHSAA 5A - Region 3
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/10
W
DEC 7-2
J. Nuttall
Rangeview
CHSAA 5A - Region 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/10
W
NC 0-0
C. Powell
---
CHSAA 5A - Region 3
4th Place Match (16 Man)
106
01/29
L
FOR 0-0
A. Siegel
---
33rd Annual Les Mattocks Invitational
Final round
106
01/28
L
FOR 0-0
G. Bradley
Overland High School
33rd Annual Les Mattocks Invitational
Semifinals
106
01/28
W
DEC 5-2
R. Warkentine
Falcon
33rd Annual Les Mattocks Invitational
Quarters and consolation
106
01/28
W
F 15-2 2:47
M. DeGraff
Denver North
33rd Annual Les Mattocks Invitational
Round 2
106
01/21
L
DEC 1-0
R. Nava
---
2017 Northglenn Norse Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
01/21
W
DEC 7-0
D. Mcchesney
---
2017 Northglenn Norse Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
106
01/21
L
MD 14-1
L. Morrissey
Eagle Valley
2017 Northglenn Norse Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
106
01/21
W
MD 11-2
J. Nicholas
---
2017 Northglenn Norse Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/21
W
F 2-0 0:14
J. Nelson
Lyons
2017 Northglenn Norse Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
106
01/14
L
DEC 12-7
C. Knoll
---
Alameda Invitational
Placement Matches (8 Man)
106
01/14
W
F 0-0 3:51
D. Warner
Douglas County
Alameda Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/14
W
TF 20-3 1:23
L. Watters
Faith Christian
Alameda Invitational
Quarterfinals (8 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024