May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Concepcion
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
AK
South Anchorage
South Anchorage High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
W
Replay
TF 10-0 0:44
T. Holguin
CA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 10
150
03/24
W
Replay
TF 10-0 0:35
T. Belding
OR
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 8
150
03/23
W
Replay
TF 11-0 0:20
T. Megal
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 4
150
12/16
W
Replay
F 8-3 1:46
S. Connolly
North Pole Patriots
ASAA/FNBA DI State Championships
Finals (16 Man)
160
12/15
W
Replay
F 6-2 1:31
L. Hase
West Anchorage
ASAA/FNBA DI State Championships
Semi Top
160
12/15
W
Replay
F 6-2 1:04
E. RIMBERT
Chugiak High School
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 2 Quarters
160
12/02
L
Replay
F 5-2 1:37
G. Williams
Unattached
Bob Smith Open
4th Wrestleback (64 Man)
149
12/02
W
Replay
F 3-0 0:23
C. Adkison
Schreiner University
Bob Smith Open
Round 4 Champ & WB (64 Man)
149
12/02
W
Replay
F 3-0 0:45
A. Barajas
Cowley CC
Bob Smith Open
2nd Wrestleback (64 Man)
149
12/02
L
Replay
TF 20-3 4:00
D. Pickering
Adams State
Bob Smith Open
Round 1 (64 Man)
149
11/29
W
F 8-3 0:53
T. Remaklus
Service High School Cougars
Service High School Cougars @ South Anchorage High School
Round 1
160
11/19
W
F 16-4 3:23
S. Connolly
North Pole Patriots
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Final
160
11/18
W
F 4-1 1:06
E. Johnson
Bethel High School
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Top semi
160
11/17
W
F 8-3 1:28
L. Roderick
Colony High School
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Quarters
160
11/17
W
F 2-0 0:39
L. Hase
West Anchorage
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
11/17
W
F 6-2 1:03
A. Deemer
Palmer High School
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Round 1 (32 Man)
160
11/11
W
F 4-1 0:49
E. Johnson
Bethel High School
2023 Bethel Invitational High School
Championships
160
11/11
W
F 10-1 1:26
H. Terbeek
Student Wrestling Development Program
2023 Bethel Invitational High School
Semis and Wrestlebacks
160
11/10
W
F 2-0 0:27
K. Bachert
Student Wrestling Development Program
2023 Bethel Invitational High School
Day 1 Round 1
160
11/09
W
TF 17-2 3:33
B. Diola
Eagle River High School
South Anchorage High School @ Eagle River High School
Round 1
160
11/04
W
F 6-1 2:00
J. Kemp
Soldotna
South Anchorage High School @ Soldotna
Round 1
160
11/01
W
F 12-4 1:15
B. JUDY
Chugiak High School
South Anchorage High School @ Chugiak High School
Round 1
160
10/27
W
Replay
F 2-2 1:25
J. Kemp
Soldotna
Halloween Monster Bash Duals
Round 7: 3:00pm Sat.
160
10/27
W
Replay
TF 24-7 2:46
M. MOAT
Wasilla High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 2: 3:00pm Fri.
160
10/27
W
Replay
TF 19-4 4:33
T. Swalling
Redington Sr. Jr/Sr High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 1: 1:30pm Fri.
160
10/27
W
Replay
F 11-0 3:10
B. Rhodes
Colony High School
Halloween Monster Bash Duals
Round 5: 12:00pm Sat.
160
10/27
W
Replay
F 11-2 1:20
C. Hass
Thunder Mountain
Halloween Monster Bash Duals
Round 3: 4:30pm Fri.
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/12
W
F 6-2 1:23
R. Tsukada
Service High School Cougars
2022 Bethel Invitational High School
Championships
145
11/12
W
TF 18-3 2:22
J. Oscar
Bethel High School
2022 Bethel Invitational High School
Semis and Wrestlebacks
145
11/11
W
F 9-2 1:15
L. Moore
Emmonak
2022 Bethel Invitational High School
Day 1 Round 1
145
10/21
W
F 5-2 0:02
N. Deemer
Palmer High School
Battle in the Interior
Round 3 (10 Team)
145
10/21
W
F 2-0 0:25
I. PUNTURO
Wasilla High School
Battle in the Interior
Round 4 (10 Team)
145
10/21
W
MD 16-5
B. Martin
Student Wrestling Development Program
Battle in the Interior
Round 1 (10 Team)
145
10/21
W
TF 20-5 1:55
D. DeWilde
North Pole Patriots
Battle in the Interior
Round 5 (10 Team)
145
10/21
W
F 8-4 1:08
W. Douglas
Delta
Battle in the Interior
Round 2 (10 Team)
145
10/21
W
F 8-2 1:03
T. Penwell
West Valley Wolfpack
Battle in the Interior
Round 8 (10 Team)
145
10/21
W
F 13-0 2:40
A. Peterson
Lathrop Wrestling
Battle in the Interior
Round 9 (10 Team)
145
10/21
W
F 2-0 0:18
I. Hunter
Bethel High School
Battle in the Interior
Round 7 (10 Team)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
W
DEC 2-1 UTB
C. Silva
Colony
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 9 Finals
135
12/17
W
MD 16-6
T. Michael
Soldotna
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 4 semi bottom
135
12/17
W
F 2-0 0:56
H. Bras
Soldotna
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 2 Quarterfinals
135
12/17
W
F 2-0 1:11
C. Darbonne
Thunder Mountain
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 Preliminaries
135
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020