Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Morrison
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Brunson
Built by Brunson
Izzy Style
Izzy Style Wrestling
Maine South
Park Ridge (Maine South)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
TF 12-4 2:48
D. Hooiman
Gold Rush Wrestling
PNL Nebraska Greco Championships 2024
Round 1
138
04/06
L
TF 10-0 1:00
J. Worthley
Sanderson Wrestling Academy
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 2
138
04/06
L
TF 10-0 1:11
L. Kleimann
Sanderson Wrestling Academy
PNL Nebraska Freestyle Championships 2024
Round 1
138
02/21
W
DEC 7-5
P. Lee
St. Charles (East)
IHSA 3A Team Sectional @ Addison (A. Trail)
Semifinals (4 Team)
132
02/16
L
Replay
DEC 5-3
L. Zimmerman
Lockport (Twp.)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
3A 132
02/15
L
Replay
F 2-0 1:00
E. Stanley
Chicago (Mt. Carmel)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
3A 132
02/10
L
F 12-1 1:57
Z. Parisi
Elmhurst (York)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
3rd place matches
132
02/10
W
DEC 7-0
A. Noyes
Oak Park (O.P.-River Forest)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
DEC 8-4
D. Valdez
Addison (A. Trail)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/10
W
F 0-2 1:28
D. Hyde
Wheaton (North)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/03
W
F 2-0 1:56
E. Atac
Evanston (Twp.)
IHSA 3A Regional @ Park Ridge (Maine South)
Placement Matches
132
02/03
W
F 2-0 0:35
N. Acino
Elk Grove Village (E.G.)
IHSA 3A Regional @ Park Ridge (Maine South)
Semis and WB3
132
01/27
W
F 0-0 0:18
E. Hutcherson
Fremd
Maine South Double Dual
Round 1
132
01/21
W
F 2-0 0:44
N. Michael
Skokie (Niles West)
CSL Tournament
Champ. Round 1
132
01/20
W
F 2-3 3:20
J. Palzet
Deerfield
2024 CSL Conference Tournament
Championship Matches
132 (Boys)
01/20
W
F 8-1 2:41
D. Nyamdavaa
Maine East
2024 CSL Conference Tournament
Semi`s
132 (Boys)
01/20
W
DEC 6-4
E. Atac
Evanston
2024 CSL Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132 (Boys)
01/20
W
F 2-0 0:44
N. Michael
Niles West
2024 CSL Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
132 (Boys)
01/14
L
DEC 2-1
D. Pigoni
Aurora (Marmion Academy)
Clint Arlis Invitational
3rd Place Matches (16 Man)
132
01/13
W
DEC 5-0
C. Mikolajczak
Lemont (H.S.)
Clint Arlis Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/13
L
F 13-0 2:41
T. Silva
Rockton (Hononegah)
Clint Arlis Invitational
Semis (16 Man)
132
01/13
W
F 2-2 2:21
A. Cummings
Downers Grove (North)
Clint Arlis Invitational
Quarters (16 Man)
132
01/06
W
F 2-0 0:28
L. Krstic
Oswego (H.S.)
Oswego/Lincoln-Way West Mega Quad
Round 1
132
12/28
W
F 4-0 0:51
A. Wendt
Geneva
68th Annual Berman Holiday Classic
5th Place
132
12/28
W
F 5-0 1:26
J. Leach
Lake Park
68th Annual Berman Holiday Classic
Wrestleback Semis
132
12/28
W
F 8-0 1:12
A. Imtiaz
Grayslake North
68th Annual Berman Holiday Classic
2nd Round
132
12/28
L
F 2-2 2:57
A. Allen
South Elgin
68th Annual Berman Holiday Classic
First Round
132
12/28
W
F 3-0 1:31
T. Moore
Mundelein
68th Annual Berman Holiday Classic
Prelims
132
12/27
W
F 0-0 1:25
J. Frugoli
Niles (Notre Dame)
Niles (Notre Dame) @ Park Ridge (Maine South)
Round 1
132
12/16
L
F 0-0 1:53
T. Sternstein
Naperville (North)
Naperville North Super Quad
Round 1
132
12/15
W
F 0-0 1:02
I. MILAZZO
West Chicago (H.S.)
Naperville North Super Quad
Round 1
132
12/09
W
F 2-0 1:41
B. O`Donell
Barrington
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 2 (16 Team)
132
12/09
W
F 5-0 1:46
J. Viveros
Crystal Lake (Central)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 4 (16 Team)
132
11/27
W
F 0-0 3:18
A. Wendt
Geneva
Maine South Turkey Extravaganza
Round 1
132
11/25
W
F 0-0 3:55
A. Noyes
Oak Park (O.P.-River Forest)
Andrew Quad
Round 1
132
11/25
W
F 0-0 1:18
J. Burns
Oak Lawn (Community)
Andrew Quad
Round 1
132
11/24
W
F 5-0 1:19
J. Burns
Oak Lawn (Community)
Park Ridge (Maine South) vs. Oak Lawn (Community)
Round 1
132
11/22
W
F 0-0 2:56
K. Sanchez
Chicago (Taft)
Maine South Turkey Extravaganza
Round 1
132
10/27
L
Replay
DEC 8-2
G. Lespron
Arizona
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R3 - WB (128 Man)
138
10/27
L
Replay
F 10-0 5:33
L. Kamish
New Richmond Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
138
10/14
L
TF 15-0 3:26
R. Zavala
Beat the Streets-Chicago
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
132
10/14
W
F 8-2 4:40
A. Abdulamir
Beat the Streets-Chicago
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
4th Wrestleback (32 Man)
132
10/14
L
DEC 6-5
E. Delgado
Izzy Style
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
10/14
W
F 4-0 1:47
J. Soria
Beat the Streets-Chicago
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
09/23
L
Replay
F 11-0 3:13
G. Green
M2 Training Center
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD4
127-1
09/22
L
Replay
F 4-0 0:28
T. Koester
Big Game Wrestling Club
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD3
127-1
09/22
W
Replay
F 5-0 1:59
T. Benson
MWC Wrestlilng Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD2
127-1
09/22
L
Replay
F 2-0 0:49
J. Morrison
Bear Cave Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD1
127-1
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/01
L
Replay
F 4-5 1:28
B. Zajac
Oswego
Midwest Nationals
Round 3
133-140
07/01
L
Replay
DEC 6-0
K. Overcast
Republic West
Midwest Nationals
Round 2
133-140
07/01
W
Replay
DEC 7-2
L. Nelson
Alber Athletics
Midwest Nationals
Round 1
133-140
02/21
L
F 2-0 0:58
B. Davino
St. Charles (East)
IHSA 3A Team Sectional @ DeKalb
Semifinals (4 Team)
132
02/17
L
Replay
F 9-2 2:55
A. Huck
Batavia
IHSA Boys Individual State Finals
1st WB
3A 126
02/16
L
Replay
F 5-0 1:43
C. Weber
Joliet (West)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
3A 126
02/11
L
F 2-5 4:43
S. VanSleet
Elmhurst (York)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
1st & 3rd (16 Man)
126
02/11
W
F 3-5 3:58
M. Terrizzi
Evanston (Twp.)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/11
L
TF 21-4 2:28
B. Davino
St. Charles (East)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/11
W
F 2-0 1:50
M. Valle
Chicago (Lane)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/21
L
DEC 5-0
J. Rasof
Deerfield (H.S.)
CSL Conference Tournament 2023
1st Place
126
01/21
W
F 2-2 4:39
A. Haritos
Glenview (Glenbrook South)
CSL Conference Tournament 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/21
W
F 2-0 0:44
A. Fladeland
Northbrook (Glenbrook North)
CSL Conference Tournament 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/14
L
F 4-1 1:19
C. Griffin
Andrew
Clint Arlis Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/14
W
F 2-0 1:08
R. Darling
Rockton (Hononegah)
Clint Arlis Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/14
L
TF 15-0 5:32
E. Rodriguez
Fox Lake (Grant)
Clint Arlis Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/13
W
DEC 8-4
A. Haritos
Glenview (Glenbrook South)
Park Ridge (Maine South) @ Glenview (Glenbrook South)
Round 1
126
09/11
L
Replay
DEC 9-2
M. Rosen
Beat The Streets
IndianaMat Hoosier Preseason Open
2nd Wrestleback (128 and 64)
129
09/11
L
Replay
F 5-0 1:22
R. Benner
Warhawk Wrestling
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
129
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 2-4 1:46
J. Logsdon
Skokie (Niles West)
CSL Conference Tournament 2022
5th Place
120
01/22
L
TF 15-0 3:34
W. Wright
Winnetka (New Trier)
CSL Conference Tournament 2022
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/22
W
F 2-0 0:40
M. Holloway
Evanston (Twp.)
CSL Conference Tournament 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/22
L
MD 15-4
J. Rasof
Deerfield (H.S.)
CSL Conference Tournament 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024