May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Robirds
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2013-2014
Team Name
Flatrock
NPSP
North Platte Saint Patrick
North Platte St. Patrick`s
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-8 4:58
G. Patterson
Wilcox-Hildreth
2023 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 2 (16 Man)
D106
02/16
L
Replay
DEC 3-0
O. Krafka
Shelby-Rising City
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
D106
02/16
W
Replay
F 4-4 2:54
A. Lopez
Guardian Angels Central Catholic
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
D106
02/11
W
F 2-0 1:43
D. Kollmorgen
Hitchcock County
NSAA Class D District 4
Placements
106
02/11
W
DEC 1-0
N. Dueker
Bayard
NSAA Class D District 4
Consi Semis
106
02/11
L
MD 11-0
M. Johnson
---
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
106
02/11
W
F 2-0 1:40
R. Ragsdale
Hemingford
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
106
01/15
L
DEC 8-4
G. Dempcy
Sutherland
ST Knights Invite 2023
Finals
106
01/14
W
F 5-0 5:32
M. Gerlach
Cambridge
ST Knights Invite 2023
Round 4
106
01/14
W
F 2-0 0:32
D. Lawrence
Ansley Litchfield
ST Knights Invite 2023
Round 2
106
01/14
W
F 2-0 0:46
D. Brownell
Sutherland
ST Knights Invite 2023
Round 1
106
01/13
L
DEC 3-1
G. Dempcy
Sutherland
ELM CREEK INVITE
Round 6
106
01/13
W
DEC 11-9
L. Santos
Lexington JV
ELM CREEK INVITE
Round 5
106
01/13
L
DEC 9-2
A. Hamel
Hill City
ELM CREEK INVITE
Round 4
106
01/13
W
FOR 0-0
B. Kohl
Elm Creek
ELM CREEK INVITE
Round 2
106
01/13
L
DEC 4-1
G. Dempcy
Sutherland
Hershey/St Pats/Sutherland Tri
Round 1
106
01/12
W
F 6-0 1:06
L. Moore
Hershey
Hershey/St Pats/Sutherland Tri
Round 1
106
01/08
W
DEC 5-4
G. Patterson
Wilcox-Hildreth
Franklin Invite 2023
3rd Place
106
01/07
W
F 3-8 3:28
C. Ritz
Kearney-Blue
Franklin Invite 2023
Round 5
106
01/07
L
F 2-0 1:08
D. Molina
Kearney-Gold
Franklin Invite 2023
Round 4
106
01/07
W
F 9-0 3:17
C. Trambly
Franklin
Franklin Invite 2023
Round 2
106
12/17
W
DEC 10-7
S. Anderson
Sutherland
Sutherland Invitational
Finals
106
12/17
W
F 5-0 0:39
K. McCrumb
Wauneta-Palisade
Sutherland Invitational
Round 4
106
12/17
W
F 2-0 0:47
K. Druery
Anselmo-Merna
Sutherland Invitational
Round 2
106
12/03
W
F 7-3 5:20
N. Dueker
Bayard
Mullen Bronco Invite
Finals
106
12/03
W
TF 16-0 3:57
K. McCrumb
Wauneta-Palisade
Mullen Bronco Invite
Round 4
106
12/03
W
TF 15-0 4:42
D. Kollmorgen
Hitchcock County
Mullen Bronco Invite
Round 2
106
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
MD 11-2
B. Rynearson
Custer County Wrestling
Nebraska USA District 2 State Qualifier
Round 3 (4 Man)
43-47
03/02
W
DEC 12-10
S. Steffen
---
Nebraska USA District 2 State Qualifier
Round 2 (4 Man)
43-47
03/02
L
F 11-2 1:54
T. Haneborg
Midwest Destroyers
Nebraska USA District 2 State Qualifier
Round 1 (4 Man)
43-47
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020